Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, honza71 napsal:

Tak to je specialne na vesnici, jako je Bratislava fakt problem, to chapu :)

Starosti s autem Ti samozrejme nepreju. Ale ze by z toho melo bejt issue kvuli tomu, ze mas v pondeli schuzku se zahranicnim manazerem, to bych fakt v civilizovane BA necekal 😎

Dojíždím do práce přes 60 km přes 3 okresy. 

V Bratislavě už rok a půl nedělám, tam jsem jezdila všude Uberem, stálo to pár centů. :D Jak jsi přišel na tu Blavu? 

 

Upraveno uživatelem Laika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Laika napsal:

 

nevím, jak postupovat 

nabitý den a přijede mi zahraniční manažer

Ještě bych mohla vyjet svým autem

 

Atd. . . . takže porady, zahraniční manageři a v autosalonu nevíš co jim říct? Buď tady trolíš a zatím to žereme, nebo netušíš jak třeba reklamovat fén na vlasy? Nebo jim budeš ukazovat na mobilu ze klucí tady z fóra říkali že to je nějaké pojebané? :D

Navíc, auto je evidentně služební, proč to teda řešíš sama? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Tom4 napsal:

Atd. . . . takže porady, zahraniční manageři a v autosalonu nevíš co jim říct? Buď tady trolíš a zatím to žereme, nebo netušíš jak třeba reklamovat fén na vlasy? Nebo jim budeš ukazovat na mobilu ze klucí tady z fóra říkali že to je nějaké pojebané? :D

Navíc, auto je evidentně služební, proč to teda řešíš sama? 

Moje otázka je hned v prvním příspěvku - nikdy jsem takto digitální auto neměla a zajímá mne, jestli je toho chování SW normální, podle zkušeností ostatních majitelů nových VW. 

Vlastně nic jiného jsem ani vědět nechtěla, to ostatní se nabalilo a je to už jen takový chit-chat.

A vlastně to nevím pořád....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laiko, a návod k tomu autu jsi četla? Nerejpu, jen se ptám, protože podle toho, jak jsi to popisovala, tak to auto není rozbitý, jen to neumíš použít. Ono je to jako s telefonem, když ho aktualizuješ, tak si nezavoláš, většina lidí to ví a počká, až to doběhne, mezitím je telefon mrtvej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu. Tak jeď svým, po cestě u toho dealera vyhoď klíčky, řekni jim že auto dělá takové a takové věci, ať si pro něj zajedou a vyřeší to.

Možnost 2., ve firmě zajdi za tím kdo auto kupoval, dej mu klíčky, řekni že auto dělá to a to, ať to vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale hoši,  buďme gentlemani a projevme trochu empatie. Laika nepotřebuje problém vyřešit,  jednoduchá logika klíče na stůl/servis ji bude taky jasná.  Je to žena,  nechce problém vyřešit,  chce si o něm pokecat. Znáte to z domova, ne?😉 

Je to proste smůla a svině auto, no. 👍🏻

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tom4 napsal:

Chápu. Tak jeď svým, po cestě u toho dealera vyhoď klíčky, řekni jim že auto dělá takové a takové věci, ať si pro něj zajedou a vyřeší to.

Možnost 2., ve firmě zajdi za tím kdo auto kupoval, dej mu klíčky, řekni že auto dělá to a to, ať to vyřeší.

 

před 9 minutami, JR_2010 napsal:

Laiko, a návod k tomu autu jsi četla? Nerejpu, jen se ptám, protože podle toho, jak jsi to popisovala, tak to auto není rozbitý, jen to neumíš použít. Ono je to jako s telefonem, když ho aktualizuješ, tak si nezavoláš, většina lidí to ví a počká, až to doběhne, mezitím je telefon mrtvej.

 

Kluci, dík. 

Já jsem byla celý minulý týden od rána do večera na výstavě, v plné parádě se to projevilo až cestou nazpátek, a večer a o víkendu nikdo není dostupný. 

Mne to hrozně otravuje, řešit tyhle věci, nechci to zanedbat, ale radši bych byla, kdyby někdo řekl "hele, infotainment se aktualizuje sám běžně, na jízdní vlastnosti auta to vliv nemá" - tak nějak si představuju, že furt auto = jen blbé auto a nějak funguje, aby závodníka nezabilo; a to ostatní jsou věci navíc a když CML pozná, že je ucpaný pylový filtr a proto stáhne rychlost na 60, tak by snad poznal i to, že něco opravdu závažného nefunguje. Ale chci si být jistá. Možná je to fakt nedoběhnutím té aktualizace. Díky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, varjag napsal:

Ale hoši,  buďme gentlemani a projevme trochu empatie. Laika nepotřebuje problém vyřešit,  jednoduchá logika klíče na stůl/servis ji bude taky jasná.  Je to žena,  nechce problém vyřešit,  chce si o něm pokecat. Znáte to z domova, ne?😉 

Je to proste smůla a svině auto, no. 👍🏻

Protože dobře prodiskutovaný problém je poloviční problém. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Laika napsal:

Dojíždím do práce přes 60 km přes 3 okresy. 

V Bratislavě už rok a půl nedělám, tam jsem jezdila všude Uberem, stálo to pár centů. :D Jak jsi přišel na tu Blavu? 

 

Pardon, jsem si myslel, ze kombinace holky s RLX a zahranicnim manazerem ve firme se na Slovensku muze vyskytovat pouze v Bratislave :D

Pravdu ma nejspis @varjag

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám osobní zkušenost, ale vzpomněl jsem si, že to testovalo UAMK a Volvo V60 tam je s informací, že 3 sedačky se vlezou těsně. Asi taky záleží co máš za sedačky. My máme cybexky a ty mají přidělávací boční výstuhy a s těma by se to nevlezlo určitě, bez nich jo...

https://www.uamk.cz/bezpecnost/13-besip/1931-tri-detske-sedacky-vedle-sebe

Nedaří se mi ale najít tu jejich infografiku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Ten článek jsem četl, ale přišel mi zavádějící, protože u Hondy CRV píšou, že se tam nevlezou, a já je tam nacpal 🙂

ikdyz ja to nacpu asi všude. V dětství jsem hodně hrál tetris a v mládí jezdil s kapelou (peticlenou kapelu i s bicíma jsme nacpali do fabie...). Ale jde spíš o manželku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Laika napsal:

Tak pro mne to auto není tak důležitý, jako rodiče. Jen takový spotřebák, něco jako mobil nebo počítač, takže se nejprve informuju, jestli se ten krám má takhle chovat, restartuju, pak zavolám na IT, na infolinku... bohužel VW i dealer mají všechny infolinky o víkendu zavřené, jinak bych se obrátila na ně, jenže v pondělí v 8.30 mám být někde. 

 

Nezlob se na me, ale evidentne mas nejakou "lepsi" pracovni pozici, resis veci se zahranicnim manazerem a s autem si neporadis?

Pokud je to na operak, tak pokud vim, neni narok na nahr. auto, pokud s tim sama dojedes do servisu (resp. je, ale zaplatis ho). Takze bych to nechal stat nekde v polich a zavolal asistenci, ze to nejede, ze se toho bojis - necham na tobe.

Kazdopadne argument, ze pres vikend nejedou infolinky je co? Mame Arval a at auto umre kdykoliv a kdekoliv (vc. zahranici), zavolam asistenci a do dvou hodin maji povinnost pristavit nahradni auto, funguje to 24/7.

Misto bezradnyho vypisovani na forum se podivej do papiru k autu, leasingovka vzdy dava seznam kontaktu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tenglis napsal:

Díky za info. Ten článek jsem četl, ale přišel mi zavádějící, protože u Hondy CRV píšou, že se tam nevlezou, a já je tam nacpal 🙂

ikdyz ja to nacpu asi všude. V dětství jsem hodně hrál tetris a v mládí jezdil s kapelou (peticlenou kapelu i s bicíma jsme nacpali do fabie...). Ale jde spíš o manželku 🙂

Hele bral bych to tak, že pokud oni to nenacpali do auta, kam ty jo, tak to kde uvádějí že to jde "těsně" je pro tebe vlastně Václavák :D

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Lamiczka napsal:

Hele bral bych to tak, že pokud oni to nenacpali do auta, kam ty jo, tak to kde uvádějí že to jde "těsně" je pro tebe vlastně Václavák :D

No, ale potřebuji to co nejvíc usnadnit manželce. Což je při jejich kritériích pro 2.rodinné auto rébus... (kapacita autobusu při velikosti Yarisu,  a ještě v automatu...). A teď jsem dostal nabidku na to volvo. Šlo mi o to, jestli se tím mám vůbec zabývat. Zítra to zajedu vyzkoušet fyzicky a uvidím. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, antitomas napsal:

Kazdopadne argument, ze pres vikend nejedou infolinky je co? Mame Arval a at auto umre kdykoliv a kdekoliv (vc. zahranici), zavolam asistenci a do dvou hodin maji povinnost pristavit nahradni auto, funguje to 24/7.

 

Ale jen v případě, že to pak uzná pojišťovna jako pojistný případ. 

A v zahraničí vůbec, tam ti zaplatí ubytování v nejbližším hotelu, auto doveze odtahovka a teprve pak řeší dopravu a může to být taky vlak. Aspoň tedy naše kombinace laesingovka+pojišťovna. Zkušenost ze září. 

 

 

Jako hoši díky za všechny vaše názory na mne, moji práci a moje problémy a autem, ale o tom svém autě jsem se stejně pořád nic nedozvěděla. :D 

A sorry tedy, nechtěla jsem být invektivní, přišla jsem si pro radu; ale jestli fakt všichni co sem píšete ve chvíli, kdy vám začne blbnout rádio a navigace mrsknete vašemu fleet manažerovi klíče na stůl nebo si zavoláte doprostřed pole odtahovku...tak já prostě taková hysterka ani primadona nejsem. Já si nejdřív zjistím věci. ;) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jestli to má být malý a 3 sedačky, tak imho sedne nějaký malý MPV nebo crossover. Pokud byla spokojená s Toyotou, tak Verso imho splňuje.

Případně všechny malý rodinný dodávky, což navíc s děckama v sedačkách má výhodu šoupacích dveří - fakt dobře se do toho děcka nakládají. Máme kvůli tomu caddy, ale třeba Sharan by imho byl dobrá volba na to co píšeš...

U toho Volva je fakt nejlepší jak píšeš, vzít sedačky a manželku, ať si to zkusí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Laika napsal:

Ale jen v případě, že to pak uzná pojišťovna jako pojistný případ. 

A v zahraničí vůbec, tam ti zaplatí ubytování v nejbližším hotelu, auto doveze odtahovka a teprve pak řeší dopravu a může to být taky vlak. Aspoň tedy naše kombinace laesingovka+pojišťovna. Zkušenost ze září. 

 

 

Jako hoši díky za všechny vaše názory na mne, moji práci a moje problémy a autem, ale o tom svém autě jsem se stejně pořád nic nedozvěděla. :D 

A sorry tedy, nechtěla jsem být invektivní, přišla jsem si pro radu; ale jestli fakt všichni co sem píšete ve chvíli, kdy vám začne blbnout rádio a navigace mrsknete vašemu fleet manažerovi klíče na stůl nebo si zavoláte doprostřed pole odtahovku...tak já prostě taková hysterka ani primadona nejsem. Já si nejdřív zjistím věci. ;) 

 

Já bych hlavně koupil normální auto 🙂 Což je cokoliv mimo koncern 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Laika napsal:

Ale jen v případě, že to pak uzná pojišťovna jako pojistný případ. 

A v zahraničí vůbec, tam ti zaplatí ubytování v nejbližším hotelu, auto doveze odtahovka a teprve pak řeší dopravu a může to být taky vlak. Aspoň tedy naše kombinace laesingovka+pojišťovna. Zkušenost ze září. 

 

Proc pojistna udalost? Umrel mi 2 mesice stary Tucson v Zadaru (elektronika + zavada na kabelazi), zavolal jsem na asistenci a za cca 3 hodiny prijela odtahovka s nahradnim autem a mrtvolu odvezli. Arval, Chorvatsko 2020.

Pokud te posilaji dom vlakem, tak mate asi dost nevhodne nastavene podminky. U nas jsou nastavene stejne podminky pro celou Evropu. Ale to my dva tu asi nevyresime. Nicmene jet nekam autem a zpatky se vracet vlakem, na to nemusim platit operak.

Jinak k Tvemu autu: chapu, ze si chces zjistit info, ale to porad nemeni nic na tom, ze ti pred barakem stoji nevyzpytatelny auto a Ty nevis, jestli v pondeli stihnes dulezity jednani.

Proto Ti navrhujem reseni, at to nechas odtahnout asistenci a mas po starostech.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...