Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Infinity QX80. Na US trhu konkurence GLS a X7, v této specifikaci cca $80 000, dodává se s jediným motorem V8 5.6 l 400 koní. Až na japonský infotainment a (ne)adaptibilní tempomat, který se při zastavení do 0 km/h vždy vypne😂, to není špatná jízda.

 

original_2228702f-d3ba-4852-b3ac-67b12d760ba1_20211216_145400.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, neuromancer napsal:

Infinity QX80. Na US trhu konkurence GLS a X7, v této specifikaci cca $80 000, dodává se s jediným motorem V8 5.6 l 400 koní. Až na japonský infotainment a (ne)adaptibilní tempomat, který se při zastavení do 0 km/h vždy vypne😂, to není špatná jízda.

 

original_2228702f-d3ba-4852-b3ac-67b12d760ba1_20211216_145400.JPG

Krása :punk: Musíme doufat že třeba udělají upgrade na obsah 1,2 určený pro EU 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, rolas napsal:

Možná hloupý dotaz, ale všiml jsem si, že mi přestalo svítit levé dálkové světlo, nicméně potkávací funguje. Stačí pouze vyměnit výbojku D3S, nebo je problém někde jinde? Jedná se o Audi A5.

No predpokladam ze:

1. Zdochnutu ziarovku by to auto hlasilo

2. Prepinanie medzi stretavacimi a dialkovymi je riesene mechanicky, tj odklopi sa kovova clona v reflektore. Predpokladam ze zlyhanie tohto systemu auto nemonitoruje. Takze s velkou sikovnostou oprava svetlometu, inak vymena. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak a @xvoloda díky za info, omlouvám se, že jsem nebyl příliš konkrétní, jedná se o ročník 2011, takže xenony. 

Později jsem si říkal, že přeci výbojka to nemůže být a jak vidím, tak je to ta horší varianta. Lze toto opravit (to už bych pak asi řešil nějakou renovaci), nebo obvykle se to řeší výměnou celého světlometu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2021 v 21:18, 1kubik napsal:

M2 Competition by se mi moc líbila, ale cenově je pro mě aktuálně ještě mimo. Utekla mi teď jedna M2 LCI 2018, 20tkm najeto, dva roky záruka a předplacený servis, cenovka 1,1 s DPH. Doufám, že do jara se ještě něco objeví. Teď bych ji stejně odstavil a vyjel bych maximálně, pokud by bylo ideální počasí 🙂

 

Jak jsi spokojen s M2C? Řešil jsi nějak výfuk? Kvůli OPF filtrům dle mého zaostává zvuk za celým aute i oproti verzi s motorem N55. 

Sice dotaz nebyl na mě, ale m2c sem si cca rok zpátky taky pořídil, tak můžu dát alespoň nějaký info :)

Nad zvukem sem furt lamentoval a když sem dostal info, že Remus bude zdražovat, tak sem ho tam poslal. Vzal sem na doporučení nakonec racing variantu. Jako na jednu stranu zvuk je to super, nakopnout to s otevřenýma klapkama v garáži je neuvěřitelný. Předtím mi přišlo, že auto málo prská když se sundá noha z plynu a teď je pecka.

Na druhou stranu mě z toho trochu bolí hlava a zaléhaj uši. Remus sice tvrdí, že to ladí v akustických komorách, ale jsou prostě otáčky, kde to není nic příjemnýho a už si nedovedu představit, že bych s tím jel třeba po Evropě. Až budu mít trochu víc času, tak budu řešit, jestli s tím něco nejde ještě udělat, ale obávám se, že to je cena za randál.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2021 v 21:18, 1kubik napsal:

M2 Competition by se mi moc líbila, ale cenově je pro mě aktuálně ještě mimo. Utekla mi teď jedna M2 LCI 2018, 20tkm najeto, dva roky záruka a předplacený servis, cenovka 1,1 s DPH. Doufám, že do jara se ještě něco objeví. Teď bych ji stejně odstavil a vyjel bych maximálně, pokud by bylo ideální počasí 🙂

 

Jak jsi spokojen s M2C? Řešil jsi nějak výfuk? Kvůli OPF filtrům dle mého zaostává zvuk za celým aute i oproti verzi s motorem N55. 

Já jsem spokojenej maximálně, koupil jsem ji v 07/2021, 12t km najeto, manuál, záruka bmw service a repair inclusive do konce roku 2024. Dal jsem za ní 1,15 bez DPH (na firmu). Kamarád má OG M2 s M Performance výfukem a ten zvuk je naprosto skvělej, to se vůbec s M2c nedá srovnávat. Výfuk chci řešit na jaře, zřejmě equal length mid pipe + koncák Remus. 

Dlouho jsem se rozhodoval co pořídit (předtím jsem měl e46 M3), chtěl jsem auto na zábavu, občas okruhy, aby to bylo co nejnovější a nejlépe se zárukou (s M3 jsem byl víc v servisu než na silnici), najeto do 20t km a s cenou do 1,5m s DPH. Na nic lepšího než M2 jsem nepřišel a musím říct, že nelituju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem s Citrónem vyrazil na hory. Je to taková pohodlná ukolébavka. Tichý to je, že ani pořádně nevím, jestli je zapnutej start-stop systém, osmikvalt řadí sametově, motor 2 litry v naftě má síly dost. Infotainment nic moc.. je to nějaký komplikovaný, ale časem se to snad naučím. Pár detailů mě sere, ale myslím, že celkově je to povedené auto. Žádnej sporťák na závody do vrchu to není, ale na delší cesty to bude komfortní dost... Škoda, že to nedělají 4x4. Tož jen tak ve zkratce.

B3CE9E29-2274-4DD6-B866-3BC76CED43E6.heic 0896A99E-7A12-4ACF-B1BE-FFF1D419C8C7.heic 3102DB60-EED8-43AB-93AD-80D2C087C2CE.heic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 12. 2021 v 20:37, Tuki napsal:

Já jsem spokojenej maximálně, koupil jsem ji v 07/2021, 12t km najeto, manuál, záruka bmw service a repair inclusive do konce roku 2024. Dal jsem za ní 1,15 bez DPH (na firmu). Kamarád má OG M2 s M Performance výfukem a ten zvuk je naprosto skvělej, to se vůbec s M2c nedá srovnávat. Výfuk chci řešit na jaře, zřejmě equal length mid pipe + koncák Remus. 

Dlouho jsem se rozhodoval co pořídit (předtím jsem měl e46 M3), chtěl jsem auto na zábavu, občas okruhy, aby to bylo co nejnovější a nejlépe se zárukou (s M3 jsem byl víc v servisu než na silnici), najeto do 20t km a s cenou do 1,5m s DPH. Na nic lepšího než M2 jsem nepřišel a musím říct, že nelituju :)

Tak jsem se taky rozhoupal a koupil jsem M2 2017 v komplet M Performance balíčku včetně polepů, i s tím výfukem a ten zvuk je boží. Aktuálně má najeto 30tkm, tak snad budu spokojen. Přivezl jsem si ji 23.12., takže zatím jsem najel do 100km, ale věřím, že budu spokojen. Ani to na zimáky dávat nebudu a budu se těšit na jaro 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost se škodováckým infotainmentem Amundsen, maxidotem a připojením k Android Auto a Carplay? Když připojím telefon s androidem a zapnu waze, tak vidím navigaci jak v infotainmentu, tak zjednodušeně i na maxidotu. Když udělám to samý s Applem, tak to na maxidotu nevidím.
Prolez jsem všemožný nastavení, všechno vypadá dobře. Dělám něco špatně nebo je to vlastnost carplay? Google mlčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 12. 2021 v 18:39, 1kubik napsal:

Tak jsem se taky rozhoupal a koupil jsem M2 2017 v komplet M Performance balíčku včetně polepů, i s tím výfukem a ten zvuk je boží. Aktuálně má najeto 30tkm, tak snad budu spokojen. Přivezl jsem si ji 23.12., takže zatím jsem najel do 100km, ale věřím, že budu spokojen. Ani to na zimáky dávat nebudu a budu se těšit na jaro 🙂

Gratulace, to zní super! Určitě budeš nadšen, je to fakt zábavný auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 12. 2021 v 18:39, 1kubik napsal:

Tak jsem se taky rozhoupal a koupil jsem M2 2017 v komplet M Performance balíčku včetně polepů, i s tím výfukem a ten zvuk je boží. Aktuálně má najeto 30tkm, tak snad budu spokojen. Přivezl jsem si ji 23.12., takže zatím jsem najel do 100km, ale věřím, že budu spokojen. Ani to na zimáky dávat nebudu a budu se těšit na jaro 🙂

Gratulace a přeju ať slouží a dělá jen radost. S M2 jsem pár svižných km najel a moc rád na ni vzpomínám. Máš manuál nebo DCT? Já mám od 23.12. mého caymana. Ale už je to rok. A občas mívám stavy, že jej za M2 vyměním 🤫 Nicméně pak se projedu a zas mě to přejde 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 12. 2021 v 22:36, Paw napsal:

Nemáte někdo zkušenost se škodováckým infotainmentem Amundsen, maxidotem a připojením k Android Auto a Carplay? Když připojím telefon s androidem a zapnu waze, tak vidím navigaci jak v infotainmentu, tak zjednodušeně i na maxidotu. Když udělám to samý s Applem, tak to na maxidotu nevidím.
Prolez jsem všemožný nastavení, všechno vypadá dobře. Dělám něco špatně nebo je to vlastnost carplay? Google mlčí.

Tohle mi dělá CarPlay v Kuze. Dokud jsem měl Android, zobrazovaly se údaje i na palubce. U Jappka jen na rádiu.

Edit: oprava

Upraveno uživatelem Lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 1. 2022 v 17:15, adamo napsal:

Gratulace a přeju ať slouží a dělá jen radost. S M2 jsem pár svižných km najel a moc rád na ni vzpomínám. Máš manuál nebo DCT? Já mám od 23.12. mého caymana. Ale už je to rok. A občas mívám stavy, že jej za M2 vyměním 🤫 Nicméně pak se projedu a zas mě to přejde 😀

Mám DCT. Teď v neděli, když bylo 13 stupňů a sucho, jsem ji poprvé pořádně projel a i když první týden, co jsem ji měl, jsem si říkal, že možná byla blbost, dát tolik za auto na víkendy, tak mě to po 250km dlouhé trase přešlo 😀

Jeli jsme ve větší skupince, svižnější jízdou, ale žádné předjíždění a vysoké rychlosti a užil jsem si to, i když jsem měl ze všech nejmíň výkonné auto, asi teda kromě Z40 M40i. Ono se těžko konkuruje R8 V10, 911 S, 911 4S, M4 Comp nebo F-Typu R.

Jakého Caymana máš?

Upraveno uživatelem 1kubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, 1kubik napsal:

Jakého Caymana máš?

Mám základ 987.2, 2,9l. Mám to jako daily, takže takový kompromis. Někdy se zdá výkonu málo, na druhou stranu aspoň se to dá i v běžném provozu pořádně vymačkat a nelítat přitom 200+ 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...