Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 51 minutami, JoyStick napsal:

Tak napiš konkrétní zkušenost ne? :) Tenhle výkřik do tmy asi mocovi moc nepomůže :) 

Moco mne zna, tak muze napsat SZ. Nicmene asi 3x sme pro ne neco resili na hlavach, z toho 2x naprostym diletantstvim a lenosti mechanika. Coz u auta za par micu necekas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Xenomorfus napsal:

Moco mne zna, tak muze napsat SZ. Nicmene asi 3x sme pro ne neco resili na hlavach, z toho 2x naprostym diletantstvim a lenosti mechanika. Coz u auta za par micu necekas. 

Rozumim, píšu si :) Já s nima nikdy nic neřešil, známej tam bere auta a chválí je, ale servisuje to jinde, takže díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Berbatow napsal:

Teď jsem to dočetl. Takhle nějak si představuju automobilní green peklo :D:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, vwtyp11 napsal:

Ano najezdem myslím najezd km, jinými slovy kolik to má najeto;)

Kolik oleje dolevaa na kolik km?

Najazdené povedzme ze 223000 km

Mozno to lepšie odcitas, ta fotka je z júna.  Ole/km ti nepoviem, ked zahlási nalejeme mu tretinu/polovicu flasticky.

 

 

20210627_135910.jpg

20200208_141801.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, DrSlamastika napsal:

Najazdené povedzme ze 223000 km

Mozno to lepšie odcitas, ta fotka je z júna.  Ole/km ti nepoviem, ked zahlási nalejeme mu tretinu/polovicu flasticky.

 

 

20210627_135910.jpg

20200208_141801.jpg

Dobre, ale snad vis, jestli dolevas litr každých 10.000km nebo každých 1.000km:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se na chvilku vrátím k tématu Volva… může mi prosím někdo vysvětlit, jak je to s těmi jenich nafťáky? Přesně řečeno Volvo V60 2 gen. takže rok 2010-2018. Co jsem již zvládl pochopit, že D2 opravdu ten jejich 5ti válec není, ale pak přichází minimálně pro mě peklo, kdyz D3, D4 jsou dle toho co jsem tak četl jak 5ti, tak 4 válce a snad jediné co je 100% 5ti válec, je pak D5. Existuje na to něco, jak poznat, zda je D3 a D4 zrovna taková a maková verze? V inzercích se to dvakrát moc nepíše / neudává.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se na chvilku vrátím k tématu Volva… může mi prosím někdo vysvětlit, jak je to s těmi jenich nafťáky? Přesně řečeno Volvo V60 2 gen. takže rok 2010-2018. Co jsem již zvládl pochopit, že D2 opravdu ten jejich 5ti válec není, ale pak přichází minimálně pro mě peklo, kdyz D3, D4 jsou dle toho co jsem tak četl jak 5ti, tak 4 válce a snad jediné co je 100% 5ti válec, je pak D5. Existuje na to něco, jak poznat, zda je D3 a D4 zrovna taková a maková verze? V inzercích se to dvakrát moc nepíše / neudává.
Díky moc
Bod 1: 2010-2018 je první generace V60, druhá je až od 2018.

Bod 2: kromě firemních prospektů, které ti nebudu ofocovat (mám přímo z Desteldonku), je na to hezká tabulka třeba na Wikipediii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už půl roku služebním Passatem B8 2,0 TDI 140KW 4Motion DSG a s láskou a slzou v oku vzpomínám na svou Mazdu 3 😞 . 

Asi nejlíp to napsal J. Clarkson (akorát o Superbu) - Je jak lednička na 4 kolech - prostě věc co nenadchne, neurazí. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Frostie napsal:

Bod 1: 2010-2018 je první generace V60, druhá je až od 2018.

Bod 2: kromě firemních prospektů, které ti nebudu ofocovat (mám přímo z Desteldonku), je na to hezká tabulka třeba na Wikipediii emoji3.png

Pravdu díš, nevím proč jsem si vsugeroval, že je to už druhá generace, respektive asi vím, už jsem z toho pročítání byl fakt unavený :D
Mno a je vtipné, že jsem projel všechno možné, i na Volvo foru jsem byl, kde jsem četl něco o tom, že v určitých letech se ty motory měnili a pak v tom byl strašný bordel a tím jsem tak nějak skončil, protože užj sem na to neměl nervy :D

Každopádně díky, tabulku už mám a jak je vidět, řídit se dá na první dobrou doufám tedy podle výkonu, protože 5ti válce mají jiné výkony při stejných označeních, než 4 válce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, exBURN napsal:

Tak už půl roku služebním Passatem B8 2,0 TDI 140KW 4Motion DSG a s láskou a slzou v oku vzpomínám na svou Mazdu 3 😞 . 

Asi nejlíp to napsal J. Clarkson (akorát o Superbu) - Je jak lednička na 4 kolech - prostě věc co nenadchne, neurazí. 

 

Mě by snad měl dojít v 11. týdnu 147 kW Alltrack. Už se těším. Nadchnout mají dobrá sedadla, ticho, prostor, dobrá světla, pár koní na předjetí penzisty, horké kafe a Donald Fagen z repráků. Nějaké zážitky za volantem v dnešním provozu a na našich cestách já už nějak nečekám. Kdyby se dělal Citron C5 s Hydractiv III pérováním, tak neváhám ani minutu. Nebo Outback s lepším motorem. Odizolovat se od světa, vyklidnit se, nepilotovat jak splašená paka v Baworácích (zobecněná ilustrace) a ponořit se v soukromí auta aspoň na chvíli do dobré muziky, tak to vidím já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alltrack bude asi jiný kafe, hlavně jestli má stavitelné tlumiče, páč já mám R-line a to teda mlátí na nerovnostech jak žebřiňák a právě to komfortní moc není. Světla jsou dobrá jen ta dálková s dynamickým asistentem, ale potkávačky svítí kousek před auto a na okresce ve tmě nevidím nic (reklamováno, po znovunastavení kousek lepší, ale slabota). 

140Kw taky toho moc nezachrání - charakteristika nic nic nic - všechnoooooo a nic mě teda neoslnila 😄 a ospalé dsg držící motor pod 1500 otáčkama i do kopce tomu nepomůže (S mod občas nutnost). 

No na dálnici je to celkem OK, ale na okresce je jízda spíš utrpení - z pohody se stane něco jako přemlouvání tlustokožce k běhu a co je nejhorší, tak izolace, kde nic o autě nevíš a najednou se urve zadek a letíš dveřmi napřed. To se mi u žádného auta ještě nestalo. Pak řazení - v ručním režimu se vejít mezi 2200- 3500 aby to nějak jelo je u sedmikvaltu problém. 

Je to dobré auto na let po dálnici ve 160km/h, jinde se mu tuze nelíbí. No pak jezdím ještě v mx5 takže mám asi zkreslené měřítka, ale u mx5 vím každou vteřinu co auto dělá, což u passatu někdy nai netuším.

Hele pokud po tom nikdy nechceš aby sis užil aspoň jednu zatáčku, tak super, ale moji R-line, která má v infotaimentu lap timer 😄 nechápu, taky jsem si jí nevybral, ale přijde mi to stupidní.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten 4 motion asi dost bere vykon, ja mam Passat 1,5 tsi 110 kW a kdyz jsem mel nahradniho Superba 140 kw 4x4 tak mi to prislo linejsi. Prevodovka je nastavena fakt debilne, aby to jelo normalne tak tam musi byt S, ale zase v nizkych rychlostech je to neprijemny a drzi to zbytecne otacky. Je to spis na tu dalnici, na okrsku je to neohrabany a ta prevodovka tomu moc nepomaha.

Ale na druhou stranu na klidnou a tichou jizdu je to idealni auto.

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...