Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 29 minutami, Prochy68 napsal:

Ahoj, je tu spousta odborniku a lidi od fochu. Je vymena oleje v motoru (Octavia 3, 2.0 diesel, ctyrkolka) + filtry za 10k v pohode cena? Diky. 

1000,- castrol nebo 2000,-LM za 5L oleje (potřebuješ necelejch 5L myslim)

260,- olejovej filtr

300,- kabinovej filtr

380,- vzduchovej filtr

650,- palivovej filtr (ten ti ale nikdo měnit určitě nechtěl)

Práce si myslim tak do 1 hodiny. 

Přepokládám, že servis ti tam dá olej co nejlevnější a to maj asi určitě lepší ceny než na eshopu. Jestli se ti teda nechce platit cca 8000kč/hod. práce a ta prohlídka nezahrnuje i nějaký další úkony, tak bych šel jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10k se posrali ne ?

já to nechávám neustale dělat na Golfa, což je v podstatě též Octavia 3, všechny filtry Bosch, olej Castrol, ceny jak uvadí busdriver, někde o 10% víc, někde 10% méně, práce 30 min, vždy do 3000 včetně práce.

 

Jinak Longlife tam nedoporučuji dávat, pokud s autem nějak rozumně jezdíš, nalej tam normální Castrol Edge a nech si to nastavit na 15k (já měním po 10-12)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, busdriver napsal:

Přepokládám, že servis ti tam dá olej co nejlevnější a to maj asi určitě lepší ceny než na eshopu. Jestli se ti teda nechce platit cca 8000kč/hod. práce a ta prohlídka nezahrnuje i nějaký další úkony, tak bych šel jinam.

Si ten servis na každou výměnu kupuje novou ráčnu, ořech a vysavač na olej asi. Nebudou měnit ještě olej v převodovce a diff?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, TomNguyen napsal:

Jinak Longlife tam nedoporučuji dávat, pokud s autem nějak rozumně jezdíš, nalej tam normální Castrol Edge a nech si to nastavit na 15k (já měním po 10-12)

To mu neradis dobre. Inak povedane, ani moc nema na vyber. Pre dany motor bude norma pre olej vw507.00 alebo mozno 509.00, nic nizsie tam dat nesmie. Interval skratit na 15k je ale dobra rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bola to len ta vymena alebo "pravidelna kontrola"? Ja som to zazival v KIA kazdy rok  cca za sedmicku a ked som este v zaruke chodil do autorizaku,.... "ukonov" typu kontrola cohosi hafo no v reale menili len ten olej (ak vobec).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, eskimak napsal:

To mu neradis dobre. Inak povedane, ani moc nema na vyber. Pre dany motor bude norma pre olej vw507.00 alebo mozno 509.00, nic nizsie tam dat nesmie. Interval skratit na 15k je ale dobra rada.

Já mám na Golfa taky 507.01 a dávám tam 505.01, potvrzeno (jen ústně) od koncernových servisáků a mého kámoše, co koncernový auta opravuje 15 let, že je to v podstatě jedno, dokonce údajně je to lepší

Ale samozřejmě, prd tomu rozumím, rád si nechám doporučit/vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, busdriver napsal:

1000,- castrol nebo 2000,-LM za 5L oleje (potřebuješ necelejch 5L myslim)

260,- olejovej filtr

300,- kabinovej filtr

380,- vzduchovej filtr

650,- palivovej filtr (ten ti ale nikdo měnit určitě nechtěl)

Práce si myslim tak do 1 hodiny. 

Přepokládám, že servis ti tam dá olej co nejlevnější a to maj asi určitě lepší ceny než na eshopu. Jestli se ti teda nechce platit cca 8000kč/hod. práce a ta prohlídka nezahrnuje i nějaký další úkony, tak bych šel jinam.

Hele otevřem si spolu servis, budes to dělat v case kterej uvadis a já ti díly proplatim v cenách který rikas :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Prochy68 napsal:

Neni to firemni, tak to zkoumam 🙂

Je to běžná cena v autorizovanem servisu.  
oni nekupuji díly v auto kelly z Polska, ale ofiko přes skoda auto, stejne jako oleje atd.

Předpokládám, ze cena bude někde kolem 8/9k

ctyrkolku mi taky když jsem jezdil skoda, před 10 lety dělali za podobnou castku

 

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, TomNguyen napsal:

Já mám na Golfa taky 507.01 a dávám tam 505.01, potvrzeno (jen ústně) od koncernových servisáků a mého kámoše, co koncernový auta opravuje 15 let, že je to v podstatě jedno, dokonce údajně je to lepší

Ale samozřejmě, prd tomu rozumím, rád si nechám doporučit/vysvětlit.

Uplne zbytocne spekulovanie. Olej 505.01 nieje pre tento motor schvaleny. O norme 507.01 som este nepocul, predpokladam ze je to preklep.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenaliaty olej je pohoda, rozsvieti sa "nemaze" pri prvom starte. Horsi su garaznici co vymenia oleja len polovicu len tak aby trochu "zosvetlal", alebo tam naleju nieco co tam vobec nepatri, lebo v garazi maju len jeden 200l sud na vsetko,... vsak on si to ten motor nejak pobere. Alebo si aj olej prinesies svoj a pri plateni ho uvidis stat v rohu nerozbaleny :D atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim som teda nechcel vobec povedat ze by som si o autorizaku myslel nieco lepsie. Znamy odrbal plech na olejovom filtri novej skody lebo nemal to udelatko ktorym sa to povoli a skusil to nejakymi kliestami. Po tomto nezdare sa na to vysral a jazdil co rok v zaruke do "autorizaku" niekde na Morave. Najazdil tak cca 25t ked po piatich rokoch do autorizaku chodit prestal, tak tam pri dalsom pokuse o samovymenu vraj tie svoje ryhy na filtri nasiel. Auto na to neumrelo,znamy  je uz dochodca a jazdi s nim dodnes, autu uz taha na 20rok. Aj v autorizaku vedia ze auto na nevymenu oleja/filtra neumrie, aspon teda nie hned, tak si nerobim iluzie ze by toho patricne nevyuzivali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68 a říkali ti, co všechno budou dělat? Protože 10kKč za výměnu oleje není normální, jak tu někdo píše.

Já jezdím s golfem do autorizáku a bez oleje, mě vyjde výměna na 900-1000kč, tj. olejový filtr + šroub/těsnění + práce. Ty cca 4l oleje vyjdou pak v autorizáku kolem 1600 kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, moco napsal:

@Prochy68 a říkali ti, co všechno budou dělat? Protože 10kKč za výměnu oleje není normální, jak tu někdo píše.

Já jezdím s golfem do autorizáku a bez oleje, mě vyjde výměna na 900-1000kč, tj. olejový filtr + šroub/těsnění + práce. Ty cca 4l oleje vyjdou pak v autorizáku kolem 1600 kč. 

Nikdo nechce 10k

rekli, ze do 10k se vejde a tady to spustilo reakci, jako když napises, ze chces nového passata:Dz

a ber v potaz 4x4, ad Blue atd jinak 4 litry v autorizaku za 1600 je bez práce vid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, busdriver napsal:

1000,- castrol nebo 2000,-LM za 5L oleje (potřebuješ necelejch 5L myslim)

260,- olejovej filtr

300,- kabinovej filtr

380,- vzduchovej filtr

650,- palivovej filtr (ten ti ale nikdo měnit určitě nechtěl)

Práce si myslim tak do 1 hodiny. 

Přepokládám, že servis ti tam dá olej co nejlevnější a to maj asi určitě lepší ceny než na eshopu. Jestli se ti teda nechce platit cca 8000kč/hod. práce a ta prohlídka nezahrnuje i nějaký další úkony, tak bych šel jinam.

Si docela vtipnej

Nevíš kolik má vozidlo najeto, nevíš jestli je součásti pouze  servis oleje a nebo třeba i  intervalová prohlídka.

Ceny uvádíš, jestli jsou  s daní bez marže servisu a  u oleje si  s 1000,- kč s daní úplně mimo.

Netrefil si ani normočas, který se navíc jak jsem psal v prvé větě určuje dle dat a kilometrového nájezdu dle doporučení výrobce vozidla.

Informace, které tady uvádíš by mohl vzít někdo vážně a v servise by se mohl se zlou potázat. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...