Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 45 minutami, African napsal:

Jsem právě v Mitsubishi zjistil, že můžu rok jetého Outlandera hnedle prodat o 150 tisíc czk víc, než co jsem za nového dával. Vůbec by mě nenapadlo že kupuji investiční auto 🤣

DSC_0332_1.jpg

 

před 24 minutami, Qwuiddo napsal:

Jj, ja za 3.5 roku stareho Golfa s 65t km bych take dostal vic, nez za kolik jsem ho noveho kupoval :).
Problem spis je, ze neni co koupit misto toho :D

@African dostals nabidku ?

@Qwuiddo tak pred 3,5 roky asi slo dostat dobrou slevu pri nakupu noveho, ale prijde mi to beztak dost nepravdepodobne.

Jeden muj klient mi rikal, ze ho sami oslovili od prodejce, jestli nechce pustit M5ku za vic, nez ji koupil, ze maj kupce :) Kdyz na ne vykulil oci, jak na to dosli, tak mu suse rekli, no v systemu vidime, ze jste za rok najel jen 5t, tak to auto asi moc nepotrebujete :)

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, honza71 napsal:

@Qwuiddo tak pred 3,5 roky asi slo dostat dobrou slevu pri nakupu noveho, ale prijde mi to beztak dost nepravdepodobne.

 

Ja o prodeji uvazoval loni, hlavne kvuli dobre resale value. Opravdu nejde koupit nic na co bys necekal rok a nestalo to o 40% vic nez pred 2-3 lety. Nakonec jsem ho nechal manzelce a poridil v rijnu druhe (ojete) auto. A jsem rozhodly si toho Golfa nechat dlouho, preci jen mame ho od novoty.

Co se tyka pravdepodobnosti, tak bych rekl, ze je dost vysoka.
Mame prakticky to same co prodava zmrzlinar v prislusnem vlakne. Podobna vybava a navic kamera, o rok mladsi a o 100k km mene najeto. Koupil jsem to nove za min nez je cena v inzeratu.

 

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

@African Prodas a pak si muzes treba objednat noveho, o 300 drazsi a cekacka rok a to se vyplati 😅

On ani už objednat nejde a jestli přijde nový v hybridu tak prý bude kolem 1,3 začínat a pravděpodobnost spíš taková že ani nepřijde. Každopádně my na kalkulačce vyšlo, že jestli to zůročení takhle půjde dál, tak ho na důchodek vyměním za pěknou elektrickou Teslu a ještě budou muset doplatit na krmení pro holuby 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LS 500h.. po odzneni primarneho soku z prebytku vnemov, farieb, ikon a vsetkych tych picovin v modernych autach a (ciastocnom) zmiereni sa s faktom, ze dobre uz bolo a toto ma len sestvalec, musim povedat ze auto je v ramci tych moznosti fajn. Nie je outstanding, nebude ho nikto dedit, nemam k nemu ziadnu emocionalnu vazbu, na stare LS sa to jednoducho nechyta, ale je to fajn povoz s uzasnym dizajnom, ergonomiou a spracovanim.

Kazdopadne zaplatim mrzku sumu penazi za hodinku v zamknutej miestnosti s osobou, ktora rozhodla, ze sound generator v tomto aute bude nevypinatelny. V den, ked skonci zaruka, to rozkucham a vytrham tie trubky z toho vlastnorucne, picujuci a zjezeny. LS bol odjakziva sepot kvetin a toto tu je vo vlajkovej limuzine uplne nepochopitelne. 8h na dialnici pocuvat vrieskajuci sestvalec, no to je fakt zuzo. Ten japoncik musel byt uplny kokot, nemali ho pustat od playstation-u medzi normalnych ludi.

20220127_132358.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, instant napsal:

LS 500h.. po odzneni primarneho soku z prebytku vnemov, farieb, ikon a vsetkych tych picovin v modernych autach a (ciastocnom) zmiereni sa s faktom, ze dobre uz bolo a toto ma len sestvalec, musim povedat ze auto je v ramci tych moznosti fajn. Nie je outstanding, nebude ho nikto dedit, nemam k nemu ziadnu emocionalnu vazbu, na stare LS sa to jednoducho nechyta, ale je to fajn povoz s uzasnym dizajnom, ergonomiou a spracovanim.

Kazdopadne zaplatim mrzku sumu penazi za hodinku v zamknutej miestnosti s osobou, ktora rozhodla, ze sound generator v tomto aute bude nevypinatelny. V den, ked skonci zaruka, to rozkucham a vytrham tie trubky z toho vlastnorucne, picujuci a zjezeny. LS bol odjakziva sepot kvetin a toto tu je vo vlajkovej limuzine uplne nepochopitelne. 8h na dialnici pocuvat vrieskajuci sestvalec, no to je fakt zuzo. Ten japoncik musel byt uplny kokot, nemali ho pustat od playstation-u medzi normalnych ludi.

20220127_132358.jpg

Vitaj opat v pamatihodnostiach :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, instant napsal:

a to keby si ma pocul, ked som zistil, ze v europe nevedia urobit upgrade na android auto.. :D

Tak o dovod viac vybrat sa aj s autom do Japonska. Upgradnes android auto, a vybavis si to s tym playstation kokotom :lol2:. 2 in 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to prave ze asi suvisi skor s autorskymi pravami od googlu, ktovie ci by to po navrate do europy fungovalo bez problemov.. ja si radsej pockam, kym to poliaci poriadne vyhackuju a pojdem na kielbasu a pivo v lete. cinske krabicky uz su ale to neni uplne ono :)

ale jako keby bola moznost si ist zatrenovat do pivnice v Toyota City tak idem bez rozmyslania aj turistickou triedou kua 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem někde četl test a překvapilo mě, že nevynášeli odhlučnění do nebes. Nevypínatelny sound generator teda nezmiňovali, nicméně jsem si toho právě všiml v tom článku, protože u starších LS se to vždycky vyzdvihovalo i oproti S Klasse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

49 minutes ago, kloubik said:

Teď jsem někde četl test a překvapilo mě, že nevynášeli odhlučnění do nebes. Nevypínatelny sound generator teda nezmiňovali, nicméně jsem si toho právě všiml v tom článku, protože u starších LS se to vždycky vyzdvihovalo i oproti S Klasse

no nevynasali lebo to uz je na urovni konkurencie, tak to proste nezaujme. navyse, na tie nedostatky clovek pride, az s tym trochu zaccne zit, napr. ked tomu zacne nakladat niekde v Nemecku 150-200 km/h. LS600 je ukrutne tiche vozidlo, lepsi od toho je snad len Rolls. Pri 160kmh je subjektivne TICHSIA ako pri 130ke, jednoducho ked to vyvijali tak pri tom niekto rozmyslal a naladili ho na taku prijemnu europsku dialnicnu rychlost. Ci mas odsunuty tapacirung na stresnom okne alebo zatvoreny, na hluk to takmer nema vplyv. Sucasne LS500 je tiche auto, ale nie tak tiche ako predosle generacie. Napr. odsunut si clonu na streche pri 150 kmh znamena vyrazne zvysit hluk v kabine, co je pre skalneho Lexusaka sok. Podla mna to suvisi s vyrazne tuhsou karoseriou (to si clovek vsimne po prvych metroch jazdy), co je samozrejme velke plus pre to, ako to auto jazdi, ale prejavi sa to na vyssich rezonanciach a kedze sa potrebovali napchat do hmotnostnych a budgetovych targetov tak s odhlucnenim urobili trosku kompromis atd atd.. No a sound generator tomu dava korunu, chces svistat 180kou po dialnici a pocuvat prijemnu hudbu pri normalnej hlasitosti - na LS600h realne mozne - namiesto toho ti tam pri kazdom ubrati alebo pridani plynu vresti motor do reprakov. Asi si treba nagelovat vlasy, nastrelit si nausnicu, naucit sa pycovolekokotiiii a ono to pride samo :).

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, palom napsal:

Kolegovia, nema tu niekto skusenosti so zhananim nahradnych dielov na youngtimer vozidla?...ide mi hlavne o Mercedes-Benz W123 coupe.

Diky moc

Podla toho odkial si. Mame v rodine W201 od novoty a ja som mal tiez par starych medvedov. Aj W123 kupatko. Co sa uz nedalo zohnat u uriginal dilera, tak som chodil zhanat na MB vrakovisko do Schwechatu. Je to hned na zaciatku po starej ceste. Tam mi dokonca raz jeden clovek dal web stranku, kde sa daju zohnat skoro vsetky diely a aj nova plecharina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...