Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Gustaf napsal:

Hlavně jestli je u chalupy nějaká pěkná polnacka 😄

před 30 minutami, Nick06 napsal:

A jak naložíš bečky s kvasem, psa a pytel odpadu?😀

Vy máte starosti :) Fakt je, že 4kolka byla podmínka. Bečka se tam teda (na výšku) nevejde, ale 2metrový krabice z IKEA bez problémů. (ne na výšku :) )

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za jízdy můžeš zařadit klidně i neutrál. A pak zpátečku, nic se nestane, dnešní automaty už jsou proti uživatelům odolné ;)

Taky dneska jezdím v automatické Škodovce ;)

 

937811533_IMG_20220407_095955271_HDR2_copy_800x577.jpg.59dfaeb14e0b4b681fb7fea464f2e3aa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dodám, i když se na to nikdo neptal, že u většiny automatů s klasickym voličem není třeba mačkat čudlik na páce pro změnu z R->D, stejně tak D<->N. U DSG to funguje i na přecvaknutí D<->S.,

Čudl je vlastně potřeba jen do aretovanejch poloh (P a R), i když se najdou výjimky. Třeba Honda potřebuje čudl i na přecvaknutí D->S, ale zpátky (S->D) už to jde bez.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, KFL napsal:

Jen dodám, i když se na to nikdo neptal, že u většiny automatů s klasickym voličem není třeba mačkat čudlik na páce pro změnu z R->D, stejně tak D<->N. U DSG to funguje i na přecvaknutí D<->S.,

Čudl je vlastně potřeba jen do aretovanejch poloh (P a R), i když se najdou výjimky. Třeba Honda potřebuje čudl i na přecvaknutí D->S, ale zpátky (S->D) už to jde bez.

Zeptám se hloupe- u nissanu též? Sestra si koupila po 25 letech na jezdeni auto a já mám u automatu zkušenosti staré 35 let ( já to nikdy nechtěl a chci bejt za chytrého). Nissan x trail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, kuncák7 said:

Zeptám se hloupe- u nissanu též? Sestra si koupila po 25 letech na jezdeni auto a já mám u automatu zkušenosti staré 35 let ( já to nikdy nechtěl a chci bejt za chytrého). Nissan x trail.

Nevím jistě, chce to vyzkoušet. Nicméně to jádro zůstává - z P->D nebo P->R nebo D->R/D->P je třeba držet čudl vždycky. Zbytek by měl být volnej. Každopádně je to spíš jen taková urychlovací příjemnost - držení pojistky při řazení obecně je naprosto OK.

Jediný snad platí furt - z D se nevyřazuje na N ani P při krátkým (do 5 minut, někdo říká i 15 min) zastavení, typicky v zácpě, na semaforech atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...