Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Jen si tu odložím další poznámky:

  • Auto mě pořád velmi, velmi baví. Charakterem, vlastnostma, motorem.
  • Přezul jsem na Conti SportContact7 a musím říct - asi nejlepší letňák, co jsem na autech obecně měl. Reakce, komfort, jistota... I proti Michelin PS4 nebo tovární Pirelli PZero.
  • Máme za sebou štreku do Europa Parku a zpět. Ve čtyřech lidech, naložený a pro auto pohoda. Jeden run na maximálku, relativně příjemnej provoz nedělního dne po cestě tam. Klasicky pak po cestě zpět naprostý peklo všedního odpoledne, ale aspoň prázdnej úsek Norimberk-Rozvadov se dalo jet 200-230 durch (včera večer) a pak 170 Rozvadov-Praha (taky volno).
  • Spotřeba 9,4 tam (140-160 tempomat), 11,7 zpátky (150+, jak to šlo).

Jako historicky zavilej milovník BMW si musím přiznat, že jsem nečekal, jak moc budu mít tuhle přemotorovanou krabici od bot rád. Ale mám, zaslouží si to. Fakt skvělý auto.

 

Před odjezdem (2+2 lidi a plnej kufr).

rs_stop.jpg.1888dafae36083b9b0fd4bb329c22a48.jpg

 

Dvouminutovej run na maximálku pro prcky v Něměcku.

rs267.jpg.c151da5a4c0e6bcb78fc2ee087161464.jpg

 

Včera po příjezdu:

rs.jpg.da16e21a49ae191a34c305b0757d95f8.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu technická otázka pro ty co znají koncern. V autě mám 7kvalt S-tronic a když chčije, tak po nastartování/během jízdy to hodí chybu na převodovce (Gearbox malfunction: you can continue driving (limited functionality) a k tomu EPB se ozve taky (parking brake malfunction). Když zastavím a vypnu motor, tak mi tam nechce se hodit P/D, ale pak dám třeba na N a chytne se to a normálně můžu pokračovat dál. Když je pěkně tak se to nestane, jen když je vlhko. Převodovka řadí v pohodě, netušíte náhodou co by to mohlo dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau borci, mám problém, třeba někdo pimůže, nevím co koupit.Novej Arteon, cca roční MB e-class 220d ale byl by to dovoz a nebo a6 2.0tdi taky cca roční a dovoz..Jsem z toho volakej v řiti:))!MB by pry nebyla problem zaruka prodloužit, u audi max 4 roky pokud ji někdo prodloužil před první registrací a arteon je jednoduchej, da se dokoupit na 5 let..Podotýkám, auto budu odepisovat 5 let na firmu.Arteon asi nejhezčí z venku ale u vnitř asi normální passat a MB asi nejhezčí a nejkomfortnější ve vnitř ale z venku vypadá trošku důchodcovsky, A6 mám problém s tím 3tím displejem na klimu a celkově to vypadá spíš jak kancl ve vnitř než obývák...Všechny možnosti počítám v kombi.Cenovka cca stejná pro všechny 3 možnosti.Kdyby náhodou někdo nějakou osobní zkušenost nebo poznatek, budu rád, díky:)

PS: omlouvám se ale zkouším štěstí spíš tu, v sekci ,,vybíráme káru momentálně letí Japonci, a můj dotaz ohledně německého zastoupení byl úplně přehlédnut:)

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za němce tě chválím, ale těžko radit…. Nové vs jeté, ečko je fajn , ale jak píšeš na pohodu a nejvíc komfortní. A6 pokud tedy 2.0 tdi tak v podstatě stejná technika jako A6. Arteon v kombi je líbivej a màš to funglovku, přikup si 4 letou záruku a màš klid. Ale já bych si z těchto tří aut stejně vybral 530d🤣Kvalitou jsou si ty auta podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za němce tě chválím, ale těžko radit…. Nové vs jeté, ečko je fajn , ale jak píšeš na pohodu a nejvíc komfortní. A6 pokud tedy 2.0 tdi tak v podstatě stejná technika jako A6. Arteon v kombi je líbivej a màš to funglovku, přikup si 4 letou záruku a màš klid. Ale já bych si z těchto tří aut stejně vybral 530dKvalitou jsou si ty auta podobné.
Jako 3.0tdi bych bral hned ale tam se i se zárukou nevejdu cenově boužel:((A jelikož je velice pravděpodobné že to auto budu mít 5let, tak se asi nejvíc jeví ten Arteon nebo MB ečko..Od Arteonu mě trochu odrazuje ten vnitřek passaťáckej..ale třeba ten novej Evo motor bude fajn(i když ten řidčí olej co prý do toho lejou..prý 3 litry dolívání od výměny po výměnu:((.)a když připlatím za odhlučněny skla bude i nějakej komfort třeba.Jediný co vím že na 20 kolách to nechci, to už nedává to auto, to jsem zkoušel na předváděčce..MB má za mne zase lepší automat,těch 9 rychlostí je příjemný a na ten jejich dvoulitr zatím taky nikdo nenadává.Pak babo raď:(

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=45400]miliusportos[/mention] Uprimne, při postupném sešlápnutí plynu necítím rozdíl, pokud plnej céres tak to ovlivňuje 4*2 a 4*4 - neumím posoudit…
Díky, tak nějak jsem to tušil, těch 7kw navíc bude dorovnání za emisní nesmysli:))Ale papírově jsem kdesi četl že 4x4 rychlejší o dost z 0-100km..ale ani se nedivím, když jsme zkoušel toho arteona v předokolce, tak to pořád chtělo hrabat na rozjezd, když jsem trochu sešlápl plyn..podobnej pocit jak s načipovanou jedničkovou octavkou:)))

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, miliusportos napsal:

Jako 3.0tdi bych bral hned ale tam se i se zárukou nevejdu cenově boužel:((A jelikož je velice pravděpodobné že to auto budu mít 5let, tak se asi nejvíc jeví ten Arteon nebo MB ečko..Od Arteonu mě trochu odrazuje ten vnitřek passaťáckej..ale třeba ten novej Evo motor bude fajn(i když ten řidčí olej co prý do toho lejou..prý 3 litry dolívání od výměny po výměnu:((.)a když připlatím za odhlučněny skla bude i nějakej komfort třeba.Jediný co vím že na 20 kolách to nechci, to už nedává to auto, to jsem zkoušel na předváděčce..MB má za mne zase lepší automat,těch 9 rychlostí je příjemný a na ten jejich dvoulitr zatím taky nikdo nenadává.Pak babo raď:(

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk
 

Arteona mám (na 19" :) ) a na 15kkm jsem dolil necelý litr, takže zas tak hrozné to není. Ale je fakt, že jsem čuměl jak puk, když na mě hláška o oleji vykoukla poprvé, u minulých dvou CC jsem nikdy olej nedoléval.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ma 530 bude mit za chvili 240 tkm a olej od  výměny do výměny. Má 4 roky a šlape jak hodinky 😉 To éčko není vůbec špatný, tága s nim lítaj vysoké statisíce. Jen u mergla nesmíš kupovat základ, to si pak koupíš pěknějšího rencka 🤣 Ta 220d by měla být v pohodě snad. Všechny tři auta si vyzkoušej a rozhodni se sám 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to chlapci delate s tim s tim olejem? Ja teda do stary Corolly i Golfa lil olej furt. Corolla diesel, Golf benzin, dazntmetr 🤷‍♀️ Obe auta olej zraly zejmena v lete. Dovolena v Chorvatsku, 2500 km, znamenala cca dva litry. Zbytek roku na pohodu. Oboje starsi auta, ale bez zavaznejsich problemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zivote som do dieslu nedolial od vymeny po vymenu ani deci oleja. 

A to bolo vsetko od maleho wv diesla po "velky" audi diesel. Cez ford, opel, skoda, mb, atd. 

Ja som ani necakal ze sa do diesla leje olej.

Z vyssie skusaneho preferujem Audi, aspon V6. Diesel. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud Méďa, tak něco na jako je tohle..ale to je už plus mínus asi cenovej strop, takže v plné určitě ne:(

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Mercedes-Benz-E-220-d-T-Facelift-AMG-Line/vhc:car,pgn:49,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:17200_-11_,frn:2020,prx:55000,ful:diesel,mlx:40000/pg:vipcar/343922530.html

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...