Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

 

1 hour ago, Exiztence said:

Já furt nechápu když jsou ty kamery místo zrcátek, proč ty obrazovky nejsou jakože kolem přístrojového šťítu tam bych aspoň viděl ten benefit že nemusím natáčet hlavu ale vidím to v periferii

Asi prave kvoli tomu vzitemu reflexu pozerat tam, kde su zrkadla. Ale casom to mozno pride..

Je to len otazka zvyku, keby si to mal od autoskoly, tak mas naopak problem zvyknut si na zrkadla. Podobny problem som mal v UK, ked som vzdy hlavu otocil najprv doprava na vnutorny spetak, a on kua vlavo 😂. Ale casom si zvyknes.

S tymi kamerami urcite vies lepsie resp. prehladnejsie pokryt priestor a bez mrtveho uhla. 

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, shaggy napsal:

Lenze v zrkatku si vies uhol a pokrytie menit pohybom hlavy. Na displeji mas stale ten isty obraz...

Ale výrazně širší záběr. Nicméně je to opravdu o zvyku. Sám s tím bojuju, mám obě možnosti zpětně zrcatko/kamera+displej a 90% času má zrcátko 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, geometr napsal:

Jako displej fakt není řešením všech problémů světa . . . 

"Samozřejmě, že displeje řeší všechno, všechno, rozumíte?!" hromově spílal svým designérům, které jen malou chvíli před tím označil za zpátečnické heterosexuály.

"Celé čelní sklo bude displej a celá palubní deska bude displej." přednesl svou vizionářskou ideu. Vypadal přitom jako Elon, když vyhodil vedení Twitteru, spokojený, záludně se usmívající. Ve svém obleku z hadích předkožek, ktery pohlcuje světlo stejně jako nejčernější černá, opřený v předklonu o mahagonovou desku stolu, vypadal jako posel z budoucnosti. "U té šestky bude displej všude, kam oko řidiče dohlédne, a na jaře . . . na jaře z toho uděláme kombík a coupé", pokračoval ve svém snění. Poté se na chvíli odmlčel.

 

Screenshot_20221111-193325-412.png.62ad897f5208e7a5dd7517650b3b2575.png

 

 

 

 

"Ostré kupé." vyrazil dech všem přítomným . . . 😁

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě jednoduchou dokonale funkční věc nahradit složitou elektronikou, požírající energii s větším potenciálem se podělat... proč. Jako displej fakt není řešením všech problémů světa, lidi už by se nad sebou asi měli zamyslet a auta přestat stavět ajťáci
Hale vopatrne, ja jsem ajtak a mam rad budiky a zrcatka

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=78035]bluman[/mention] hele ono to je takový složitý  Ta 5 by měla být ideálně nějaká střední cesta mezi svižným autem a spolehlivostí. Už sem si zažil mít auto, kde se po čase motor projevil jako “časovaná bomba” a nechci už stále kalkulovat v hlavě s všudypřitomným rizikem zásadní opravy motoru. 
Moje cesty nejsou primárně jen dálky, ale hlavně jsou často protkány zajíždkami do lesa, na polňačky, do hůř přístupných míst. S Outbackem nemusím spekulovat a nacpu ho, vjedu všude. Manželce se navíc 5 líbí, ona není Suv typ, takže tak. Ale její použití přes pracovní týden je hlavně město a okolí okruh 30km max + jednou týdně nějaká cesta do 50 km.
Takže právě pokud proste bude nejvhodnějsí nafta, tak protože ani mě 5 nenechává chladným, tak si dovedu představit, že sice všude nezajedu jako s Otb, ale dostanu svižnější auto. A koneckonců já do těch hůř přístupných míst taky nejezdím každý den a vše se dá řešit, takže ani mě by ve výsledku 5 vůbec neurážela.
Tak idelane nejaky 6V, minimalne 530d nebo 540i, jinak G30/G31 se dela od 2017, ten benzin bude jezdit tak za 11l, diesel za 7, na takoveto popojizdeni je lepsi ten benzin, jen bude vic zrat, ale rozhodoval bych se primarne podle kusu, na ktery narazis (najezd, stav, vybava, cena).

Odesláno z mého SM-S901B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Dokusan napsal:

Přesně tak. Je to o mozku. Ono úplně stačí, když máš displej místo zpětného zrcátka, má to trošku jiný úhel, když je to snimano kamerou v ploutvi na střeše a není jednoduchý si na to zvyknout, přitom ten obraz a rozsah toho co vidíš je parádní. 

před 4 hodinami, JR_2010 napsal:

Protože by to zřejmě nepobral mozek, bylo by těžký se prostorově rychle orientovat.

Já si naopak myslím že by to bylo rychlejší po zvyknutí i když chápu že learning curve by tam byl a reflex kouknout do zrcátka by přetrval dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, shaggy said:

Lenze v zrkatku si vies uhol a pokrytie menit pohybom hlavy. Na displeji mas stale ten isty obraz...

toto je dobry postreh, teoreticky ten pohyb hlavy ti da cez zrkadlo aj urcite vnimanie priestoru v 3D (cez displej nie), otazka, ci je to v tej malej ploche zrkladla relevantne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Tom4 said:

"Samozřejmě, že displeje řeší všechno, všechno, rozumíte?!" hromově spílal svým designérům, které jen malou chvíli před tím označil za zpátečnické heterosexuály.

"Celé čelní sklo bude displej a celá palubní deska bude displej." přednesl svou vizionářskou ideu. Vypadal přitom jako Elon, když vyhodil vedení Twitteru, spokojený, záludně se usmívající. Ve svém obleku z hadích předkožek, ktery pohlcuje světlo stejně jako nejčernější černá, opřený v předklonu o mahagonovou desku stolu, vypadal jako posel z budoucnosti. "U té šestky bude displej všude, kam oko řidiče dohlédne, a na jaře . . . na jaře z toho uděláme kombík a coupé", pokračoval ve svém snění. Poté se na chvíli odmlčel.

"Ostré kupé." vyrazil dech všem přítomným . . . 😁

😂 🤣 😂 🤣 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta standardní zrcátka musí mít nějakou plochu, to je odpor vzduchu, je v nich řada součástek, to je váha a cena, taková kamera je mrňavá, levná, a dá se strčit kamkoli, asi jedinou nevýhodou proti sklu bude, že se může posrat a taky se určitě občas posere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, exBURN napsal:

Úplně jsem se zapomněl pochlubit novýma papučkama.
f88dda5e6716f3eeb9da702e7ad27088.jpg
09e31af2c77553f4f073b797cd471848.jpg

Zítra ještě vyjedu, pak pořádně umeju, vosk do dutin a půjde spinkat zase pod plachtu. Nejsmutnější část roku :(

Disky Sparco a v pozadi silo Marefy, super kombinace 😂👍

Upraveno uživatelem antitomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, gorlo napsal:

Jen ta kamera a obraz na displeji má spoždění oproti zastaralému zrcátku, které je vyzkoušené. 

V kontextu dnešních technologií bude jakékoliv zpoždění zanedbatelné, navíc nevím co se používají za kamery ale předpokládám že nabídnou vetší úhel pohledu takže teoreticky bude výhled lepší než v případě konvenčního zrcátka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak větší úhel pohledu a lepší výhled? Pořád koukáš nějakým směrem a vidět toho můžeš tolik, kolik se ti vejde na zobrazovací plochu (jedno, jestli zrcátka nebo displeje), a to v takové velikosti, abys něco viděl. Ano můžeš dát třeba někam kameru s úhlem záběru 160°, ale jak velký budeš mít pak obraz na displeji, který se ti vejde někam do auta? Kamera má podle mě smysl, když potřebuješ přenést obraz z místa, kam se nepodíváš přímo nebo odrazem.

Leda ten displej přes celý přední okno, jak psal Tom, že by sis dycky na vteřinu přepnul obraz dozadu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, exBURN napsal:

Úplně jsem se zapomněl pochlubit novýma papučkama.
f88dda5e6716f3eeb9da702e7ad27088.jpg
09e31af2c77553f4f073b797cd471848.jpg

Zítra ještě vyjedu, pak pořádně umeju, vosk do dutin a půjde spinkat zase pod plachtu. Nejsmutnější část roku :(

Miate slusej, parada. Jsou lehci nez origo? Jakej je z nich jizdne pocit. Ja uz jezdim NDcko, ale za parnikem se vzdycky rad otocim. 

Ja se musim priznat, ze jsem jak nakej uchyl. Treba chodim dobrovolne s odpadkama a cestou se stavim do garaze pokochat siluetou a hned mam lepsi den... 

Screenshot_20221110_091126_Gallery.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...