Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 33 minutami, wawrik napsal:

A presne to ho oproti Outbacku diskvalifikuje v teréne (resp. na terénnejších a málo frekventovaných nespevnených cestách). Nižší podvozok a dlhší rázvor znamenajú neustále problémy pri kameňoch, hranách, vyjazdených koľajách a podobne. Newtonmetre ti v tom nepomôžu. Osobná skúsenosť.

Diskvalifikuje je silne slovo, ani outback nieje terenne auto. Inak mas pravdu. Coz ale potom nemoze byt rec o porovnani jazdnych vlastnosti a plavnosti na ceste, ako tu niekto vyssie dristal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Mr. Sandman napsal:

jako jezdil jsem obe auta a skoncil u Outbacku... pises  nesmysly, co jsi nekde okoukal... Outback je nejpohodlnejsi auto sve tridy, 

No allroad stoji tolko co 2 outbacky, alebo aj 3, tak volba auta ma aj tento pohlad.

O pohodlnosti ti to nebudem vyvracat, outback a allroad niesu rovnaka trieda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eskimak,OB je celkem hodne slusny terenak. Kdyz uz mas nastudovana ta videa,tak si urco videl jak srovnavaj tu 2,4 s 4Bezcem v terenu a nezdalo se,ze by mel nejakej problem. 
Wawrik,jj, dostal. Na velkou 4x4. Mam BFG AT,ale uplne nove a to je znat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, eskimak napsal:

Diskvalifikuje je silne slovo, ani outback nieje terenne auto. Inak mas pravdu. Coz ale potom nemoze byt rec o porovnani jazdnych vlastnosti a plavnosti na ceste, ako tu niekto vyssie dristal.

Vzhľadom na to, že som sa s tým autom nedostal tam, kde som týždeň predtým bol s dvojročným Outbackom, mi diskvalifikácia ako silné slovo nepríde. Inak na tej hrane som pred dvoma mesiacmi zostal visieť aj s Volvom V90 CC - k tomu je celkom veselá príhoda, na ktorú budem ešte roky spomínať :D

 

@TLD Aj tak je to slušné, tie BFG sú na snehu čistý prúser. Btw, čo ťa stáli? Na jar čaká kúpa aj mňa.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik,jak rikas. Na snih a blato pneu na nic. Hned se zanesou. Ja mam vubec k jezdeni na mokrem snehu na podmacene louce se sklonem velkej respekt. Fyziku neosulis :) .

Daval sem za ne 5600 kacek / kus vcetne DPH. 
Jine pneu uz nechci. Pro me ucely je to ten nej kompromis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TLD Jo, ja som u nich skončil tiež. Ale akonáhle vidím kombináciu sneh+svah, otáčam sa a idem inde. Cez prázdniny som toto pravidlo porušil a skončil som tak, že som musel pod svahom prenocovať a počkať, kým to celé neprimrzne, aby som sa mohol vôbec vrátiť. Kamene som vláčil a lopatoval pekných pár hodín :D A pritom taký nenápadný pozostatok snehovej pokrývky to bol... :D

20220624_070648.thumb.jpg.6b071e918c1a0e2f190aea2db732916e.jpg

Btw, na Islande tie AT v mojom rozmere stoja 375 € za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TLD napsal:

Eskimak,OB je celkem hodne slusny terenak. Kdyz uz mas nastudovana ta videa,tak si urco videl jak srovnavaj tu 2,4 s 4Bezcem v terenu a nezdalo se,ze by mel nejakej problem. 

Videa nastudovane nemam, nic mi to nevravi (ani 2.4 ani 4Bezec, nech uz to je co chce). Skusal som hladat, neuspesne. Ved sem hod odkaz, ja som nasiel toto ked som hladal co asi myslis. Tu to subaru nedopadlo moc dobre.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele tema subaru vs.audi v terenu fakt neni potreba otevirat :)

Kazde subaru projelo totez, co muj landcruiser 120...jediny rozdil byl svetla vyska (kdy si auto lehne brichem na snih nebo do bahna). Audi je v tomto uplne jinej sport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, simon_magus napsal:

Kazde subaru projelo totez, co muj landcruiser 120...

Tak zasa adorácia odtiaľ-potiaľ, všakáno :D Tvoje tvrdenie síce nemusí byť úplne nepravdivé, ale v tom prípade hovorí len o tom, že jazdíš príliš jednoduché pisty :D

Btw, staršie subaru s manuálom malo priechodnosť terénom o dosť lepšiu, ako súčasná automatová/CVT generácia. Nehovoriac o starej Impreze s redukciou, stačilo ju zodvihnúť podložkami a/alebo vyššími tlmičmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, wawrik napsal:

Tak zasa adorácia odtiaľ-potiaľ, všakáno :D Tvoje tvrdenie síce nemusí byť úplne nepravdivé, ale v tom prípade hovorí len o tom, že jazdíš príliš jednoduché pisty :D

Btw, staršie subaru s manuálom malo priechodnosť terénom o dosť lepšiu, ako súčasná automatová/CVT generácia. Nehovoriac o starej Impreze s redukciou, stačilo ju zodvihnúť podložkami a/alebo vyššími tlmičmi.

tak nemam duvod adorovat Subaru, uz ho nemam a ani ho neprodavam :)

mam vinice a nejaky lesy atd., takze test probehl v realnych podminkach (zadne duny, sjezdovky nebo jine nesmysly).

A ano, stare subaru v manualu s uzaverkou davalo asi vic, ale ja nikdy nemel problem ani s novejsim s automatem.

A srovnani LC120 a Subaru mam dlouhodobe (LC mam ~10 let, Subu jsem mel zhruba stejnou dobu, Legacy i Outback), zadna vikendovka. A mmch, zapadl jsem jen s LC, se Subaru nikdy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simon_magus chapu. Tam kde se LC na zasnezene louce sunulo jako krab bokem na vsechny uzaverky, sem si s Foresterem jezdil osmicky:) . Jak pisete, dokud nesedne na bruch projede vse. Fyziku neochcijes, ta vaha je znat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozaj nechcem presviedčať a je mi blbé argumentovať proti, keď som sám „bývalý“ subarista, len nesmelo dávam do pozornosti napríklad uzávierky diferenciálov, samotný medzinápravový diferenciál namiesto elektronicky ovládanej spojky (ktorá sa aj u Subaru ľúbi občas prehriať), citlivosť podvozku voči poškodeniu, zdvih kolies či tuhú nápravu u 120. To všetko priamo súvisí s trakciou a schopnosťou prekonať prekážku, a nie je to rovnaká liga. Takisto, ako so Subaru nie je v teréne rovnaká liga Allroad :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, wawrik napsal:

Ozaj nechcem presviedčať a je mi blbé argumentovať proti, keď som sám „bývalý“ subarista, len nesmelo dávam do pozornosti napríklad uzávierky diferenciálov, samotný medzinápravový diferenciál namiesto elektronicky ovládanej spojky (ktorá sa aj u Subaru ľúbi občas prehriať), citlivosť podvozku voči poškodeniu, zdvih kolies či tuhú nápravu u 120. To všetko priamo súvisí s trakciou a schopnosťou prekonať prekážku, a nie je to rovnaká liga. Takisto, ako so Subaru nie je v teréne rovnaká liga Allroad :D

tak ne nadarmo jezdi LC120 vsude tam, kde je zivotni nutnost dojezd do cile a kde jsou pro to ztizene povetrnostni podminky (Island, Australie, Afrika) :)

...ale v nasich normalnich podminkach je rozdil mezi subaru a lc120 spis o max hmotnosti na kouli. Samozrejme, ze pokud nekdo narve v prosinci uprostred lesa do auta 2 tuny dreva, tak si vezme stary subaru za par korun (nebo ladu nivu) a pak uzaverky atd oceni :) .... urcite se ale o tohle dobrodruzstvi nebude pokouset s Audi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvních dvacet tisíc km za námi s family outdoor poskakovátkem a maximální spokojenost přetrvává 🙏 Ohledně Subaru Outback, jsou to dobrá auta do terénu, má ho vcelku dost známých a v terénu na pohodu. Oni ty čtyřkolky dnes pro běžného uživatele úplně dostačující, kdopak z nás s tím pojede Dakar že? Já v zimě na horách defakto furt, chalupy spíš výše položené, řetězy povinné a nepamatuji si že bych zůstal někde vyset :punk: A Japonci ty čtyřkolky umí, stará známá věc.

DSC_3907~3.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Outlander je super👍🏼
A6 jsem nikdy neřídil, neznám. Ale podle mě zájemce o Outback prostě vůbec nebrousí ve vodách A6 Allroad, MB Allterain, VW Alltrack, Scout. Protože buď chce Otb, nebo chce oplastovaný kombi primárně na dálnice a občasnou cestu přes louku k chalupě.

Rozhodně nechci dělat z Otb nějaký hardcore offroad pro fajnšmekry, ale prostě mě ty ostatní auta připomínají “lakýrky do společnosti s teréní podrážkou”. Já prostě šel po Otb z důvodu využití auta, skladby cest, sympatií se značkou, netuctovosti, apod. Kdybych každý den drtil dálnici přes půl republiky a polní cestu viděl jednou za rok, tak bych třeba koukal i někam jinam. Nedokážu si představit, že na Audi, nebo MB mám pneu co mám a jezdím s tím tam kam jezdím. 

A26636AA-5886-492E-A8AB-A60D2928A8D7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...