Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

V 4. 2. 2023 v 14:06, Ondrais napsal:

No hodne lidi. Ja vim ze to zni dost jako zavadejici, nikdo netvrdi ze nesplnuje normu. Olejove tema je dost takovy sto lidi sto chuti ale za ty leta co se tomu venuju jsě zaznamenal ze s nim casto meli lidi / mechanici nejake “potize” nebo znatelne rozdily ma chodu motoru. Proste to pry neni nic moc. Hodnoceni oleju je tenkej led, nechtel bych to tu dal rozebirat, doporucuju ale dat si to do hledacku. 

To máš jako kdysi, když jsem lil Castrol GTX, byl na hovno , velmi rychle se ztrácel, vyměnil jsem za Mobil 1 a vše ok. Prostě ty základní řady Castrol moc neumí. Ale třeba 5W-30 od castrolu jsem používal stovky tisíc km a problém žádný. Jinak teď co bmw změnilo dodavatele z Castrolu na shell liju ARAL 5W-30 LL4 a 272 tkm a pořád jako hodinky. Základ je neměnit olej co dva roky a 30.000 km. Co dva roky můžeš, když jezdíš 4 tkm ročně, max do 15 tkm. Pokud jezdíš jen město a trasy 2-5 km 10x denně tak měnit co 10 tkm. Ale to je jen můj nàzor, kdyby mel někdo kecy že rozumuju. 🤣

519BE863-E980-4787-BF0A-46E6E0DC1D6D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TLD: Máme oba rádi švédy, máme oba rádi Toyotu a já navíc ty Tvoje fotky, prostě pecka! Radost na to koukat.

To jsem si tak vzpomněl, kromě toho, že se všichni úplně zbláznili s cenama aut, tak jsem si všimnul jedné legendy na kterou jsem se byl podívat, protože mě zaujala na bazaru u autosalonu. @DavidLC ví, že mám rád Land Cruiser, ale Dejve není LC za mego už fakt přes čáru? Já nevěřil vlastním očím, to auto je super, ale má dvacet let a chtěj za něj mego ...https://www.emilfreyselect.cz/ojete-vozy/detail-vozu/toyota/land-cruiser/suv/47-v8cz4x4at/id262/87800

Pro srovnání -> vedle stojí LC 150 z roku 2019 v zánovním stavu a je už "jen" o dvě kila dražší, tam to člověk pochopí, je to pár let nový auto, ale 20 let staré kilo za mega je fakt ústřel... toliko jen pro zajímavost. https://www.emilfreyselect.cz/ojete-vozy/detail-vozu/toyota/land-cruiser/suv/28-d4-dcz1maj/id262/89975

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sphinxx Tak já, leč amatér, tak bych řekl, že ta V8 s tímto nájezdem je celkem rarita u nás, kdežto tu 2019 si koupíš kdekoliv/kdykoliv a ta V8 tu 150 nejspíše, při dobré péči, přežije 🙂

Ale kolegové "Toykaři" mě když tak opraví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Sphinxx napsal:

ale Dejve není LC za mego už fakt přes čáru? Já nevěřil vlastním očím, to auto je super, ale má dvacet let a chtěj za něj mego ...https://www.emilfreyselect.cz/ojete-vozy/detail-vozu/toyota/land-cruiser/suv/47-v8cz4x4at/id262/87800

Existuje pomerne početná skupina ľudí, ktorá hľadá auto na expedície a nemá veľmi problém s peniazmi, typicky zabezpečení päťdesiatnici. A v tom prípade je kilo voľba č. 1, aj keď teda väčšinou dízlové, ale pre petrolheadov - prečo nie. Osobne si myslím, že to auto je za 35k € bez nejakého problému do pár mesiacov predajné, ak je aj technicky v tak dobrom stave, ako sa zdá z fotiek interiéru.

Ani si nemyslím, že by sa svet zbláznil, tie najvyššie landcruisery si vždy držali cenu aj po rokoch. Pamätám si ceny udržiavaných osemdesiatok, keď som kupoval kilo, boli veľmi podobné. Staršia overená technika, na ktorej sú všetky problémy známe a riešenia tiež, vs. novinka s modernými technickými vychytávkami, ktorých životnosť či problémovosť pri dlhodobej záťaži je otázna a ukáže sa až po čase.

Edit: Tých kíl sa tu na IS predalo kvantum, a podľa debaty s jedným starším prijímacím technikom, vyše 95 % tých áut stále jazdí, vedú si na to štatistiky (všetci dealeri Toyoty na IS majú jediného majiteľa). Pritom tu tie autá majú oproti SK/CZ fakt ťažký život, kombinácia mamacaru, ťahania prívesov, koní či stavebných strojov, a to všetko z veľkej časti na šotolinových cestách s obmedzenou priechodnosťou. A kvantá snehu.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wawrik, muj nazor je ten, ze musej jit tak o 100tis dolu, protoze tu ted nejsou rusaci, kteri by ji okamzite koupili. Jinak naprostej souhlas s tim co pises. Moji 76 budu mit v lete 12 let a tesim se na dalsich padesat :) Pak pujde do dedictvi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Sphinxx napsal:

@TLD: Máme oba rádi švédy, máme oba rádi Toyotu a já navíc ty Tvoje fotky, prostě pecka! Radost na to koukat.

To jsem si tak vzpomněl, kromě toho, že se všichni úplně zbláznili s cenama aut, tak jsem si všimnul jedné legendy na kterou jsem se byl podívat, protože mě zaujala na bazaru u autosalonu. @DavidLC ví, že mám rád Land Cruiser, ale Dejve není LC za mego už fakt přes čáru? Já nevěřil vlastním očím, to auto je super, ale má dvacet let a chtěj za něj mego ...https://www.emilfreyselect.cz/ojete-vozy/detail-vozu/toyota/land-cruiser/suv/47-v8cz4x4at/id262/87800

Pro srovnání -> vedle stojí LC 150 z roku 2019 v zánovním stavu a je už "jen" o dvě kila dražší, tam to člověk pochopí, je to pár let nový auto, ale 20 let staré kilo za mega je fakt ústřel... toliko jen pro zajímavost. https://www.emilfreyselect.cz/ojete-vozy/detail-vozu/toyota/land-cruiser/suv/28-d4-dcz1maj/id262/89975

Ahoj, já si dovolím souhlasit, za mě je to fakt moc a když, tak možná nabízet v zahraničí...  @wawrik má určitě větší přehled. Můj názor z naší kotliny, je to nereálná cena. Musel by jsi mít nejen velký srdce a kapsu, ale i horečku 😃. Kilo se blbě kupuje i blbě prodává, měl jsem jich několik i benzínové (to se prodávalo nejdéle). Mě ten benzín logiku nedával, protože spotřeba/komfort/výkon/požitek z jízdy mi to nevycházelo. Spotřeba město ke 20, dálka 15, zespoda to vystřelí, ale mezi 100- 130 zásadní rozdíl mezi naftou není. LPG je vražda, mluvil jsem se třemi lidmi, kterým to kleklo. Maximálka asi není předmětná a asi bude podobná... Ale určitě to své nadšence má, můj kámoš ji naháněl, byli jsme i na Slovači na jednu a nic, až z US, chtěl jen benál. Já bych zakous 120ku v benzínu, ta mě minula a to mě mrzí, ten 4.0 je boží. Nakonec nevzal jsem ani FJ a tehdy bylo za 350, takže teď bych ho prodal asi plus benzín i inflaci 😂 K tomuhle kusu, jo je krásná, určitě ne odrovnaná Rumunskem, nebo vlekem, jen roky nezastavíš, koroze, tlumiče vyndat, když jsou k.o. je kolikrát peklo, atd. Ale je to na každém. Ale cena je imho děs... osobně, i když jsem kiloúchyl, bych si vzal buď 70ku, nebo 150 v té poslední verzi a byl bych spokojený parchant 😉😃 sry za moc písmen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho kila zalezi na stavu, kdyby byl supr komplet, tak si myslim, ze tech 40k eur je nebo brzo bude celkem normal (teda spis nafta, benzin v eu asi bude za min)... stejne jako ty zminovany 80 uz chodej za 40k

Nechapu, ze kdyz uz nabizej takovy auto, kde bude velmi uzkej okruh zajemcu, tak neudelaj fotky podvozku a kritickejch mist na kastli.. hlavne, ze je tam detail tlacitka, to proste nepochopis...

Ten FJ za 350, to zamrzi.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nechtěl jsem strhnout debatu, jestli má to kilo opodstatnění, je to určitě legenda, což bez debaty uznávám. Ale za mě a je to čistě můj názor, je to za mega prostě moc. Mám rád techniku, která funguje a tady to platí na 100%, ale je to dvacet leta staré auto, přesně, jak píšeš Dave ( @DavidLC), koroze spodku ... na auto jsem se byl podívat, protože podle značky jsem od pohledu tipoval, že to bude zřejmě po prvním majiteli. Auto na má měřítka vypadá zachovale i když podvozek samo nese opotřebení i z pohledové části, koroze kastle jsem si nevšimnu l(tedy neviděl jsem žádnou), ale nijak zvlášť jsem ji nezkoumal, auto stojí na ČM v Praze před jejich showroomem, vedle LC200 taky za mego s nájezdem cca 350Kkm a právě uvedené LC150, ta se mi designově nějak nelíbí.

@wawrik: jak už tu bylo psáno, určitě máš pravdu, že se možná najde kupec, nevím jestli za mega, spíš myslím, že ne, ale dnešní doba je bizzar s ohledem na ceny některých aut a tohle, jak píše @M3maniac -> já bych to za to taky nedal i když jsem jej viděl, na druhou stranu já nejsem cílovka tohoto auta.

@TLD: Super! Díky za další fotky. Jojo, včera bylo krušné ráno, u nás na horách skoro 18 pod nulou a start mého povozu taky nebyl moc ochotný a to je to benzín :D ...    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx, to je slusna kosa uz. Tady bylo dneska rano ,,vedro´´ :)  . Jen sest pod nulou. A jeste slunicko, tak se jeste vypalil. Zitra ma byt pod mrakem, tak na to kaslu uz. A pak uz nebudu otravovat s fotkama :)  .

 

_DSC6987.jpg

L1144159.JPG

L1144167.jpg

L1144180.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...