Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Maro: No nevim, my mame na 3er zeny zimaky, ktery jsou tak neskutecne hlucny, ze se mi tomu vzdycky kdyz do nej sednu nechce ani verit... Celorocky jsem na aute uz mel a hlucnosti jsem si nevsimnul. 

Celorocky na roadsteru jsou hodne nezvykla volba. Ale treba je tam ma kvuli drifteni, kdysi jsem mel na miate nakou cinskou lisovanou tmu a byla na nich neskutecna zabava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes idem vyzdvihnut pre svokra Bridgestone weather control A005 evo. Prezuvat bude buduci tyzden v ramci prehliadky. Tiez som zvedavy, ako sa budu gumy spravat. No ale pri dochodcovskom najazde okolo 5-6 tisic rocne a v nehornatej casti krajiny, by to mohlo byt ok. Podla testov na vode maju A, co je parameter, na ktory ja celkom pocuvam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, uff said:

Maro: No nevim, my mame na 3er zeny zimaky, ktery jsou tak neskutecne hlucny, ze se mi tomu vzdycky kdyz do nej sednu nechce ani verit... Celorocky jsem na aute uz mel a hlucnosti jsem si nevsimnul. 

Celorocky na roadsteru jsou hodne nezvykla volba. Ale treba je tam ma kvuli drifteni, kdysi jsem mel na miate nakou cinskou lisovanou tmu a byla na nich neskutecna zabava...

 

4 hours ago, Maro said:

Na stejném autě když jsem presedl do auta s celorockama, myslel jsem, že hučí ložiska. Prakticky pokaždé jsem to majiteli oznámil, byl to neuvěřitelný kravál. Po výměně gum najednou nic. Ale určitě to bude typ od typu různé

Ja som raz na firemnu Oktavku kupil letne Michelin PRIMACY 3, ze ved baba na tom jazdi jak na kravach, tak skoda kupovat Sport/Premium-contacty, nech to ma aspon dlhu zivotnost. To boli tak na p*** gumy, hucali, triasli sa, neslo to poriadne vyvazit..  Tiez sme s tym najprv boli v servise, ze loziska, kym sme prisli na to, ze to tie gumy tak hucia a trasu sa.

Tak s tou hlucnostou to bude as dost rozne model od modelu aj pri celorockach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, TLD napsal:

To byla doba! Krasny auto.

Díky, manuál, spolehlivej jednoduchej motor, redukce, uzávěrka diferenciálu. Mám to auto rád. Sice to moc nejede a moc to nebrzdi, nemá to ABS a pohodlné to také dvakrát není, ale má charakter 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2023 v 19:44, Dokusan napsal:

Díky, manuál, spolehlivej jednoduchej motor, redukce, uzávěrka diferenciálu. Mám to auto rád. Sice to moc nejede a moc to nebrzdi, nemá to ABS a pohodlné to také dvakrát není, ale má charakter 

Pekna discoteka ;) Ja sice skocil do Td5, ale 300tdi byla prvni, se kterou jsme byli na expedici v Rumunsku.
 

4EAA837E-7AC8-4E62-8853-374D89241DF6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 2. 2023 v 18:52, Kapo napsal:

Máte někdo zkušenosti s celoročními pneumatikami? Dojel jsem letní a zimní taky pomalu končí, a protože najedu asi třetinu toho co jsem jezdíval (dřív 20k km, teď max 8 tis.). Navíc u nás sněhu moc není a jedu max týden hory. Mám doporučení od kamaráda na Michelin crossclimate 2.

Ja resim to samy a zkusenosti uvitam taktez. Co jsem byl na skole smyku v Moste, tak primo instruktor, ktery sam meni gumy max po 4 letech zrovna konkretne Micheln CrossClimate 2 primo doporucoval. Od doby cca 3 roky nazpet, kdy v NDR plati trochu jina legislativa ohledne gum (jen symbol M+S uz se neuznava jako zimni) pry v dusledku vedlo zasadnimu zlepseni kvality celorocek obecne. Sice to kompromis je, ale uz zasadne mensi nez drive. Ci mi primo rikal (maji to hoodne krat vyzkousene i jsem se vsude docetl), ze nejvetsi prasarna je dojizdeni zimnich v lete, ty gumy za tepla na limitu nefunguji (nechci prosim vyvolavat flame, pul naroda jezdi cely rok na zimnich co tak pozoruju na ulici a prekvapive i v Chorvati u more na tom jezdi bezne 😊). 
 

Posledni test tyrereview pro Michelin dopadl dobre, co se tyce jizdnich vlastnosti i na snehu, jedine 2 veci co snizily celkove hodnoceni byla cena a opotrebeni (myslim ze kolem 30 tis, coz me je jedno bo, to mam za 3-4 roky a to bych je stejne menil, abych mel cerstvy). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmiňované Micheliny už jezdím 2 roky a naprosto v klidu a pohodě. Je pravda, že moje Kia není zrovna supervýkonná, ale na klidnou jízdu - klasický mix město/ okresky a nepravidelně protáhnutí po dálnici, jsou tyto gumy dostačující, nezáludné a spolehlivé. Za mě už jenom celoročky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, tenhle jsem nevidel. Posilam ten muj https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm 

Me prijde, ze zcela zasadni je, jaky gumy (mysleno kvalitu) a jak stary clovek ma. Kdyz vemu lepsi letni (treba Michelin Primacy 4) a k tomu adekvatni zimni, tak pri stejnem stari asi urcite budou lepsi ve svem obdobi nez CrossClimate 2. 

Ale pokud zacnu srovnavat "realnejsi" pouziti, tak zase asi lepsi nejdyl po 4 letech vymenit dobry celorocky nez mit 2 sady, ktery budu trapi 6-8 let. (ano neni to rovne srovnani, ale co mam kolem sebe, tak velmi realne 🙂 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Primacy 4 som dostal obute na novom aute a mam ich za dobre gumy. Doslovne. Proste za 3. Uplny priemer. Nikdy viac.

Ja by som sa celorociek nebal od hocakej premiovej znacky. Pokial clovek nebyva vysoko v horach alebo naopak na rovníku alebo ak nelieta 200 denne po dialnici tsk mozu vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
40 minutes ago, wawrik said:

Celkovo považujem spokojnostné prieskumy za kravinu, ale toto ma pobavilo, tak to sem dám :D

Vlastne ma to vobec neprekvapuje, lebo to nie je o spolahlivosti ci inych kvalitach auta ale o spokojnosti majitela s autom. Teda co clovek od auta ocakava, ked ho kupuje a ako mu auto tieto ocakavania naplni ci nenaplni. Ked sa trochu zamyslis, kto si kupuje Alfu a ake ma od toho ocakavania, tak to dava zmysel 😉. Tie ocakavania budu pri Alfe uplne ine ako napr. pri Lexuse.

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to vlastně s tím stářím? Budu teď kupovat letní a můžu vzít z klubu lehce jeté Conti sportcontact 3, ale DOT je 2018 takže už cca 4-5 let. Pneu maj 8mm takže na autě moc nepobyly, ale budou už v řiti? Mám raděj vzít něco nového? Pilot sporty 4 nebo tak? A co semislicky? Zkoušel někdo? Jde o pneu na Fiatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...