Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Ja ted chvili nejezdim, mlady gentleman pospichal a myslel si, ze je na hlavni. 
Docela mi pomuchlal predek, resi se z jeho POV (kooperativa) a docela mne prekvapilo, jake servisy maji v mem okoli (MB) jako smluvni, uplne zmizeli dealeri. 
vcera jsem obvolaval a terminy take nic moc a narok na nahradni vozidlo pry mam jen po dobu opravy. 
Mohu si vzit z pujcovny a vymahat naklady po vinikovi?

681DB57B-D667-4422-9F0D-F532C146792B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kolegy se Škodovkou co jsou rukojmími hlášky Travel Assist je nedostupný: soudruzi v MB to snad již vyřešili a svolávačka má číslo 48S5, pořešte se. Já zatím 1000km od úterní instalace SW a jede to konečně jak má...

PS: kdyby nepřivřeli červený kábl při realizaci do tapecírunku volantu, tak svět mohl být skoro ideální místo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Vasa_H said:

Mate nekdo zkusenost s vw 2.0 tdi 176 kv v tiguanu/passatu?

 

Ja mam. Mel sem Passat s timhle motorem jako sluzebak. Dobre auto, motor jede, supr prevodovka dq500 nejlepsi dvojspojka co sem zazil umela podrzet prevod, supr vybava, dost zralo 7,5 litru bylo moje minimum. Bacha na udrzbu, chce trochu vetsi peci nez ty min vykonny verze. Prevody se menily ve 120 000 tisicich. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Vasa_H napsal:

Mate nekdo zkusenost s vw 2.0 tdi 176 kv v tiguanu/passatu?

 

Mel jsem ho v Passatu- raketa co umi udelat slusny vir v nadrzi ( mel jsem prumer pres 8 l)... Tvuj mechanik Te bude milovat - ten motor je pro nej dost slozity na udrzbu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem dobře hledal, tak vlákno o pneu jsem nenašel, takže zkusím tady. Loni jsem podnikl autem cestu do Řecka a jezdil jsme tam cestou necestou. Samozřejmě na běžných letních pneumatikách. Občas jsem se trochu víc obával defektu, naštěstí to ale běžné pneu Continetal zvládly, snad jen s více šrámy. Teď chci pořizovat nové letní gumy a uvažuju o tom, jestli existují pro tyto účely pneumatiky s větší odolností (po zbytek sezóny běžně použitélné na našich cestách). Letos se chystéme  do Albánie, tam to možná bude ještě horší. Mám Suzuki S-Cross. Má někdo zkušenost nebo tip? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepsia prevencia je rezerva. Ziadny Conti Seal, spevnene pneu ani zalepovacia sada ta nezachrani ked to niekde seknes.

Pred x rokmi na beznych dunlopoch som dal Rumunsko-Bulharsko-Srbsko (cca 3300km) bez defektu. K rezerve som pribalil sadu na lepenie a kompresor, keby nieco... Zato minule som dostal defekt cestou z obchodu, vyfucalo mi to pred domom, ani vystraha na tlak sa nestihla ukazat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Outbacku jsem měl Michelin Latitude Cross. Takový dobrý kompromis. Ani moc nehučely oproti třeba zimákům od Nokianu. Vyhovovala mi robustnost a současně to, že nebyl problém dát dálnici bez otravného hučení. Za mě ideál.

otbM.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Prochy68 napsal:

Ono taky záleží co myslíš tím cestou necestou, jestli běžné silnicky mezi vesnicemi nebo už nějakej ten offroad?

Offroad ambice nemám, ale někdy jsou cesty k moři celkem dost kamenité, takže to k tomu moc daleko nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Steke_m napsal:

Na Outbacku jsem měl Michelin Latitude Cross. Takový dobrý kompromis. Ani moc nehučely oproti třeba zimákům od Nokianu. Vyhovovala mi robustnost a současně to, že nebyl problém dát dálnici bez otravného hučení. Za mě ideál.

otbM.jpg

Díky za tip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Offroad ambice nemám, ale někdy jsou cesty k moři celkem dost kamenité, takže to k tomu moc daleko nemá...

Asi bych se toho nebál, já jezdím Bulharsko a Rumunsko (hory, pobřeží, památky)co 2-3 roky na běžných gumach, myslím že Albánie bude podobná co do silnic. Najeto tam mám 15-20k bez defektu, jen jedno čelní sklo jsem odrovnal. A jezdil jsem tam třeba i na tehle eaglechc9fecbdba27525a02881c863ecb990f8.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Albánie je úplně v klidu, je pravda, že člověk sem tam narazí na takový pseudosotolinovy úsek, ale ten není delší než pár metrů. Číňani se jim tam vrhli  takže všude staví silnice. 2 roky zpátky už stavěli silnici dokonce i do Tethu, ta už bude pravděpodobně hotová, takže se není třeba toho bát. 5 roku zpátky, jsme v Tethu gumy odrbali, ale nezničili (ale to tehdy tam nebyl ani naznak cesty), ale jinak to bylo v cajku a zbytek cest byl OK, 2 rok, zpátky už nebyl vůbec problém nikde, tam kde byly sotoliny už byly silnice do Tethu uz se jelo po takove te sterkove utemovane vrstve .ktera cekala na potazeni asfaltem, takže bych se nedivil, kdyby letos už Albanske cesty byly lepší než v ČR. 

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 5. 2023 v 19:06, Vasa_H napsal:

Mate nekdo zkusenost s vw 2.0 tdi 176 kv v tiguanu/passatu?

 

Motor na houno

  • je hlučný
  • bouchá
  • žere o 25% víc než by měl
  • musíš si dávat bacha na rozvody
  • vyšší spotřeba oleje

Prostě motor co je zbytečně předimenzovaný a to na základě požadavků Fleet zákazaníků z leasingových společností, kteří chtěli mít  nízkou motorizaci s vyšším výkonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...