Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Pokud si žil jen v Praze tak neepochybně. Ještě Ti musím napsat, že zimu zvládá špičkově manželka, která je vycvičená z jiných, poněkud vyšších hor než z těch, v kterých bydlíme teď. Tu by si měl vidět, jak cvičí za volantem, radost pohledět, hotový profesionál.

 

Ženské, pokud překonají takový ten svůj obecný strach z ježdění, jsou pak v technických situacích mnohem lepší než chlapi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém je kde zjistit jaká pneumatika je na co dobrá a jaký kompromis zvolit. To co bude skvěle fungovat ve vrstvě sněhu, to může být katastrofa v městském slaném slizu a naopak. Když tak občas pročítám některé testy tak občas stejná guma, jen v jiném rozměru dopadne úplně opačně. Co zvolit když během pěti kilometrů cestou do práce zažiju všecky myslitelné situace, od vysoké neprohrnuté vrstvy sněhu, přes uklouzaný ujetý povrch prostřídaný náledím až po vrstvu prosolené mazlavé, neuvěřitelně kluzké břečky? Jo a ještě to bývá zpestřeno brázdou od pluhu napříč přes křižovatku a závěje taky bývají. Letos to bude ještě veselejší. Po dlouhodobé objížďce tady máme od náklaďáků projezděné krajnice způsobem přímo neuvěřitelným. To až zapadne sněhem, to budou príma pasti. Jó na Vysočině můžete zažít to co vám nedá ani tankodrom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To píší ti, ktří řeší dokonalost hodinek, resp. vliv tvarování zvrásnění kůže ještěrky na řemínku a celkový vliv tohoto problému na celkový dojem hodinek? :) Jasně, všichni dojeli, ale já rád zvýším svojí pravděpodobnost za stejných rychlostních podmínek zůstat na silnici :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

A já myslím, že to moc řešíte. Dřív zimáky buďto nebyly vůbec nebo jen velmi výjimečně a všichni všude dojeli taky :D.

 

Tak tak, jako my za starých dávných časů traboškem v zimě do Staré Turé v Tatrách( a bez řetězů).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já myslím, že to moc řešíte. Dřív zimáky buďto nebyly vůbec nebo jen velmi výjimečně a všichni všude dojeli taky :D.

 

zimáky byly, ještě mám někde v kůlně exemplář z tátovy 1000MB a z mýho prvního trabanta. Popravdě řečeno, jezdilo se na tom úplně stejně blbě jako na letních, jen to navíc hlučelo a drncalo. Prostě když to klouže tak jezdit jako když to klouže, myslet dopředu a nespoléhat na zázraky techniky. Někdy pomůžou, ale když ne tak to pak je průser.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, jako my za starých dávných časů traboškem v zimě do Staré Turé v Tatrách( a bez řetězů).

 

No jo a kdysi se taky volalo jen z pevný linky a za dávných,krásných časů se nechodilo k zubaři,ale rovnou se kleštěma trhalo a hodiny dřív byly jen na kostele... :jawdrop: Tyhle kecy nejvíc miluju,jak je ta dnešní mládež rozmazlená-oni by snad chtěli zimní pneumatiky!!!pchééé to my jsme jezdili na kole ve čtyřicátýmsedmým :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak agresivně jsem to nemyslel,jenom tyhle řeči nějak nechápu...A zimní gumy jsou skara důležitý.Já bydlím v Trutnově cože je 15 km od Pece pod Sněžkou a bez pořádných zimních gum si to neumím ani představit-je ale fakt,že když k nám na svátky začnou proudit davy lidí,tak speciálně hlavně lidi z Prahy blokujou hlavní tah,protože jedou na letních gumách popř. na sjetejch jebkách(že to jsou hlavně Pražáci,je fakt-nic proti nim nemám,nechci,aby se tady rozpoutala debata,že jsem vysazenej na Pražáky,to není pravda.Jasně blbci a rozumný lidi se najdou všude,ale tady je to takhle)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem vloni dojel do Jablonce na sraz a nazpet na letnakach a Tada s limuzinou a zimakama cekal ve skarpe na hasice :) Jsou situace kdy je lepsi pouzivat vice hlavu nez se spolehat na techniku. Ale samozrejme neni od veci si zajistit vyssi bezpecnost kdyz to je mozne ;)

 

to bylo jedno velmi super vlakno. bavil jsem se. a navic byly i vobrazky :)))
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak speciálně hlavně lidi z Prahy blokujou hlavní tah,protože jedou na letních gumách popř. na sjetejch jebkách(že to jsou hlavně Pražáci,je fakt-nic proti nim nemám,.....

jesli vono to neni tim, že My, My pražáci jsme všudezdejší a je nás nejvíc a máme nejvíc peněz a nejlepčí auta a nejkrásnější holky

 

edit: jinak vždy s gumama předsedo, vždy s gumama (v zimě zimníma samozřejmě)

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panedge: ten výrok o davech na letních trochu nekoresponduje se statistikami kolik řidičů přezouvá. Spíš jde o to jak se snaží přizpůsobit jízdu.

Já loni na zimních přejel šumavský javorník na ledových neudržovaných cestách. Stačí jen chtít. Ale měl jsem bobky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém je kde zjistit jaká pneumatika je na co dobrá a jaký kompromis zvolit. To co bude skvěle fungovat ve vrstvě sněhu, to může být katastrofa v městském slaném slizu a naopak. Když tak občas pročítám některé testy tak občas stejná guma, jen v jiném rozměru dopadne úplně opačně. Co zvolit když během pěti kilometrů cestou do práce zažiju všecky myslitelné situace, od vysoké neprohrnuté vrstvy sněhu, přes uklouzaný ujetý povrch prostřídaný náledím až po vrstvu prosolené mazlavé, neuvěřitelně kluzké břečky? Jo a ještě to bývá zpestřeno brázdou od pluhu napříč přes křižovatku a závěje taky bývají. Letos to bude ještě veselejší. Po dlouhodobé objížďce tady máme od náklaďáků projezděné krajnice způsobem přímo neuvěřitelným. To až zapadne sněhem, to budou príma pasti. Jó na Vysočině můžete zažít to co vám nedá ani tankodrom.

 

Kup si Eskimo. :smile_anim: Sava Eskimo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jesli vono to neni tim, že My, My pražáci jsme všudezdejší a je nás nejvíc a máme nejvíc peněz a nejlepčí auta a nejkrásnější holky

 

edit: jinak vždy s gumama předsedo, vždy s gumama (v zimě zimníma samozřejmě)

 

Proto jsem psal tu závorku o Pražácích,že přesně takhle jak to bereš ty jsem to nemyslel!Jen píšu to,co se každej rok děje na hlavním tahu do Pece-samozřejmě je tam i kupa Němců atd,ale ty Pražácí nějak vedou no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Taky jsem vloni dojel do Jablonce na sraz a nazpet na letnakach a Tada s limuzinou a zimakama cekal ve skarpe na hasice :) Jsou situace kdy je lepsi pouzivat vice hlavu nez se spolehat na techniku. Ale samozrejme neni od veci si zajistit vyssi bezpecnost kdyz to je mozne ;)

 

Prd ve škarpě, zastavil mě padlej strom, dojel jsem tak daleko kam nikdo jiný nedojel (ale na blbou stranu) :D

 

Každopádně tam před rokem jet na letňákách byla brutální nezodpovědnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...