Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

panove, nevite jak je to s danema u auta?

Segra koupila Saaba a ted ho po cca pul roce prodava, musi to nekde vykazovat a odvadet nejakou dan?

Mam pocit, ze clovek musi vlastnit vuz minimalne rok, aby se zbavil danove povinnosti, ale nak jsem k tomu na netu nic nenasel.

Vsude se resi jen podnikatele a na soukromou osobu kaslou...

volal jsem účetní a ač se mi to zdálo jako blbost tak opravdu je půlroční lhůta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soukromý automobil


Příjmy z prodeje automobilu jsou osvobozeny od daně z příjmů fyzických osob, pokud k prodeji dojde minimálně rok po pořízení automobilu. Pokud poplatník prodá automobil do jednoho roku od pořízení, příjem z prodeje musí uvést do daňového přiznání (§10 - ostatní příjmy). Jako výdaj může uplatnit kupní cenu automobilu.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FilipJ: tak to bych nerekl, ale bylo by to fajn, tezko prodavat auto se ziskem. :)

 

Sibir: Diky za upresneni, ale jeste mi to uplne nestaci:

 

1) kdyz autak koupim 12/2013 a prodam v 02/2014, tak si muzu dat neco z minuleho roku do danoveho priznani?

2) paklize mam na prodeji ztratu, tak musim tyto obstrukce taky projit? Tz. prokazat, ze jsem realizoval ztratu?

U zisku to prirozene naprosto chapu, stat si o penize rekne, ale ktery soukromnik proda ojete auto se ziskem? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ daně lze snížit o výdaje prokazatelně vynaložené na jejich pořízení (tedy o kupní cenu vozu), jsou-li výdaje vyšší než příjmy, k rozdílu se nepřihlíží, nelze si tedy snížit o případnou ztrátu základ daně.

Pokud jsou příjmy pouze ze zaměstnání a objeví se ostatní příjem přesahující hranici 6.000,- Kč, vzniká povinnost podat daňové přiznání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FilipJ: tak to bych nerekl, ale bylo by to fajn, tezko prodavat auto se ziskem. :)

 

Sibir: Diky za upresneni, ale jeste mi to uplne nestaci:

 

1) kdyz autak koupim 12/2013 a prodam v 02/2014, tak si muzu dat neco z minuleho roku do danoveho priznani?

2) paklize mam na prodeji ztratu, tak musim tyto obstrukce taky projit? Tz. prokazat, ze jsem realizoval ztratu?

U zisku to prirozene naprosto chapu, stat si o penize rekne, ale ktery soukromnik proda ojete auto se ziskem? :D

Za rok, ve kterém došlo k prodeji vozidla, který není osvobozen od daně z příjmu (do 1 roku od pořízení) je prodávající povinen podat přiznání k dani z příjmu. Prodejní cenu uvede jako příjem podle §10 a jako související výdaj uvede cenu pořízení vozidla. Ta je nákladem, ale pouze do výše příjmu. Ztráta v §10 uplatnit nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz: Jak se řeší jízda autem při ztrátě malého techničáku a zelené karty? Respektive, když jedu autem a zastaví mě policie a já jim řeknu, že jsem včera ztratil techničák i se zelenou kartou, co můžou udělat? Pokuta? Nebo něco dalšího? 
Jde prostě o to, že auto je na leasing, než leasingovka pošle velkej techničák, aby se nechal udělat duplikát, tak to pár dní trvá, ale jezdit se musí... :-)

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád gumy a oleje, taky občas o autech... o autech jako o vhodném doplňku?  :D

 

No nazdar, auto s píčou....na haubně samozřejmě  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz: Jak se řeší jízda autem při ztrátě malého techničáku a zelené karty? Respektive, když jedu autem a zastaví mě policie a já jim řeknu, že jsem včera ztratil techničák i se zelenou kartou, co můžou udělat? Pokuta? Nebo něco dalšího? 

Jde prostě o to, že auto je na leasing, než leasingovka pošle velkej techničák, aby se nechal udělat duplikát, tak to pár dní trvá, ale jezdit se musí... :-)

Díky za odpověď.

zelenou kartu by měli vydat v pojišťovně na počkání, jinak sebou v autě kopii velkého techničáku a doufat, že nenarazíš na hňupa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si místní auto znalce požádat o radu. Nedávno jsem se tady vyptával na Suzuki SX4, strejda si ho nakonec koupil, jako funglovku.

post-3780-0-92195600-1378752612_thumb.jpg

Teď k dotazu, zhlédl se v ochraném rámu. Podle mě je to hnus a na nic. Jaké jsou argumenty pro, případně proti? Když ano a namontovat, tak jaký vybrat? Opravdu je to pro mě velká neznámá a budu rád za každou radu.

Našel jsem dva základní typy, jeden vypadá, že vyžaduje zásah do nárazníku a montáž přes něj, druhý jde pod nárazník a asi se montuje nějak zespodu.

Upraveno uživatelem funf5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si místní auto znalce požádat o radu. Nedávno jsem se tady vyptával na Suzuki SX4, strejda si ho nakonec koupil, jako funglovku.

attachicon.gifP1040408.JPG

Teď k dotazu, zhlédl se v ochraném rámu. Podle mě je to hnus a na nic. Jaké jsou argumenty pro, případně proti? Když ano a namontovat, tak jaký vybrat? Opravdu je to pro mě velká neznámá a budu rád za každou radu.

Našel jsem dva základní typy, jeden vypadá, že vyžaduje zásah do nárazníku a montáž přes něj, druhý jde pod nárazník a asi se montuje nějak zespodu.

jsem ani nevěděl že to je ještě povolený. Mluvilo se o tom že to bude jen na autech co to budou mít už z výroby. Ono to dost efektivně láme nohy chodcům už při mírným šťouchnutí. Samozřejmě je to celkem na nic, teoreticky to může ochránit nárazník při drobném drcnutí. Větší sílu to nesnese, ono to na normálních autech stejně nejde namontovat k ničemu pevnému protože tam prostě nic pevného není. Popravdě řečeno, ono to drží na celkem srandovních úchytech.

Ale když už teda, tak bych rozhodně nebral ten druhý typ. Ta SX4 není nijak moc vysoko a když se pod ten předek dají takové roury tak pod tím moc místa nezbyde. Zkrátka mlátit s tím o obrubníky při parkování nebude zrovna to pravý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty gumy jsme tu řešili, hodně záleží na tom, co to je za auto, jak silné a jak se s tím jezdí. U mě půjdou Eagle F1 Asymmetric 2 po cca 35 kkm.

 

 

Ascari zbyl okruh, jako výrobce aut neexistuje, v jejích původních prostorách v UK sídlí Marussia F1.

Hlasuju taky pro Eagle F1 A2. Hodně záleží, olik máš na nápravě koní, mě vydrží dvě sezony, cca 20-25 tis. Ale silnice se drží jako klíště a to už jsem zkusil leccos :gunsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si místní auto znalce požádat o radu. Nedávno jsem se tady vyptával na Suzuki SX4, strejda si ho nakonec koupil, jako funglovku.

attachicon.gifP1040408.JPG

Teď k dotazu, zhlédl se v ochraném rámu. Podle mě je to hnus a na nic. Jaké jsou argumenty pro, případně proti? Když ano a namontovat, tak jaký vybrat? Opravdu je to pro mě velká neznámá a budu rád za každou radu.

Našel jsem dva základní typy, jeden vypadá, že vyžaduje zásah do nárazníku a montáž přes něj, druhý jde pod nárazník a asi se montuje nějak zespodu.

Osobně se divím, že pomahači a chrániči nesklízejí za takový "tunning" technické průkazy. Chytré hlavy v automobilce navrhnou předek auta s ohledem na šetrnost k chodcům při kolizi, a tyhle trubky chodce pošlou v lepším případě na JIPku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zelenou kartu by měli vydat v pojišťovně na počkání, jinak sebou v autě kopii velkého techničáku a doufat, že nenarazíš na hňupa

 

Jo, takhle nějak to udělám, ale spíš jsem myslel, jestli někdo neví, jakou mají policajti možnost postihu a co můžou. Všude se akorát uvádí, že řidič má mít u sebe techničák a zelenou kartu. Co se dělá v případě, že to nemá, to jsem nikde nějak nenašel. Jako já to ukecám, ale manželka se děsí, jestli jí nezabaví auto apod. :-)

Ještě ke všemu mám pocit, že velký techničák se vozit nemá. A kromě toho je na leasingovce.

Upraveno uživatelem Tittus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zelenou kartu by měli vydat v pojišťovně na počkání, jinak sebou v autě kopii velkého techničáku a doufat, že nenarazíš na hňupa

Musíš nahlásit ztrátu malého techničáku. S protokolem bych pak klidně jezdil. Velkej techničák už bys měl mít naskenovanej před odevzdáním...Druhou zelenou kartu máš přece doma (vždycky se vydávají dvě, ne? u podnikatelský to tak mám...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...