Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

to 911 - skutečně bych žádné navýšení nepřipustil, naše společnost na to nemá. Případy s 0,1 nebo 0,2 promile po bonbonech nebo kapkách jsou extrémy. Známá je báchorka o Tic-Tac, které mohou hladinu navýšit, ale po konzumaci ohromného množství krabiček najednou.

 

hele i odbornici pripusti, ze do 0.2 je fakt sportne a nejde rict ze jsi pil. takze bych to klidne posunul na 0.3. viz kozkodan prispevek nad tebou. neprezentoval bych to jako povolene jedno pivo ale.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele i odbornici pripusti, ze do 0.2 je fakt sportne a nejde rict ze jsi pil. takze bych to klidne posunul na 0.3. viz kozkodan prispevek nad tebou. neprezentoval bych to jako povolene jedno pivo ale.

 

Tohle je prave jadro pudla. Tolerance 0.3 ma smysl kvuli pripadum, o kterych pise treba Kockodan. Ale pruser je, ze spolecensko-politicka diskuse (vcera jsem to poslouchal na Radiozurnalu) je vedena ve stylu "jedno pivo k obedu nevadi". Jestlize je tohle vetsinovy pristup k toleranci, pak nezbyva, nez dat nulovou toleranci jasny signal, ze alkohol za volant nepatri.

 

Ale libi se mi i navrhy (911 a dalsi) na mirnou toleranci a o velmi tvrde tresty pri prekroceni limitu nebo pri ucasti na nehode s namerenym mnozstvim po limit.To bych si dokazal predstavit, ale jedine za predpokladu, ze to bude skutecne efektivne vymahano. A ne, ze to dopadne tak, ze po prvnim roce ucinnosti zakona byly kvuli alkoholu odebrany 2 ridicum ridicska opravneni... (obrazne receno)

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pořád nechápu, proč by si měl člověk dávat k obědu pivo, když pak bude řídit? To se má kvůli návykům pár primitivů, kteří si to pivo neumí odpustit, přizpůsobovat legislativa?

 

 

Tak to nekdo prezentuje? Jeste jsi zapomnel zminit ty idioty co nejenom, ze si daji k obedu pivo, ale pak jeste nastoupi do osmivalce s petilitrem a nici planetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nekdo prezentuje? Jeste jsi zapomnel zminit ty idioty co nejenom, ze si daji k obedu pivo, ale pak jeste nastoupi do osmivalce s petilitrem a nici planetu.

 

To víš, že jo, za toleranci alkoholu určitě lobbují hlavně ti, co si stříkají do krku kapky proti pašli po litrech a žerou bedny tic-taců....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nekdo prezentuje? Jeste jsi zapomnel zminit ty idioty co nejenom, ze si daji k obedu pivo, ale pak jeste nastoupi do osmivalce s petilitrem a nici planetu.

 

Donutsi, malicko popichujes k flamu, zda se mi. Diskuse se odviji vecne, tak u toho zustanme. Kdyz bude zavedena mirna tolerance, tak si to pivo k obedu klidne dej. Ale musis pocitat s tim, ze jestli Ti nameri pres limit nebo jen nekoho "odres na parkovisti" (jasne, parkoviste neni pozemni komunikace, takze opet obrazne), tak si treba 5 let nesednes za volant. A abych odpovedel na otazku Tak to nekdo prezentuje?, tak ano, prezentuje a to je problem. Ne v samotnem principu tolerance nizke hladiny alkoholu v krvi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Já pořád nechápu, proč by si měl člověk dávat k obědu pivo, když pak bude řídit? To se má kvůli návykům pár primitivů, kteří si to pivo neumí odpustit, přizpůsobovat legislativa?

Takže kdo pije k obědu pivo = primitiv? Ty to máš asi v životě jednoduché...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donutsi, malicko popichujes k flamu, zda se mi. Diskuse se odviji vecne, tak u toho zustanme. Kdyz bude zavedena mirna tolerance, tak si to pivo k obedu klidne dej. Ale musis pocitat s tim, ze jestli Ti nameri pres limit nebo jen nekoho "odres na parkovisti" (jasne, parkoviste neni pozemni komunikace, takze opet obrazne), tak si treba 5 let nesednes za volant. A abych odpovedel na otazku Tak to nekdo prezentuje?, tak ano, prezentuje a to je problem. Ne v samotnem principu tolerance nizke hladiny alkoholu v krvi.

 

Tak ja tedy v zadnem z tech navrhu co za ty leta vyborama ci smemovnou prosly nevidel (neslysel) nikdy argumentaci o jednom pivu po obede. Vzdy se argumentovalo fyziologickymi procesy v tele pripadne nepresnou merici technikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja tedy v zadnem z tech navrhu co za ty leta vyborama ci smemovnou prosly nevidel (neslysel) nikdy argumentaci o jednom pivu po obede. Vzdy se argumentovalo fyziologickymi procesy v tele pripadne nepresnou merici technikou.

 

Budu se opakovat, ale vcera (mozna to bylo ve stredu) jsem poslouchal na CRo1 rozhovor se senatorem Kuberou a ten tvrzeni, ze jedno pivo po obede nevadi, pouzival. Jit do toho s touto prerekvizitou neni uplne nejlepsi postup dle meho nazoru. Pri pripadne toleranci zakotvene v zakone je jasny, ze mezi nenulovou hladinou alkoholu v dusledku fyziologickych procesu a jednoho piva nebude rozdil, ale osobne si myslim, ze zpusob, jakym se o tom vede spolecenska diskuse pred navrhem/prijetim pripadneho zakonu, je podstatny a dava lidem urcity signal.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já jsem proti jakékoliv toleranci. I "zbytkáč" ovlivňuje reakce a mínění, že jsem se už pěkně vyspal a tak jsem v pohodě, je mylné. Navíc vzniknou problémy, které budou typické pro Čechy - např. při prvním nadýchání bude 0,5 a než se dojede na krev a udělá další vyšetření, bude 0,25 a náhle změna posuzování. Dále si spousta lidí řekne - já si můžu dát i dvě, tři, ... pivka, mně to dobře "spaluje" a vím, že to v pohodě zvládnu. Budou prostě spoléhat na to, že je nějaká tolerance a oni se do ní vejdou.

Možná by se názor některých na "malé" množství alkoholu v krvi změnil poté, když by došlo v jejich blízkosti k nějaké nehodě takto zaviněné (samozřejmě nikomu nepřeji!). U nás bohužel byla taková situace a věřte, že i řidič si vše vyčítal a věděl, že bez "zbytkáče" by reagoval jinak a nemuselo k žádné tragédii dojít...

 

Nebrat jako rejpaní Posted Image Netuším jakej kdo tady má vztah k alkoholu, ale třeba takovej sraz v KV (podle fotek parádní akce) koná se v týdnu, přespolní přespí na hotelu, ráno si dájí snídani do deseti vyklidí pokoj a valí domu Posted Image nebo sedí pro jistotu do pěti v parku a čekají až vyprchá zbytkáč Posted Image

 

Proto jsem pro nějakou toleranci, mám vyzkoušeno že když si dám 5 dvanáctek do deseti večer tak ráno v půl sedmé můžu do práce autem, ale když do restaurantu dorazím později a dám si 5 piv do 12 hod tak ráno musim busem protože tam nějaký zbytkáč je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Proč se dohadujete o způsobu prezentace v médiích. Na severu Evropy jedno pivo, na jihu sklenička vína, je to jedno. Já jsem taky pro povolení 0,5 promile. Většina tady argumentuje zneužíváním. Jsme přece dospělí a svéprávní a každý si to musí hlídat sám. Pokud ne, měl by následovat tvrdý postih. A těch pár opravdových "primitivů" nebo nenapravitelných alkoholiků bude stejně chlastat a řídit, ať je tolerance jakákoliv.

 

A jak už někdo zmínil, kontroloval bych víc vliv návykových látek. Na drogy snad policie už nějaké testery má, ale co všechno s nimi zjistí, nevím. Někde jsem četl statistiku, jak pro mě děsivé procento lidí bere prášky na uklidnění, proti bolestem, antidepresiva, atd. A to je podle mě mnohem horší než jedno pivo nebo sklenka vína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebrat jako rejpaní Posted Image Netuším jakej kdo tady má vztah k alkoholu, ale třeba takovej sraz v KV (podle fotek parádní akce) koná se v týdnu, přespolní přespí na hotelu, ráno si dájí snídani do deseti vyklidí pokoj a valí domu Posted Image nebo sedí pro jistotu do pěti v parku a čekají až vyprchá zbytkáč Posted Image

 

Jasně, ale každý by měl vědět, že pokud nadejchá, ponese si zodpovědnost a případně i patřičný trest.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznávám se, jsem primitiv a piju pivo téměř denně k vobědu :P. Mně nic jinýho nechutná. Na druhou stranu ani v cizině, kde je tolerance nastavená, když řídím, tak si víc než jedno nedám. A to noční přeparkování na parkovišti před hospodou na výletě do Basileje se nepočítá, nebyl jsem na silnici :D. Navíc mě Kubson pochválil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych tady nebyl za úplného vola. Pro toleranci nejsem proto, abych si mohl dát pivo a pak řídit. A myslím, že diskuse dospěla k rozumném závěru, že takto to prezentovat je špatně. Ale jde o to, že takto nízká hladina (0,2 třeba) se nedá dechovým přístrojem v podstatě změřit, nebo takovéto měření není průkazné. A opravdu pánové budete spoléhat na to, že policista, který dechovou zkoušku provádí, bude natolik osvícený a tuto hodnotu přejde bez povšimnutí? Pro mě je podstata tolerance v tom, aby se zákony uplatňovaly s trochou zdravého, jak se říká selského, rozumu. A tento selský rozum by do toho měření právě přinesla tato tolerance.

 

Mimochodem podobná diskuse by se dala rozpoutat na téma povinného svícení, protože překvapivě existují i negativa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč tady někdo řeší,že pokavad by se povolila mírná tolerance,tak toho bude někdo zneužívat?

Vždyt přesne jak řekl ricous - každý by měl vědět, že pokud nadejchá, ponese si zodpovědnost a případně i patřičný trest. Takže pro ty kteří to chtějí povolit z podobného důvudu jak jsem popisoval,tak to rádi uvýtají a ty ostatní budou stejně tam kde jsou dnes,protože i to jedno malé pivo nadýchají... :suicide_anim:

 

Tak abych tady nebyl za úplného vola. Pro toleranci nejsem proto, abych si mohl dát pivo a pak řídit. A myslím, že diskuse dospěla k rozumném závěru, že takto to prezentovat je špatně. Ale jde o to, že takto nízká hladina (0,2 třeba) se nedá dechovým přístrojem v podstatě změřit, nebo takovéto měření není průkazné. A opravdu pánové budete spoléhat na to, že policista, který dechovou zkoušku provádí, bude natolik osvícený a tuto hodnotu přejde bez povšimnutí? Pro mě je podstata tolerance v tom, aby se zákony uplatňovaly s trochou zdravého, jak se říká selského, rozumu. A tento selský rozum by do toho měření právě přinesla tato tolerance.

 

Mimochodem podobná diskuse by se dala rozpoutat na téma povinného svícení, protože překvapivě existují i negativa.

 

K těm světlům by mě to docela zajímalo, já dodnes myslel že je to pouze kladný přínos... ??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč tady někdo řeší,že pokavad by se povolila mírná tolerance,tak toho bude někdo zneužívat?

Vždyt přesne jak řekl ricous - každý by měl vědět, že pokud nadejchá, ponese si zodpovědnost a případně i patřičný trest. Takže pro ty kteří to chtějí povolit z podobného důvudu jak jsem popisoval,tak to rádi uvýtají a ty ostatní budou stejně tam kde jsou dnes,protože i to jedno malé pivo nadýchají... :suicide_anim:

přesně tak

 

K těm světlům by mě to docela zajímalo, já dodnes myslel že je to pouze kladný přínos... ??

 

Jeden docela zásadní důvod jsem si uvědomil během ročního pobytu v Belgii. Tam se nesvítí a ještě že tak, protože svítící auto nepřehlédne nikdo, ale když jsou všude, tak se docela snadno přehlídne neosvětlený cyklista nebo chodec. A těch cyklistů je tak fakt hodně, skoro jako v holandsku. U nás jich naštěstí tolik není. Nicméně chodci to mají u nás docela těžké. Tohle je pro mě docela zásadní argument.

Dalším argumentem je zvýšená spotřeba. Ikdyž je to samozřejmě nepatrný rozdíl, tak v tom celkovém počtu aut už to nějaký rozdíl udělá. Pro mě osobně tohle ale argument moc není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...