Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Runflat má dle manuálu (BMW) garantovaný dojezd 1000 km s rychlostí kolem 50 km/h s přestávkama na vychladnutí gumy. Maximálka na píchlým RFT je snad 80 km/h.

Zkoušet bych to ale nechtěl, ať už těch 80 km/h nebo ten dojezd :).

 

Když jsem tuhle RF píchnul, tak jsem měl na displeji hlášku, že mohu jet rychlostí 80 km/hod na vzdálenost 160 km.

Tudíž jsem mohl dojet do autorizovaného servisu, kde mi gumu nesvlíkli, jenom mi tu díru zašpuntovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem jednou prolitl dirou, ozvala se rana jak svina, tak si rikam, ranflet je v pi.. tak sem dojel kam sem potreboval, vratil se do brna - tzn ca 100km, jel sem tak do tech devadesati, trosku to cvachtalo, ale v pohode.. dojel sem na pneuservis za klukama - pro experty tady podotykam, ze nemaj zadny spesl masiny na RFT, ti me sice dycky proklinaj, pac se musi na paku zavesit, ale jinak to de, prezouvaj mi aji RFT na X5ce... tak sme to zvedli, a zjistili, ze neni pichla guma, ale vohlej rafek - slavny Alessia replika M5 nebo jak se to menovalo :) takze auto na plechace, rafek prevarit, vyrovnat atd - sup gumu zpatky na rafek - opet v tom stejnym pneuservisu - a hura jezdit.. to je tak pred trema rokama, to sem mel este petku bafa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojedete někdo zítra do Brna na okruh? Teda né že bych se s tou mou škatulí chtěl vozit po trati ale bude tam pár lidí z našeho bláznivýho autoklubu dělat ostudu tak je přijedu podpořit. Takže se nejspíš budu pohybovat někde kolem dvou neuvěřitelně ošklivých a nepravděpodobně rychlých Fiatů Uno, případně jiných podobných přízraků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Runflat má dle manuálu (BMW) garantovaný dojezd 1000 km s rychlostí kolem 50 km/h s přestávkama na vychladnutí gumy. Maximálka na píchlým RFT je snad 80 km/h.

Zkoušet bych to ale nechtěl, ať už těch 80 km/h nebo ten dojezd :).

 

Tak tych 1000km by som nedoporucoval,ale tu rychlost do 80km/h v pohode.Zazil som uz ale pacientov ,co tvrdili,ze im ziadnu hlasku nesignalizovalo a prisli so znicenym rafom a bocnicou oddelenou od behuna-uplne rozflakane komplet koleso. :eek:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si blbě nastavili palubní počítač tak asi jo... :) kamarád si ho v mé přítomnosti "nastavoval" a já koukal , že vlastně nenastavil.... Tak jsem mu to řekl a on se přiznal, že takhle ten měřič tlaku nastavuje už dva roky :D ... Takže jak to bývá nejčastěji: selhává lidský faktor :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRX2010

Značkové runflaty seženeš velmi snadno. Najezdil jsem s 530D mnoho km na sněhu a myslím že nemá smysl to řešit. Stačí koupit jakoukoliv solidní značku. Osobně mám dobrou zkušenost s Pirelli 240 Sotto Zero, GY, Dunlop, Michelin

 

Takže volba byla nakonec jednoduchá, ani Dunlopy ani GY. Značkové runflaty prý nejsou po celé Evropě k sehnání. Asi se letos urodilo málo kaučuku. Tak jsem přes známého majitele autoservisu sehnal jakési Nokiany (že by membrány k MT?), které navíc nejsou v mým TP vyžadovaném profilu 55, alébrž v 50. Takže moje auto se tuto zimu přemění z hlediska pohodlí cestování v žebřiňák.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRX2010

Jezdím na runflatech asi 4 roky protože je mám vždy na novém autě z výroby a pořád nadávám. Letos jsem 315/35 R20 vyměnil za klasický gumy a runflaty prodal. To že snad hrozí menší pravděpodobnost že píchneš je fajn, ale štve mě jak je auto strašně tvrdý a odskakuje na nerovnostech. Rezervu se mdo auta nedával, kola stejně bývaj tak utažený že je lepší si v případě píchnutí zavolat odtah. M.

 

 

Já nevím co máte proti runflatům.... Já mám tyhle gumy rád, představa, že měním někde v noci v zatáčce kolo mě děsí.... Bohužel, teď třeba jezdím v něčem na co jsem runflat ještě neviděl a asi neuvidím :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRX2010

Asi to bude znít blbě, ale co jsou to tekuté řetězy?

 

 

Já jsem včera přezul na zimáky a navíc jsem si koupil asi sedm a půl litru tekutejch řetězů. Na každý kolo. Tudíž mě na stým kilometru nemůže nic překvapit. Navíc je super, že u těch gum (Mišlén) byla i vábnička na na vysokou, takže díky tomu budu moct u Vetrnýho Jeníkova odpuzovat nadržený daňky a cestování bude daleko příjemnější než dřív. Suma sumárum - já můžu zimní gumy jen doporučit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRX2010

Pokudf se t ity 6 let starý zimáky nerozpadaj zřetelně před očima tak je tam v klidu dej. Běžně koupíš gumy který byly vyrobené třeba před čtyřmi roky, takže nemůžeš nic zkazit. Jde jen o masáž výrobců

 

jenom jestli nás trochu mekrmíš Stigu :D

 

 

normálně je tam nandej a na masírku webových prodejců pneumatik nedej

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRX2010

Tak ať si kolega zkontroluje tlak a geometrii :smile_anim:

 

Ty Dunlopy má na BMW 525D kombi kolega a už je nikdy nechce ani vidět- prý se mu sjíždí nerovnoměrně, důsledkem je hlučnost až házení

 

Ty GoodYear má pár známých na předohrabech (taky jsem je měl) a chrochtají si

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Dunlopy má na BMW 525D kombi kolega a už je nikdy nechce ani vidět- prý se mu sjíždí nerovnoměrně, důsledkem je hlučnost až házení

 

Ty GoodYear má pár známých na předohrabech (taky jsem je měl) a chrochtají si

 

Tam bol problem s letnymi pneu Dunlop SP 01 montovanymi do prvovyroby.Zadne sa drali az na kord z vnutornej strany.Geometria dobra,vsetko ok ale pneu :crying_anim: .Ine znacky v pohode len Dunlopky boli problemove.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam bol problem s letnymi pneu Dunlop SP 01 montovanymi do prvovyroby.Zadne sa drali az na kord z vnutornej strany.Geometria dobra,vsetko ok ale pneu :crying_anim: .Ine znacky v pohode len Dunlopky boli problemove.

 

Teď jsem měl na bmw7 ty Sport Maxx GT a jsou naprosto skvělé co se týče jízdních vlastností. V přímém porovnání jsou p zero (po přesednutí do e500) o třídu horší, mají mnohem nižší grip. žádné ojíždění jsem nezaznamenal, ale to snad byl tenkráte jen nějaký krátkodobý exces.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...