Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Obavam se, ze tady nam ale fyzika odpoved neda, protoze se pohybujeme v oblasti ciste filosofie. Vznik mechanickeho vlneni okolniho vzduchu jiste Tada nepopre, problem ale je, ze pokud ten "zvuk" nema moznost nikdo slyset, tak zvuk ve smyslu smysloveho vjemu :) nebude existovat. Zalezi tedy na tom, co povazujeme za zvuk, jestli samotne vlneni, nebo vjem, ktery to vlneni vyvola.

 

 

A ja se tesil, ze neco takoveho vymysli mistni gigant a tys mi to zkazil ... :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja se tesil, ze neco takoveho vymysli mistni gigant a tys mi to zkazil ... :)

 

I kdyz drobny hacek je i v tomhle. Napsal jsem, ze Tada nepopre vznik mechanickeho vlneni. Ale tise jsem predpokladal, ze na jeho dukaz nebude opet potreba ho "zmerit" (nemusi to byt nutne zaznam zvuku), protoze pritomnost mericiho prostredku je analogie k naslouchajicimu uchu. Ale tady se muzu oprit o to, ze to je relativne "jednoducha" fyzika a da se to spocitat nebo predpovedet teoreticky. Proto jsem se obesel bez nutnosti dukazu toho tvrzeni.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skalis je fyzik, tedy ne pouze puvodne :). Obavam se, ze tady nam ale fyzika odpoved neda, protoze se pohybujeme v oblasti ciste filosofie. Vznik mechanickeho vlneni okolniho vzduchu jiste Tada nepopre, problem ale je, ze pokud ten "zvuk" nema moznost nikdo slyset, tak zvuk ve smyslu smysloveho vjemu :) nebude existovat. Zalezi tedy na tom, co povazujeme za zvuk, jestli samotne vlneni, nebo vjem, ktery to vlneni vyvola.

Díky za odpověď, takhle nějak jsem si to taky představoval. Když tam ale vyšlu opičku s diktafonem, tak zvuk jako vjem mám :D

 

utrejch: Tada by ti odpověď nedal, ono to bylo na přednášce vzneseno jako otázka k zamyšlení :)

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza71: Na inženýrském myšlení není nic špatného. :)

 

Ale to já přece vím. :) Má to tu výhodu, že když se např. přistihnu, jak to valím po dálnici rychleji, než je max. povolená rychlost, tak neztrácím čas špekulováním, jestli se chovám jako prase nebo ne, ale rovnou sundám nohu z plynu a začnu zase dodržovat předpisy. Doufám, že mi to vydrží a nikdy nebudu vědomě a systematicky porušovat pravidla hry s tím, že jde o h.v.o, protože si to dokážu správně okecat. ;)

 

P.S. Doufám, že zítra budou na srazu jednodušší topic(ky).

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ba. Ještě chybí plato vajíček za zadním oknem po návštěvě příbuzných.

 

 

 

zdroj - http://www.kessa.cz/..._v_klobouku.JPG

 

Haha, taky jsem si vezl vajíčka z dědiny, ale opravdu jsem nejel na rovince mimo obec 70, a ani jednou jsem nebyl vůdcem kolony :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já jezdim autem. Letos jsem teda najel jenom 16 000 km, každopádně včerejších 300 km na okreskách mezi lidma v klobouku bylo opravdu výživnejch.

 

Nápodobně. Když nepočítám bezdůvodnou jízdu otravně nízkou rychlostí, tak nejčastějším efektem byl asi obloukovec neboli hnojař. Prostě při odbočování vpravo snížím rychlost na minimum asi padesát metrů před odbočkou a nadjedu si maximálně vlevo. Odbočení provedu velkým obloukem, nejlíp až do protisměru asi jako traktor s velkým přívěsem plným hnoje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápodobně. Když nepočítám bezdůvodnou jízdu otravně nízkou rychlostí, tak nejčastějším efektem byl asi obloukovec neboli hnojař. Prostě při odbočování vpravo snížím rychlost na minimum asi padesát metrů před odbočkou a nadjedu si maximálně vlevo. Odbočení provedu velkým obloukem, nejlíp až do protisměru asi jako traktor s velkým přívěsem plným hnoje.

Tohle ještě nějak poberu, lidi nejsou třeba vyježděný nebo nemají cit. Ale co se mi stává hodně často a asi mě nejvíc vytáčí - projíždím vesnicí a z vedlejší mi to tam střihne auto tak, že musím hodně brzdit. A za 100 m odbočuje zase do nějaký uličky... PROBOHA PROČ???
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ještě nějak poberu, lidi nejsou třeba vyježděný nebo nemají cit. Ale co se mi stává hodně často a asi mě nejvíc vytáčí - projíždím vesnicí a z vedlejší mi to tam střihne auto tak, že musím hodně brzdit. A za 100 m odbočuje zase do nějaký uličky... PROBOHA PROČ???

 

Protože strašně poslíchá za babičkou :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ještě nějak poberu, lidi nejsou třeba vyježděný nebo nemají cit. Ale co se mi stává hodně často a asi mě nejvíc vytáčí - projíždím vesnicí a z vedlejší mi to tam střihne auto tak, že musím hodně brzdit. A za 100 m odbočuje zase do nějaký uličky... PROBOHA PROČ???

 

Páč ON je v tý vesnici doma, a může si dělat co chce. Zpravidla má řidič kšiltofku a vytuněnýho favorita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...