Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Zdarec vespolek ... jen taková úvaha, ale zajímá mě názor, protože se ne a ne rozhodnout.

.......

Ahoj, na tom Stingeru ti uz ted dost veci vadi, jak sam pises. Tak to imho neni o tom, zda jit "dolu" od Mercedes ke Kia, ale o tom, ze s takovym novym autem nejspis stejne nebudes uzivatelsky spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory, tohle mi asi stačí i z okolních pohledů, tím jsem si to chtěl "rozštípnout". Včera jsem byl v práci a dost nad tím přemýšlel a tahle výměna je asi opravdu nesmysl.

 

Nechci citovat kdejakou odpověd, tak se pokusím odpovědět v bodech.

 

Andy, myslel jsem to tak, že vycházíme z ceníkovky Stingera. Pokud ano, seženeš kopec Eček v 220 i 350. "Zábava" přichází hlavně u 400, kterou seženeš těsně pod tuto hranici. Tady je odkaz, je to pěkně vybavené auto, velké kombi a Mercedes. Dával jsem to jako příklad - https://www.sauto.cz/osobni/detail/mercedes-benz/tridy-e/17833663?goFrom=list

 

Co tam bylo dále ... Lexus. Ten je výborný, ale máme stále LS (2018), kterého se ne a ne "zbavit", to teda není moje, jen s ním čas od času jezdím. Sám na něm mám odjeto nějakých 20.000km a je to hodně pohodlné auto, ačkoliv mi to bude spousta lidí rozmlouvat nebo vynášet, jak je německá trojka super, tak Lexus má svoje čaro a hlavně kvalitku, jeho sedačky myslím nemají konkurenci. Na druhou stranu oproti předešlé LS600 to po jízdní stránce není ono. Tím uzavírám kruh kolem LC, osobně se domnívám, že jde v tomto případě o novinářské auto, ale když odhlédnu i od tohoto, není praktické, není to V8 a v poslední řadě už je to vysoko. Upřímně pokud bychom se bavili o této cenové kategorii, tak je tam jasná volba a sice E 53 AMG Kombi. Nicméně tohle už je dost mimo budget. Jen dodám, že za mě je LC krásné auto. 

 

Mě to auto nepřijde malé, to Bayer pětka je opravdu stísněnější (na moje proporce - raději dodávám), ale včera jak jsme to řešili s kamarádem, ten do mě hučel, že Medvěd to nikdy nebude a kolikrát se s tím člověk projede? To je taky pravda. Já ani nemyslel, že by to byl konkurent SUV, protože ani GLK neberu úplně, jako SUV, ale pořád to má příjemný posez, výborné sesle a je to vyšší.

 

Ještě jednou díky a tímto to za sebe uzavírám. Alespoň zatím. Díky.

 

Edit Honza: ano, jak píšu výše.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Častecne to zaplatil Mnichov ale velka spokojenost. Po motorické stránce v podstate stav noveho vozu.

 

Jinak keramika na aute je hodne znat.

Vřele doporučuju. Klukum z okoli HK muzu osobne doporucit tady toho frajera ktereho to bavi a je to človek na svem miste :

 

http://cisteniautmarek.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k debatě kolem Stingera. Ačkoliv je to už OT, tak směrem k cenovce 1.2-1.5M - když odhlédnu od německé trojky - moje volba numero uno pro povoz schopný obsloužit celou rodinu, a zároveň mající určité řidičské ambice, by bylo asi todle.

 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/dodge/charger/17610111?goFrom=list

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, ten Hellcat je trochu jiná liga než Stinger :) ale nemyslím tím horší nebo lepší. Ve Stingerovi mám najeto pár set km a pro mě je to everyday auto se slušným výkonem a dobrou užitnou hodnotou. Po pár hodinách řízení z toho člověk nevypadne rozstřesenej a prostě to tak nějak všecko funguje jak má. To auto má jednu objektivní chybu, a to špatný znak na kapotě (očima trhu, dát za Kiu 1,4mio) a pár subjektivních (interiér nesedne každému, falešné výdechy na kapotě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me je ideal family car s potencialem poteseni, kdyz je ridic v aute sam, a tim budgetem +/- 1,2 - 1,5mio tohle:

https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Jaguar-XF-Sportbrake-25t-Prestige-Pano-Kamera/vhc:car,cnt:cz!de,srt:price,sro:asc,ms1:12400_24_,frn:2018,prx:45000,ful:petrol,mlx:20000,vcg:estatecar/pg:vipcar/273025304.html

Ale se mnou je to tezky, protoze uz jsem chtel wrx sti, bmw touring 340i, mb c kombi, toho jaguara xf sportbrake a od tohoto tydne novy volvo v60. No ale prasotko je porad poloprazdny :D

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k debatě kolem Stingera. Ačkoliv je to už OT, tak směrem k cenovce 1.2-1.5M - když odhlédnu od německé trojky - moje volba numero uno pro povoz schopný obsloužit celou rodinu, a zároveň mající určité řidičské ambice, by bylo asi todle.

 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/dodge/charger/17610111?goFrom=list

700k na daily car pro rodinu? Zas neblbni :D

Charger je fajn, na daily pouziti by mi stacil sestihrnek 3,6 Pentastar. Provereny motor s dostatecnym vykonem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...