Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Jasne ze porusuju pravidla silnicniho provozu, parkuju kde se nesmi apod, ale v životě jsem neohrozil ridice 10 aut a jejich ridice behem 1 minuty jizdy svoji bezohlednou jizdou.

Ja bych bych chtel videt, co by si rikal, kdyby podobny "zavodnik" jednou neodhadnul situaci spravne a celne to napalil do clena tvoji rodiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne ze porusuju pravidla silnicniho provozu, parkuju kde se nesmi apod, ale v životě jsem neohrozil ridice 10 aut a jejich ridice behem 1 minuty jizdy svoji bezohlednou jizdou.

Ja bych bych chtel videt, co by si rikal, kdyby podobny "zavodnik" jednou neodhadnul situaci spravne a celne to napalil do clena tvoji rodiny

Děkuji, ze mi přeješ hezké věci, já tobe ne.

Nepochopils co jsem napsal, tak pro průměr- od hlášek ?brát ŘP? je tu policie ne ty.

Když však vidím příspěvky mezi m a tvým, začíná to smrděl ?novinkami.cz? což prohlášení ?umravnil ručně apod? zcela evokuje.

Roční nájezd 60-80.000km

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

 

Fakt to nikam nevede, kdybych vedel jakej shitstorm ohledne zakazovani a trestu se zase rozjede, viz @Bartík a jeho mentální výblitek o ručním umravňování, tak žádný video nepostuju. Myslel jsem že tohle téma je pro nadšence do aut, což autor toho 12 let starýho videa nepochybně je (nebo byl). Každej ať si z toho vezme co chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto téma je složité, v německu na dálnici můžeš jet 300 kmh tady jsi vrah kdyz jedes 200 kmh. Miluji svižnou, rychlou jízdu a ano s věkem ubírám plyn , né snad proto že bych ji přestal milovat, ale prostě vím co vše se může během vteřiny posrat. Včera jsem vezl máti potraviny a někteří lidé umí klidně jet 50 na 90.... a ještě uprostřed okresky, takových pozorných řidičů jsem potkal asi deset. Závěrem napíšu toto, tak jako uhnu bliknutím motorkáři tak stejně uhnu rychlému autu, nemám v tom žádný problém pokud nespěchám. Bohužel je mezi těmi mravokárci spousta takových, že pokud jedou 80 a ty ho nahodou na prehlednem miste predjizdis stovkou tak ti proste da plyn az na podlahu a je mu uplne jedno jestli se v protismeru blizi scania..... Takovych bohuzel neni malo..... Já se snažím řídit instinktem , praxi a predvidavosti. Ano musis premýslet a predvidat za ty ostatni kolem dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sem se nevyjadril uplne presne...nemam nic proti rychlosti na dalnici, ktera je vesmes rovna prehledna, protijedouci auta jsou za barierou, žádní cyklisti, žádní chodci...klidne bych byl za vyssi limit nez 130. Tam i verim ze ostatni ucasnici dokazou adekvatne reagovat na auto jedouci treba 200kmh+. Jenže jizda na dalnici nedava dostatecny andrenalin, že?

Nechapu proc bych mel obdivovat a glorifikovat magora ve videu co jednak štrikuje mezi trema pruhama jako vy se nechumelilo (takoveho ichtyla nemam moznost ve zpetnem ani zpozorovat) a predevsim na okresce jede hooooooooodne pres 90. Je od nej naprosto bezohledne spolehat se na to ze ostatni chodci a řidiči/cyklisti jedouci a stejném a hlavně v opačném smeru budou adekvátně reagovat na nekoho kdo se řítí dvojnasobnou rychlosti nez je povolena.jedoucích, kdyz nasledky pripadne nehody budou takrikajic spolecne.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono ani v Nemecku se ale nesmi jezdit tak, ze mas v levem zrcatku ritici se raketu, ktera je za vterinu u tveho praveho predniho kola a za dalsi vterinu dela neco podobneho nekomu jinemu. Tohle se totiz predvida dost blbe a reaguje se na to jeste hur. Tohle se v beznem provozu proste nedela. Klidne si v rychlem pruhu jezdi 200, ale bud k ostatnim kdyz uz ne ohleduplny, tak aspon predvidatelny (nemyslim ty, ale kazdy).

Kazdy si muze zaplatit dopoledne na okruhu a tam se vyblbnout do aleluja. A i tam plati jasne pravidla a dost prisne. A kdyz je nechces respektovat, nazdar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam i verim ze ostatni ucasnici dokazou adekvatne reagovat na auto jedouci treba 200kmh+.

V Nemecku je to casto problem a je treba pri teto rychlosti hodne predvidat, zvlast u pripoovaku, pripadne kdyz je vice aut za sebou (o kamionech ani nemluvim, pokud sou dva kamiony blizko u sebe a nekdo kolem nich prolitne 200+, tak je to sebevrah co proste nepredvida). Za pocasi kdy je videt dopredu, ale sviti slunce ze zadu (clovek co chce predjizdet nedokaze v zrcatku odhadnout rychlost kvuli slunci). A v CR, kdy jsou lide zvykli jezdit 130 by to byl taky trochu problem, jelikoz lidi co jedou vyjimecne 170 (coz je pro nektere takovy adrenalin ze nedokazou predvidat pak vubec nic) tak se do zrcatek proste nedivaj, jelikoz cekaji ze nikdo nejede tak rychle. Nejsou na to nauceni jak lide v nemecku. Je to hodne o odpovednosti, umeni predvidat a vnimat sve auto v prostoru, umeni s autem manipulovat i jinak nez zatacet volantem a spolehat na to ze auto se nikdy neutrhne. Bohuzel ne kazdy to dokaze at uz protoze na to nema a nebo nema ty zkusenosti a podle toho by mel take jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hned dalsi vec je ze pokud by u nas na dalnici chteli povolit limic vic nez 130kmh tak by to celkem chtelo zakaz predjizdeni kamionu alespon tam kde nejsou 3 pruhy

 

Pořád asi předpokládáte, že když je něco zakázáno, tak se to nebud dít. I bez ŘO se dá řídit, i nalitý a zfetovaný může řídit. No, doufám, že tak nejezdíte, protože o tom je právě to předpokládání a předvídání, že se může stát něco, co se nemá dít ať už ze zákona, nebo prostě proto a měl by jste být připraven. Jinak, co taková vozidla s právem předností jízdy? Ano, ta by měla být vidět, ale když se nebudete koukat třeba i v době, kdy normální řidič něco udělat nemůže, tak se pak můžete divit, až bude pozdě, že se tam najednou vzalo auto, které tam nebylo před 2 vteřinami.

 

Tím nehájím toho na videu, jezdím rychle taky, taky se mi stalo pár krát, že jsem udělal "botu", resp. si to ten druhý mohl myslet, že to nedám, ale to už by bylo moc i na mně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono ani v Nemecku se ale nesmi jezdit tak, ze mas v levem zrcatku ritici se raketu, ktera je za vterinu u tveho praveho predniho kola a za dalsi vterinu dela neco podobneho nekomu jinemu. Tohle se totiz predvida dost blbe a reaguje se na to jeste hur. Tohle se v beznem provozu proste nedela. Klidne si v rychlem pruhu jezdi 200, ale bud k ostatnim kdyz uz ne ohleduplny, tak aspon predvidatelny (nemyslim ty, ale kazdy).

Kazdy si muze zaplatit dopoledne na okruhu a tam se vyblbnout do aleluja. A i tam plati jasne pravidla a dost prisne. A kdyz je nechces respektovat, nazdar...

Koukam ze pokud jsi reagoval na me, a to dle cislovky 200 predpokladam :-) tak jsis vybral jen to co jsi si vybrat chtel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

swenak: predpokladam, ze kdyz bude zakazano predjizdeni kamionu kamionem ze to dit nebude a nebudu muset na dalnici furt zpomalovat na 90. To me se*e daleko vic nez chvili jet za pomalejsim autem po okresce 80-90.

 

A proc bych mel kua jezdit nality a zfetovany?

Vazeny pane ja sem za 20roku co mam ridicak nedostal ani jednu pokutu za neco jineho nez parkovani. Co mi tu kua podsouvate?

 

No nic tato diskuse nema cenu....prohanejte svoje dizlove bavoraky po okreskach pres plne cary jak chcete jakou rychlosti chcete. Ja doufam ze v krizove situaci to pak radsi napalite do stromu nebo prikopy, a ne do mne v protejsim pruhu. Kdo si chce hrat na zavodnika at se pokud mozno realizuje na okruhu nebo playstationu. Podle me to do soucasneho provozu nepatri...a ano auta mam fakt rad.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz je rec o BMW, tak mi to pripomnelo tyhle legendarni videa z ceskych cest. Ten clovek je buh. :D

 

 

Chapem preco sa ti to paci. Tiez som mal 18. Videl som minutu, a mas pravdu. Okrem jedneho slova, kde si sa sekol - spravne ma byt "Ten clovek je posahany debil."

 

 

Jsem si skoro jist ze nechapes, ale to prosim neresme. Nikdy to nikam nevedlo, a nejinak by tomu bylo i ted.  :cheers:

No já to mám taky tak - ten, kdo obdivuje někoho, koho já považuju za pitomce, je pro mě ten samej pitomec.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to prijde jednoduchy. Je proste rozdil mezi tim jet rychle, nebo jet rychle jako nezodpovedna pyca. A sorry, ten pan z videa je jasne druha kategorie. A je uplne fuk, jestli ma najeto 60-80tis za mesic, nebo treba 200tis za mesic.

Nerikam to z pozice moralizatora, jezdim taky rad rychle, ale fakt nerad lidi omezuju, nemluve o ohrozovani.

A zrovna na tech videich je prilist tenka hranice mezi "mit v pazi" a zpusobit kolosalni pruser, diky tem desitkam nepredvidatelnejch ridicu okolo (sorry, tenhle pohled si vozim na motorce a fakt se to hodi).

 

A jak uz tu nekdo rekl, nepral bych nikomu byt v pozice toho, do koho to nekdo takovej napral (a mit pri tom v aute treba rodinu). Kdyby se to nestalo, ma to v pazi a pak najednou je to kokot? Jasne ze ne, v pazi to ma furt, ale lepsi jet tak, at se proste moc nepriblizuju k tomu se stat kokotem a vinikem :). Aspon ne tak blizko, jak to je na videu. Tvrdit, ze to bylo pro vsechny v podstate bezpecny, je fakt naivni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...