Jump to content

Recommended Posts

K vyblitku me jednou takovyhle fanousek aut ?co to ma v ruce? vytlacil v protismeru do pangejtu. Bohuzel jsem jel na kole, byl to takovy frajer, ze se jeste vratil s teleskopem ...

A prislo ti to v poradku? Pokud ne, proc takove jednani obhajujes? Nulla poena sine lege ...

• Replies 38k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Josef01

1363

• sibirnaya

1017

• M3maniac

905

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ty wole- todle mi uniklo.......PROC MAS KOLEM KRKU PASEK Z TETICKY ZUPANU a ty rukavicky........hergot,ja bejt baba a potkat te na prechodu,tak si z tebe caknu do upletu

Podmínkou toho, abys spáchal přestupek je to, že tě chytí...

fazer: protoze nemam rad zimu na krk a ridit v rukavicich je zlozvyk co mam ze zavodu.

Ja se rad jezdim jen tak projet. Vycistit hlavu. Stres z prace a doma dve urvany miminka. Udelam si tak jednou za dva tejdny takovou vyjizdku plus minus 300km. No a zrovna pred tejdnem jsem takhle jel podel reky u Kamyku nad Vltavou, kocham se a najednou zacne za mnou troubit 3er compact, jel jsem asi 60... Chudak me nemohl predjet v tech zatackach az na Sedlcanskou asi 5km, ani pustit ho neslo. Takze az potkate nejpomalejsi CLS v bezovy perleti, tak to jsem ja

Tak mu mas uhnout. Kdyz valim s miatou v zatackach a za mnou se objevi Porsche nebo nekdo, kdo to ma v ruce, tak holt pribrzdim nebo zastavim u krajnice...

Tak mu mas uhnout. Kdyz valim s miatou v zatackach a za mnou se objevi Porsche nebo nekdo, kdo to ma v ruce, tak holt pribrzdim nebo zastavim u krajnice...

Tak zrovna s miatou v zatáčkách nikomu moc zastavovat nebo přibržďovat nemusíš, ne?

Ne neprislo mi to v poradku a myslim, ze on uz to nikdy neudela a na policajty opravdu nebyl cas cekat.

V tom pripade se jednalo o sebeobranu, coz je v poradku. Ja jsem jen uz alergickej na ruzny skolice co se zrovna citi v pravu.

Dá se někde koupit folie na zatmavení auta i s atestama?

Nesmíš zatmavovat okna vpředu. Zadní dveře a zadní okno bez problémů a všechny slušné fólie mají atest.

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Teď jsem to řešil, nakonec vyřešil odstraněním všech folií (po předchozím majiteli), na technický už to tentokrát neprošlo:-). Z venku to bylo moc hezký, ale fakt je, že zevnitř vidím teď mnohem líp ven;-).

Nicméně dozvěděl jsem se toto:

Všechny slušný folie mají atest, jak už psali kolegové.

I čelní a přední boční můžeš teoreticky zatmavit, ale musí být zachována propustnost světla 75 resp. 70 procent. Takže záleží na tom, jak moc jsou skla tónovaný z výroby, některý o kousek zatmavit půjdou, některý ne.

Zadní okno nesmí být zatmavené v místě třetí brzdovky, tedy pokud je brzdovka za oknem samozřejmě.

Tohle všechno vím, jen všude kam koukám tak je napsána věta ze není schváleno na M1 vozidla. Tak nvm pravé.

A atest by měl přiložen k tomu (míní samolepka) kde je propustnost, výrobce a pravé schválení pro provoz na PK.

Tohle všechno vím, jen všude kam koukám tak je napsána věta ze není schváleno na M1 vozidla. Tak nvm pravé.

A atest by měl přiložen k tomu (míní samolepka) kde je propustnost, výrobce a pravé schválení pro provoz na PK.

Možná budu mimo mísu, ale asi bych se obrátil na min. dopravy s dotazem. Mají tam mít i seznam schválených výrobců ( tedy s atestem ) a podle něho bych se řídil. Tohle by mělo být i na jednotlivém STK, ale doprava by měl být garant.

Přední boční okna u normáních aut jsou většinou nějak malinko tónována z výroby, většinou právě blízko hranice zatmavení 25%. Abys zachoval 75% propustnost, už tam nic nedáš.

Dozadu je to jedno, klidně si to obij sádrokartonem, tam atest nemusí být. 

Dopředu bych nic nedával, protože když tam něco dáš, aby to prošlo, tak to stejně bude vypadat jako by jsi tam nic neměl.