Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 29 minutami, wawrik napsal:

Jo, to mi poradili aj v Toyote :D Dúfal som, že to ide aj nejako inteligentnejšie v nastavení auta (prinajhoršom nastaviť inú krajinu, kde je to povinné), ako u niektorých iných značiek...

Na Islandu jsou povinné denní včetně zadních světel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže nie je. Kedysi to bolo povinné v Škandinávii, ale neviem, či to stále platí, dosť rokov dozadu to riešili vo Švédsku. Ale napríklad Volvo alebo Alfa (v modelovom roku tesne pred mojím :D) to umožňujú servisne zapnúť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, wawrik napsal:

Práveže nie je. Kedysi to bolo povinné v Škandinávii, ale neviem, či to stále platí, dosť rokov dozadu to riešili vo Švédsku. Ale napríklad Volvo alebo Alfa (v modelovom roku tesne pred mojím :D) to umožňujú servisne zapnúť.

Celkem chápu, párkrát jsem dojel auto a v mlze, šeru, jen vepředu světýlka, celkem k ničemu... opak zadních mlhovek 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, DavidLC napsal:

Celkem chápu, párkrát jsem dojel auto a v mlze, šeru, jen vepředu světýlka, celkem k ničemu... opak zadních mlhovek 🙂

Sú tu časté žiarivo biele denné hmly, prípadne aj so snežením. Ale keďže luxov je dosť, senzor svetlá nezapne a zozadu tie autá poriadne vidno nie sú. Špeciálne biele alebo sivé. Ľahko sa tak dajú rozoznať autá s automatickými svetlami :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2021 v 9:22, wawrik napsal:

Netušíte niekto, či sa dá na Toyotách (konkrétne RAV4, ale to je asi jedno) nastaviť, aby sa spolu s dennými svetlami zapínali aj koncové? Inými slovami, aby svietili vždy po naštartovaní.

Já si na vw golf nechal, přes software, nastavit ten tzv. Severský mód a denní svícení mám teď vepředu i vzadu. Ale u AD to dělat nechtějí, stejně tak i vypnutí Start/Stop.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Jo, u koncernu to vraj ide, tu sa na to občas dokonca pýtajú pri predaji. Vidno to aj na cestách. Preto mi nejde do hlavy, že u takého globálne predávaného modelu ako je RAV4 (druhé najpredávanejšie auto na svete), by to cez OBD zapnúť nešlo, aj keď sa teda vyrába vo viacerých fabrikách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

@moco Jo, u koncernu to vraj ide, tu sa na to občas dokonca pýtajú pri predaji. Vidno to aj na cestách. Preto mi nejde do hlavy, že u takého globálne predávaného modelu ako je RAV4 (druhé najpredávanejšie auto na svete), by to cez OBD zapnúť nešlo, aj keď sa teda vyrába vo viacerých fabrikách.

Zkus místního servisáka v okolí, AD to někdy nechtějí dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je na tom niečo nepochopiteľné? V niektorých situáciách je lepšie cez deň zadnými svietiť, inokedy nesvietiť.

před 2 hodinami, Gombo napsal:

Na Priuse to mam tak nastavene.

To ti niekto zapínal cez OBD? Nepamätáš si náhodou, ako sa tá položka volala?

před 20 hodinami, moco napsal:

Zkus místního servisáka v okolí, AD to někdy nechtějí dělat

To je pravda, dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale tak když už nastane ta situace, že je, jak píšeš, lepší svítit i zadními, tak je asi lepší si rozsvítit i ta přední, denní svícení tam dal výrobce proto, že to vyžadují zákony řady zemí a zadní s tím nesouvisí a i když se to zdá nepodstatné, tak každá žárovka bere elektřinu, respektive spotřebovává palivo a při dnešním honu za gramy čehokoli je prostě lepší, když nesvítí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hádat se nechci, ale já jsem zastánce toho, že když už máme to denní svícení, tak by to mělo svítit i vzadu. Lidi jsou holt ignoranti co spolíhají na automatiku a mlhu/déšť neřeší. Obzvlášť mám v paměti bílý policejní Superb na dalnici v mlze. Ta ledka bere nula nula prd. 

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...