Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Čaute koumáci.. lehce offtopic, ale týká se to aut. Potřebuju jednu radu, páč jsem podobnou situaci dlouho neřešil.

Budu odkupovat auto z práce. Nicméně je určeno pro kámošku do její firmy; ta ho chce i zaplatit a dát do účetnictví :D. Problém je, že práce to prodá jen mně a nikomu jinému (neptejte se proč).

V praxi to teda značí, že já koupim a zaplatim auto za (třeba) 200 a ještě ten den ho prodám za 200 kámošce.

Jak to bude s převodem na registru? Práce to odhlásí na mě a já to pak přihlásím rovnou na ní? Nebo to musím přihlásit nejdřív na sebe a pak teprve na ní? Nerad bych, aby se během jednoho dne změnil v TP dvakrát majitel :D.

Navíc nevim, jak budou procesy ve firmě flexibilní .. nejvíc by se mi líbilo, kdyby to přepsali rovnou na ní, ale to určitě nepůjde. Takže očekávám, že budou ochotný max zařídit přepis na mě a plnou moc mi nedají vůbec. Z čehož mi leze, že teda budu minimálně na den majitelem vozu a budu muset tím pádem řešit zelenou kartu i evidenčku... 

Nebo má někdo nějakej tip? ;) Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto sa už v Čr neodhlašuje, prepisuje sa rovno na nového majiteľa. Pri prepise postačuje platná zelená karta, nemusí byť na meno nového majiteľa. Na magistráte nepotrebujú vidieť kúpne zmluvy.

Spravíš evidenčku, tá je platná 30 dní a môžeš ju použiť na x prepisov. Zariadite si poistenie na kamarátku odo dňa, keď firma vyfakturuje auto tebe.

Dáš firme plnú moc (overenú) a tá to prepíše na teba. Ty dáš plnú moc (overenú) kamarátke a tá to prepíše na seba (použije protokol z evidenčky, ktorý ste použili už pri prepise na teba).

V prípade, že firma dá overenú plnú moc tebe, tak záleží, akým spôsobom bude napísaná (či to môžeš prepísať na kohokoľvek, alebo len na teba).

Hlavne si ešte overte, ako to bude s odpočtom DPH, pretože ak ti ho firma predá ako súkromnej osobe, o odpočet samozrejme prídete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KFL S plnou mocí (kterou ale právě kvůli zajištění přepisu výhradně na Tebe nejspíš nedostaneš) dnes můžeš ledacos, nicméně takhle rychlý nákup/prodej vozu (korekce - sledovaná lhůta je 1 rok) už by mohl zajímat i finančák, jestli sis tím třeba nepřivodil nezdaněný příjem :thumbsdown_anim:

Pojistku a zelenou kartu Ti pojišťovna klidně vystaví i před samotnou koupí vozu na VIN (důležité je jen zaplatit), smlouva pochopitelně zaniká ohlášením prodeje. 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=6759]KFL[/mention] S plnou mocí (kterou ale právě kvůli zajištění přepisu výhradně na Tebe nejspíš nedostaneš) dnes můžeš ledacos, nicméně takhle rychlý nákup/prodej vozu (tuším že sledovaná lhůta je kolem 6 měsíců) už by mohl zajímat i finančák, jestli sis tím třeba nepřivodil nezdaněný příjem :thumbsdown_anim:

To je mi fuk, cena bude stejna, cili prijem nula.

Holt kdyz cena odkupu plati vyhradne pro zamestnance, neda se svitit, no.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, KFL napsal:


To je mi fuk, cena bude stejna, cili prijem nula.
 

Příjem za prodej vozidla nebude nula, ale (třeba) 200.000 jak píšeš, a ten musíš (při prodeji do 1 roku od pořízení) uvést v daňovém přiznání, i když je roven pořizovací ceně a zisk bude 0.

Jinak ti po nějaké době přijde z FÚ výzva k podání přiznání nebo dodatečného přiznání k dani z příjmů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si to nedáváš do účetnictví, tak neposílá :) Pokud jo, vidí to v závěrce nebo knize. Pak můžou prudit. Ale všecko je to vo lidech, takže záleží kdo má Tvoje písmeno na starost, kde seš registrovanej, v jakejch částkách se pohybuješ, jak se šéf vyspí, jeslti někdo neukrad oblíbenej hrníček na kafe, jesi neni na chatě mlha, atd :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, nickolas napsal:

To bych potřeboval taky umět. Žena furt brečí, že chce bílé auto a ne furt tu šedou :lol2:

No jo, to si musíš ale koupit Mičubiši :D Užíváme si první servis, tak jsem vyfasoval tady toho ropáka a dostal čtyři hodiny vzácného času si vyběhnout v Peci na kopec :punk: Autoservis má luxusní lokalitu, yes....

DSC_1717.JPG

DSC_1732.JPG

DSC_1733.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nedávno umyl auto v naší nové bezkontaktní myčce a bylo tak hnusně flekatý až jsem z toho začal být nervózní...tak jsem vzal svoji magickou kosmetiku a jakš, takš jsem ho dal dohromady. Už tam nejedu...

 

DSC_1751.JPG

DSC_1753_1.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...