Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, wawrik napsal:

Zalepiť defekt trvá do 5 minút aj s hľadaním diery a vercajgu. Dofúknuť kompresorom 3-5 minút, podľa toho, aký máš. A nemusíš vyskladať celý kufor na zem (najlepšie v daždi, všakáno) a mordovať sa s vykladaním rezervy, nakladaním špinavej, ani so skrutkami a zdvihákmi.

Ale že je chýbajúca rezerva špatně súhlasím. Len tá výmena je IMHO o dosť nepohodlnejšia.

Nevím co je no tom pravdy, ale prej se ta guma po zapatlání lepidlem dost blbě spravuje, ale nevím jestli to není trochu urban legend z pneuservisů, aby tě donutili koupit místo píchlé gumy novou + ještě jednu aby byl aspoň na nápravě stejně sjetej vzorek. 

před 4 hodinami, Radius napsal:

Na manželky auto, který najede 4tkm ročně jsem po letech monkey-bussinesu přezouvání koupil celoroční traktory a je klid.

No s rezervou bych byl také klidnější, ale musel bych koupit jednině dojezdovku, tak jsem to vyřešil, že mám prémiovou asistenční službu v pojistce, ale co ti budu říkat, když vyrazím s rodinou někam dál, tak mám sevřenou prdel, abych manželku s dětma nemusel rvát do reflexních vest někam za svodidla.

No při tomhle nájezdu bych to taky řešil celoročkou, akorát mně se teď povedlo najet ty 4 000 za měsíc 🙂  

Na asistenční službu jsem čekal jednou, kvůli vysypanýmu altíku, cca 45 minut, kousek za městem v 6 ráno v dešti bylo sakra dlouhejch, jenže s tím člověk nic neudělá, to kolo si ještě asi jako poslední věc vyměnit zvládnu. Do tý díry pod podlahou kufru se mi nic jinýho než dojezdovka nevejde, ale měl jsem ji i ve Focusu, jako nouzovka to stačí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, honzyk napsal:

Nevím co je no tom pravdy, ale prej se ta guma po zapatlání lepidlem dost blbě spravuje,

Aha, pardon, ja som myslel opravu defektu knotom - väčšinou úplne rovnakým, ako by to opravili v jednoduchšom pneuservise. Ty si asi písal o tých moderných lepiacich sajrajtoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkretne zkusenost nemam, ale v benzinove variante to asi uplne spatna volba nebude. Dlouhodobe sleduju tohoto prodejce, ktery dovazi auta z Nemecka a kdyz se tam nejaky Macerick objevi, tak je hned pryc: http://www.autoliva.cz

Nebal bych se mu zavolat a zeptat se ho, nebo se domluvit na individualnim dovozu. Tri kamaradi u nej nezavisle kupovali auta a byli spokojeni. Nema to jako hlavni zdroj obzivy a auta se mu tam toci rychle (s vyjimkou specifik jako jsou porsche apod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Chronař napsal:

Nápisu to i sem:

nemate někdo zkušenosti s Fordem Maverick (cca 2006) ?

Potřebují levný osobní nakladak 4x4 na opravy (spis vybavována) chalupy.

diky za jakékoli rady

Jestli si dobře pamatuji, asi ne tu 2,3ku. Náchylná na olej a může zlobit. Koroze, zadní kapsy, prahy. Jinak to funguje. Mazda Tribut je to samé, ale to asi víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, wawrik napsal:

Aha, pardon, ja som myslel opravu defektu knotom - väčšinou úplne rovnakým, ako by to opravili v jednoduchšom pneuservise. Ty si asi písal o tých moderných lepiacich sajrajtoch.

jj, mám v kufru kompresor a flašku s lepidlem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, honzyk napsal:

jj, mám v kufru kompresor a flašku s lepidlem 

Já když zvednu plato v kufru a tam vidím ty originál zabalený kompresory, bandasky, rukavice a číčoviny... Nevim jestli by to vůbec ještě fungovalo, když to auto je skoro desetiletý. Asi bych se do toho vůbec nepouštěl a rovnou zavolal odtah.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2021 v 17:59, honzyk napsal:

Bohužel moje auto z výroby nemělo rezervu a hever, obojí bych rád dokoupil v originálu u Volva už není v nabídce, dojezdovku už jsem si vyhlídnul, jde mi o ten hever. Má význam kupovat hydraulický, https://www.dum-dilna.cz/zvedaky-na-auto/hydraulicky-sloupovy-pakovy-zvedak-2t--redats-ls-110/ nebo klasický nůžkový ? Ideální využití - válelo by se to pod podlahou kufru pro případ nouze a 2x ročně bych si doma přehodil kola.

Taky svoje auta přezouvám sám (neb mě to baví) a koupil jsem hydraulickej hever poté, co jsem nůžkovej při tuším třetím kole zadřel. Mám za to, že je fakt určenej na nouzový přezutí jednoho kola (a taky je fakt, že Volvo S80 AWD je těžký jak zmrd). Ten hydraulickej seženeš někde ve slevě a není to zas taková raketa 😉 Navíc se s nim mnohem líp pracuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Radius napsal:

Tak přezuto a může začít půl roku temnoty 😕

Continental WinterContact 3 (850P), ale nejlepší záběr a výdrž na zimu, co jsem kdy měl, měly vždy Nokiany, jakýkoliv...

20210928_100036.jpg

20210928_095930.jpg

Aj, dost brzy na ČR, nebo se chystáš někam do hor? Já jedu za čtrnáct dní lézt do Rakouska, tak už mi to také proletělo hlavou, protože tam je všechno možné ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, African napsal:

Aj, dost brzy na ČR, nebo se chystáš někam do hor? Já jedu za čtrnáct dní lézt do Rakouska, tak už mi to také proletělo hlavou, protože tam je všechno možné ;)

Počítám, že do 1.11 s tím vyjedu tak dvakrát 60Km. Na lítačku na nákup mám ještě malý auto. Pravda je, že mi to pánové přezouvali v kraťasech a já vtipkoval, že jim sezona začne tak za měsíc. Oni mi ale řekli, že už od příštího týdne maj plno, protože přezouvaj firemní flotily. Reálně myslim, že peklo začne až to řekne Borhyová...

Potřeboval jsem hlavně zkontrolovat na tom Hunteru s přítlakem zimní disky a gumy, pro sichr. Protože ten příběh, co jsem tu řešil před půl rokem - drobné vibrace kolem 100km/h na tom CLS nakonec dělaly gumy. Poté, co mě autorizák nechal na autě vyměnit věci za více než 100tis. a na několika věcích mě okradli, což jsem zjistil až záhy, když jsem přešel do jiného autorizáku, kde to hned dali na Huntera a tam došli k tomu, že letní 19" disky jsou rovný a dělají to pneu, které jsou všechny deformované celkem nad limit. Mimochodem šlo o nové Pirelli P-Zero MO. Tímto bych rád poděkoval Pirelli, že jsem s nimi měl už na dvou autech problémy. Už nikdy! Mluvil jsem tam s pánem, co dojel Yokohamy z výroby na Cayenne a koupil P-Zero a od té doby řešil vibrace, které vyřešil až změnou pneumatik. Samozřejmě reklamace pneu je téměř nemožná věc. Jediné řešení je nechat je obout je nové na Hunteru a pokud házejí, tak pneuservis vyjede protokol a tuto reklamaci prý uznávají. Takže takový dobrodružný příběh...

Karusell: děkuju moc, už je to ale taky pomalu desetiletý auto se 140tkm...

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, hlavně ať to pěkně jezdí...s těmi Pirelli vcelku překvapení, měl jsem za to, že je takový nadstandard. Jinak auto si dělám sám, ne že bych měl něco proti pneuservisům, ale k novému autu jsem dostal zvýhodněnou komplet zimní sadu kol, tak proč ne. Výhoda je, že si to uděláš tak nějak kdy uznáš za vhodné sám a nikde nemusíš stresovat ve frontách před servisem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jste u toho přezouvání. Co jezdíte za zimáky? Zjistil jsem, že ty moje jsou KO, tak začínám koukat co by mohlo fungovat. 

Ja jsem jezdil vzdy Nokiany a nemuzu proti nim rict pul slova. Ted jsem se dival na testy a na sestnactky kola dle testu nejlip vychazi Bridgestone Blizzak LM005, tak jsem je poridil a jsem na to zvedavej. Na takovou tu ceskou zimu spis mokrou nez zasnezenou by to snad mela byt dobra volba.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, AndyAaron napsal:


Ja jsem jezdil vzdy Nokiany a nemuzu proti nim rict pul slova. Ted jsem se dival na testy a na sestnactky kola dle testu nejlip vychazi Bridgestone Blizzak LM005, tak jsem je poridil a jsem na to zvedavej. Na takovou tu ceskou zimu spis mokrou nez zasnezenou by to snad mela byt dobra volba.

Nokian SUV 3 mám také, sice jsem na nich jezdil jenom jednu sezónu, přes to hodně po horách a na pohodu, testy vycházejí také dobře. Navíc je tam záruka od Mitsubishi, že pokud proříznu nebo prorazím bočnici, dostanu zdarma novou. Mají tam nějaký lepší materiál, nikdy se mi to sice nestalo, ale nikdy neříkej nikdy :D

https://www.google.com/amp/s/www.nokiantyres.cz/amp/pneumatiky/zimni-pneumatiky/nokian-wr-suv-3/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radius napsal:

Tak přezuto a může začít půl roku temnoty 😕

Continental WinterContact 3 (850P), ale nejlepší záběr a výdrž na zimu, co jsem kdy měl, měly vždy Nokiany, jakýkoliv...

 

 

Do předloňska jsem rovněž preferoval zimáky od Nokianu, jenže pak mi gumy na zadku sice vyhazovaly sníh, ale auto stálo, v zatáčce nepodržely ale smýkaly se a to i s plně zatíženou zádí ( cca 100kg ), dal jsem je tedy na předek s tím, že by je váha motoru mohla přetlačit a ono houby - plný rejd a auto se sune rovně. Byly vyrobené na Ukrajině a to si člověk myslí, že tam taky maj sníh, tak by zimáky mohli umět. Reklamovat se to nedá. Stejné problémy má kolegyně s předohrabem a v jiném rozměru. Takže kontrolovat i výrobce a v případě Ukrajiny honem ruce pryč! Originály jinak zvládají neskutečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...