Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, African napsal:

Není tam stejný index nosnosti viz. příklad Continental 245/40 R19 Y:

Navíc něteré firmy, nebo na některých typech co jsem se nově dozvěděl vůbec zkratky nosnosti vůbec neudávají, pouze index nosnosti. Zkratka je ulehčení pro uživatele že XL je prostě guma dělaná pro větší hmotnosti.

Standard guma 94, XL 98, HL XL 101.

“HL 245/40 R 19 101 Y XL”. The load capacity of this HL tire stands at 825 kg (load index 101), which equates to a 10 percent increase over the familiar XL standard of 750 kg (load index 98). Passenger tires of this size built to the SL standard, adequate for many cars, up to and including mid-range models, can take a maximum load of 670 kg (load index 94).

Prepac, uz ti nerozumiem.

1. Poslal som ti na tvoju ziadost 2 odkazy na rovnaku gumu s rovnakym indexom nosnosti, jedna s XL a jedna bez.

2. Co znamena priklad Continental 245/40 R19 Y ? Nerozumiem co zmienka na tuto gumu vysvetluje.

3. Pises ze standard guma 94, XL 98. Poslal som ti priklad na 92 XL. ???

4. Zvysok textu. Stale sa musis drzat indexu nosnosti. Al je vyzadovany 101, je jedno ci je HL, XL, RF, atd., to su features ktore si mozes ale nemusis vybrat podla vyrobcu/gumy. Zatazenie udava index nosnosti.

5. Slubil si ze uznas ze mam pravdu ak ti poslem odkaz na 2 rovnake gumy s rovnakym indexom, jedna XL a druha bez. Poslal som, a ty stale nic... :lol2:

🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, eskimak napsal:

Prepac, uz ti nerozumiem.

1. Poslal som ti na tvoju ziadost 2 odkazy na rovnaku gumu s rovnakym indexom nosnosti, jedna s XL a jedna bez.

2. Co znamena priklad Continental 245/40 R19 Y ? Nerozumiem co zmienka na tuto gumu vysvetluje.

3. Pises ze standard guma 94, XL 98. Poslal som ti priklad na 92 XL. ???

4. Zvysok textu. Stale sa musis drzat indexu nosnosti. Al je vyzadovany 101, je jedno ci je HL, XL, RF, atd., to su features ktore si mozes ale nemusis vybrat podla vyrobcu/gumy. Zatazenie udava index nosnosti.

5. Slubil si ze uznas ze mam pravdu ak ti poslem odkaz na 2 rovnake gumy s rovnakym indexom, jedna XL a druha bez. Poslal som, a ty stale nic... :lol2:

🍻

Dobře, ale bohužel stále ještě tvoji pravdu s lítostí nemohu uznat 😅 AD prodejce Continentalu dle aktuálního katalogu mi sdělil následující:

Conti Premium contact 6 225/40 R18 (88Y,91Y dle trhu)  (není určena pro ČR distribuci)

Conti Premium contact 6 225/40 R18 92Y XL (určená pro ČR distribuci, pro zahraniční distribuci nemusí být označena zkratkou XL)

To že není určena pro ČR distribuci samozřejmě neznamená že ji nekoupíš. Tohle kamaráde asi nevyřešíme 😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, African napsal:

Dobře, ale bohužel stále ještě tvoji pravdu s lítostí nemohu uznat 😅 AD prodejce Continentalu dle aktuálního katalogu mi sdělil následující:

Conti Premium contact 6 225/40 R18 (88Y,91Y dle trhu)  (není určena pro ČR distribuci)

Conti Premium contact 6 225/40 R18 92Y XL (určená pro ČR distribuci, pro zahraniční distribuci nemusí být označena zkratkou XL)

Ja ti nerozumiem clovece, co toto dokazuje? Fakt nechapem co tvoj vycet gum implikuje 🙄. Nasiel si rozne gumy (iny index nosnosti), niektore s xl, niektore bez. To je proste ponuka. Rovnako som ti poslal dve s rovnakym indexom, jedu xl, druhu nie. 

Mam slaby pocit ze si nerozumieme, asi to nechame tak 😆.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, eskimak napsal:

Ja ti nerozumiem clovece, co toto dokazuje? Fakt nechapem co tvoj vycet gum implikuje 🙄. Nasiel si rozne gumy (iny index nosnosti), niektore s xl, niektore bez. To je proste ponuka. Rovnako som ti poslal dve s rovnakym indexom, jedu xl, druhu nie. 

Mam slaby pocit ze si nerozumieme, asi to nechame tak 😆.

Dokazuje to jediné co celou dobu píšu, že XL zkratka mění což je i pochopitelné index nosnosti. Serem na to i víkendu, vrátíme se k tomu v pondělí 😂

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, African napsal:

Dokazuje to jediné co celou dobu píšu, že XL zkratka mění což je i pochopitelné index nosnosti. Serem na to i víkendu, vrátíme se k tomu v pondělí 😂

:lol: a ako ho meni ked tie gumy s rovnakym indexom mozu byt XL aj nie XL? :lol2: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žes je tam nazul dřív, než se tu borci dohodli jak je to s tím indexem, je jasná známka nerozvážnosti! Teď se může stát naprosto cokoliv 🙂

E: jinak já kvůli tuhosti a udrncanosti shodil akorát jednou run flaty, po nich jsou XL Good Yeary rajský pohodlí.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Americkej napsal:

Žes je tam nazul dřív, než se tu borci dohodli jak je to s tím indexem, je jasná známka nerozvážnosti! Teď se může stát naprosto cokoliv 🙂

E: jinak já kvůli tuhosti a udrncanosti shodil akorát jednou run flaty, po nich jsou XL Good Yeary rajský pohodlí.

To je fakt, vždyť se to tu řeší jenom na posledních 5 stránkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, eskimak napsal:

:lol: a ako ho meni ked tie gumy s rovnakym indexom mozu byt XL aj nie XL? :lol2: 

Ten model Continentalu Contact 6 v rozměru co jsi dal je pouze v XL index 92. Že to tam nějaký prodejce neuvede...hm nevím. SL v tomto rozměru je index 88, který prodává Continental pod jiným označením, myslím že říkal Contact 5. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ted jsem vytahoval z auta letní a musím říct, že jsem nakonec s volbou XL spokojen, protože ty Contíky maj tu bočnici fakt úplně jemnou - ty Hankooky tam byly asi opravdu zesílené a jelikož je to na auto od MANŽELKY, tak jsem spokojen 😄

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Americkej napsal:

 

Jak vidno, nedostatečně. A obout gumy bez požehnání eskimáků i afričanů (ve shodě) může mít nedozírný následky!

Yes 😅  Eskimo expert přes zimáky, mě kontaktovat v případě letnich pneu 😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, exBURN napsal:

Jinak ted jsem vytahoval z auta letní a musím říct, že jsem nakonec s volbou XL spokojen, protože ty Contíky maj tu bočnici fakt úplně jemnou - ty Hankooky tam byly asi opravdu zesílené a jelikož je to na auto od MANŽELKY, tak jsem spokojen 😄

A pokud uvidí stopovat sloníka, tak se vůbec nemusí bát mu zastavit 😁 Hlavně že jsi spokojený, tak ať slouží... já si aspoň trochu rozšířil obzory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...