Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Mám na autě obyčejný dvoutónový klakson/ 2 šnek a většinou jde pouze jeden tón a výjimečně jdou oba. Po namontování to fungovalo dobře cca 3 roky. Nejdřív jsem myslel, že je volný kontakt u šneku, ale ty drží dobře.  Dneska jsem zkusil mačkat klakson na volantu na různých místech a řekl bych, že to mělo vliv - podle kde a jak jsem zmáčkl, někdy šel jeden tón a někdy oba. Mohl by být problém tedy ve volantu? (špatný kontakt apod.) Je to u Seata Leon (obrázek). Díky předem za radu, pokud jste se s tím někdo už setkal.

148428183_klakson2.jpg.3c49c92f281a22024d45bcf4507f3539.jpg

klakson.thumb.jpg.eb8e40fa6f6d4720ed59a3317eadc0a6.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, milomac napsal:

Prosím o radu. Mám na autě obyčejný dvoutónový klakson/ 2 šnek a většinou jde pouze jeden tón a výjimečně jdou oba. Po namontování to fungovalo dobře cca 3 roky. Nejdřív jsem myslel, že je volný kontakt u šneku, ale ty drží dobře.  Dneska jsem zkusil mačkat klakson na volantu na různých místech a řekl bych, že to mělo vliv - podle kde a jak jsem zmáčkl, někdy šel jeden tón a někdy oba. Mohl by být problém tedy ve volantu? (špatný kontakt apod.) Je to u Seata Leon (obrázek). Díky předem za radu, pokud jste se s tím někdo už setkal.

148428183_klakson2.jpg.3c49c92f281a22024d45bcf4507f3539.jpg

klakson.thumb.jpg.eb8e40fa6f6d4720ed59a3317eadc0a6.jpg

 

 

 

Jestli máš ověřeno, že oba klaksony fungují, tak rozdělání volantu najdeš třeba tady: https://youtu.be/GsTjxLjFPiw 

Kontakty klaksonů budou vlevo a vpravo ty dva černé trny s pružinami, zapadat budou do těch drátových oček. 

Na druhou stranu, u většiny aut je zapojení takové, že houkají oba najednou bez ohledu na to, který kontakt na volantu sepne.  Hledal bych problém spíš v kabeláži nebo klaksonech samotných (než bych se pouštěl do něčeho složitějšího, přivedl bych na ně od baterky dvoulinku s plusem a mínusem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, M3maniac napsal:

 Pokud je interiér nasáklej mekáčem, na zemi hranolky a na volantu zbytky omáčky není to zrovna ideální adept na rychlej prodej😉

shit, tak to opět radši posunu prodej na neurčito :) btw prosel jsem zase na dva  roky technickou, ani moc neprudil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, M3maniac said:

 Jinak kvůli oděrkám od kamínků kapotu určitě nestříkej, klidně pak zlevní na nástřik kdyby to už bylo moc posekané než to stříkat. Pak předejdeš kecům že bylo zbořené.

Vacsie skrabance davam zatriet, je to lacnejsie ako striekat cele diely a nie je potom to podozrenie, ze to bolo burane. Samozrejme zblizka to vidiet, ale na osobnej obhliadke to priznam a pripadne dam potom zlavu. Pri drahsich autach sa este oplati spravit disky. Ten prvy dojem je fakt dolezity, najma na fotkach - tie treba co najlepsie a najpodrobnejsie, fotky predavaju. A potom pekne vonavy cisty interier na obhliadke. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Laff napsal:

Jestli máš ověřeno, že oba klaksony fungují, tak rozdělání volantu najdeš třeba tady: https://youtu.be/GsTjxLjFPiw 

Kontakty klaksonů budou vlevo a vpravo ty dva černé trny s pružinami, zapadat budou do těch drátových oček. 

Na druhou stranu, u většiny aut je zapojení takové, že houkají oba najednou bez ohledu na to, který kontakt na volantu sepne.  Hledal bych problém spíš v kabeláži nebo klaksonech samotných (než bych se pouštěl do něčeho složitějšího, přivedl bych na ně od baterky dvoulinku s plusem a mínusem).

Díky moc, zkusím tedy nejdřív odzkoušet, jestli jsou oba šneky funkční tou dvoulinkou. Video jsem taky nejdřív hledal, našel jsem už nevím přesně, co to bylo za auto (myslím starší Škoda Fabia) a tam právě po rozdělání volantu čistil šmirglem poměděné kontakty, které byl zoxidované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenosti s celoročními pneumatikami? Dojel jsem letní a zimní taky pomalu končí, a protože najedu asi třetinu toho co jsem jezdíval (dřív 20k km, teď max 8 tis.). Navíc u nás sněhu moc není a jedu max týden hory. Mám doporučení od kamaráda na Michelin crossclimate 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Kapo said:

Máte někdo zkušenosti s celoročními pneumatikami? Dojel jsem letní a zimní taky pomalu končí, a protože najedu asi třetinu toho co jsem jezdíval (dřív 20k km, teď max 8 tis.). Navíc u nás sněhu moc není a jedu max týden hory. Mám doporučení od kamaráda na Michelin crossclimate 2.

Este by som porozmyslal nad Continental AllSeason, vacsinou skoncili v testoch hned za michelin, ale vykonovo rozdiely neboli velke, co sa tyka uz ceny tak tam rozdiel je a continental pomer cena/vykon podla mna vyhravaju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som par rokov CrossClimate+ na focuse. Jazdilo to iba v meste a velmi blizkom okoli a uplne to stacilo na bezne presuvanie.
Pri pokuse o dynamickejsiu jazdu to na dobre letne pneu samozrejme stracalo. Na snehu som to vela nedal, ale fungovalo to v ramci moznosti normalne.

https://autozurnal.com/test-zimnych-a-celorocnych-pneumatik-pre-sezonu-2022-2023

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednom autě máme zimáky, na druhém celoroční. Na klasické zimní courání po městě nebo po okreskách jsou celoročky v pohodě, ale na sněhu někde v kopci je to spíše tragédie a třeba do Krkonoš bych s tímhle obutím nejezdil. Na klasické zimáky to nemá, druhou zimu je máš tvrdé a když pak ani nejsi vyježděný na sněhu, tak z nich budeš smutný, nehledě na bezpečnost...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimní budou vždy lepší v zimě a letní zas v létě, celoroční pneu je prostě kompromis, ale to je snad každému jasné. V 90% ti budou stačit a v 10% musíš být opatrnější. Pokud bydlíš tam kde je zima delší, někde na horách nebo jezdíš každý víkend na hory je to blbost kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teď koupil 124 Spidera a to auto je na celoročních pneu Vredestain. Jak jsem to viděl, tak jsem z toho byl smutný, že hned musím investovat do nových pneu a říkal jsem si, že co za vola si dá takové pneu na roadster, ale pánové řeknu Vám, že do aktuálního počasí u nás na Moravě jsou ty gumy naprosto parádní - Tam kde sportcontacty už nefungují ideálně - zima, oslizlá silnice, tak tam ty celoročky drží jak Helvétská víra. 

Asi bych se bál na větší akce na sněhu, ale zrovna u nás na Moravě, kde je sníh 3 dny v roce bych se tomu už tolik nebránil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2023 v 8:42, KFL napsal:

Uz jsem tu nekde psal - mati ma Goodyear Vector 4seasons druhym rokem na CRV a dobry (Vysocina, takze mix vsech podminek).

Vzorek drzi, ale ona najezdi tak 4kkm rocne, cili to asi nebude vypovidajici stran vydrze emoji39.png.

Moje mamina ma stejne a good.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je vecne téma diskuse, za mě proti celoročním hovoří hlučnost (časem až extrémní) a to, že bys měl stejně aspoň jednou za rok to kolo sundat a vyvážit, takže se výhoda toho  že neprezouvas trochu smazava.

Na druhou stranu je obrovská výhoda v takových těch přechodových obdobích, kdy najednou stoupne teplota na 16 stupňů a ty si 14 dní zbytečně huntuješ zimaky...

Já jsem spíše pro 2 sady (obzvlášť pokud máš komplety), ale jinak myslím, že celorockama nic nezkazíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dřív celoročky z principu nesnášel jako kompromisní řešení a nikdy je nepoužíval. Ale mámina Honda na nich přišla z fabriky a přezouvalo se po 5 letech na další sadu. A nemůžu proti nic reálně říct ani popel.

Při malym nájezdu a na takovejch uni/mdlejch autech mi smysl dávaj. Pokud ale najezdim víc, třeba nad 10kkm, tak už bych volil dvě sady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...