Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

V 17. 4. 2023 v 11:17, Kairos napsal:

V zime jsem si pujcil VW Buzzeranta, topeni neslo zapnout, psalo to, ze sluzba neni dostupna, ikony byly sedivy. Jedine se mi podarilo zapnout vyhrivani volantu a sedacky, takze v aute za 2 mega jsem jel v kulichu a zmrzlym nosem. Doma jsem vyzval zenu, at ukaze, jestli je chytrejsi nez ja a dokaze pustit topeni. Nedokazala.

Na strope auta jsou 2 tlacitka pro zavolani asistence, na prvnim uz nebyl nikdo pac po pracovni dobe, na druhym me pani slibila, ze me bude kontaktovat technik. Ten mi skutecne zavolal a doporucil precist navod k obsluze. Navod k obsluze je v infotaimentu vozu, ne v tistene podobe, takze sedet v zime a cist neco na displeji jsem odmitnul.

 

Druhy den prijel svagr se synem na projizdku, vybavil jsem je palcakama a cepicema v ocekavani zimy a kupodivu ten kram zacal topit, provadel jsem to same, jak predchozi den.

Po ujeti 40km, z toho pulka bez topeni, klesl dojezd o 20%, jel jsem po okreskach 80km/h max.

Tenhle kram uz nechci zazit

Nojo, příště si půjč EQV, tam je spotřeba o 40% vyšší, ale bude topit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve videu skutečně těch 2960 kg naměřil, měl Extra Long verzi 100 kWh , výrobce standardně uvádí váhu Long verze s 60 kWh baterií. U VW Buzz naměřil 2600 kg. Samozřejmě Mercedes má dvě základní nevýhody, mizerné pohony v karoserii pro spalovací verze a mizerný cx koeficient.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepujcim si uz zadne elektricke auto, v tomto smeru jsem jiz saturovan.

A to vite, ze kdyz u Buzzeranta prorazite gumu, ze 1. nema nahradni kolo, takze si ho sami nevymenite a 2. je to tak tezkej kram, ze nemuzete zavolat obycejnou odtahovku a budete shanet velkou?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BINGO, jak vidim, ze je autak bezpecne zabezpecenej Constructem, tak mam hned lepsi den. :) 

  • @miliusportos neznamena to nic jineho nez ze je chlapek ztracenej, pravdepodobne ma doma dvacetero hodinek a sni o tom, ze az koupi dalsi (prirozene na ukor rodiny a lepsiho auta), tak se z nej stane one watch guy... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, uff napsal:

BINGO, jak vidim, ze je autak bezpecne zabezpecenej Constructem, tak mam hned lepsi den. :) 

  • @miliusportos neznamena to nic jineho nez ze je chlapek ztracenej, pravdepodobne ma doma dvacetero hodinek a sni o tom, ze az koupi dalsi (prirozene na ukor rodiny a lepsiho auta), tak se z nej stane one watch guy... 

 

😁👌 Přesné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím se tu zeptat na radu, co byste na mém místě vybrali za auto. Teď mám Cupra Formentor a za půl roku mi končí operák.

Rozpočet mám cca do milionu a chtěl bych něco do velikosti toho Formentoru, ať je to aspoň trochu zábava řídit a ať to vypadá trochu reprezentativně, ale zároveň ať jsem v tom schopný převézt rodinu (takže nic jako Mazda MX5..). Nejsem omezený jen na koncern, nevadí mi ani např. francouzské značky. 

Za názory předem dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2023 v 17:02, unimatic_fan napsal:

Zkusím se tu zeptat na radu, co byste na mém místě vybrali za auto. Teď mám Cupra Formentor a za půl roku mi končí operák.

Rozpočet mám cca do milionu a chtěl bych něco do velikosti toho Formentoru, ať je to aspoň trochu zábava řídit a ať to vypadá trochu reprezentativně, ale zároveň ať jsem v tom schopný převézt rodinu (takže nic jako Mazda MX5..). Nejsem omezený jen na koncern, nevadí mi ani např. francouzské značky. 

Za názory předem dík :)

novější Cupra Formentor 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...