Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Asi vyměním rok starou Oktu II RS TDI v DSG za funglovku Sharana (TDI, 4M, HL, kvedlačka). Přišla nabídka na výměnu, tak proč nezkusit loď. Aspoň se budu moct zbavit Satise a koupit si tu M5/3ku :D.

(ano, vím, že je to blbost, ale zákulisí je trochu složitější, takže "auto" argumenty neobstojí; navíc není jistý, že to klapne)

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnooo... Sharan je sen moji manzelky :)

Asi fajn auto, pokud k nemu budes mit jiny na zabavu. Je ale pravda, ze oproti Galaxy a hlavne S-Maxu je nudny, to auto je takovy... predvidatelny, pekne se ridi, razeni je koncernovej standard, podvozek mi sbjektivne prijde jen o malo horsi nez u Passatu, ale je to tezkopadny.

Ja s manzelkou ten sen sdilim s tim, ze je trosku rozsireny - Sharan nebo Alhambra a k tomu Megane RS Cup :)

Minimmalne kombi vzhledem k jednomu ditku s kocarkem a dalsimu planovanemu potrebuju, takze tohle me celkem laka. Akorat nevim, jestli je realnej ten Megane, vzhledem k tomu, ze pred pul rokem jsme ve firme presli od Renaultu k fau-ve koncernu. Dalsi zabavna moznost je premluvit tovarnika, aby mi nechal S4 Avant, ale nejsem si jistej, ze bude ochotnej, jednak ma to auto rad a potrebuje "univerzalnejsi" (oproti 911 Turbo S / Aston DBS?) a druhak proto, ze asi nebude ochotnej dat nekomu ze zamestnancu cokoliv s motorem typu V6T... :(

Trochu jsem se rozkecal, takze pointa :) neznam pozadi, ale zvaz i dalsi moznosti. Jestli jsi s to TED si k Sharanu koupit auto na zabavu, tak proc ne? Jestli to TED nejde, tak dvakrat mer - barak, manzelka, nekdy treba potomek - vzdycky bude do ceho investovat a s Sharanem se fakt nepobavis.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s MPV je taková(Sharan minulej model,Galaxy-současnej)-do tý doby co vozíš kočár a spousta krámů pro děti je to asi nejlepší volba-pohoda při poutání dětí do sedaček,nemusíš se ohýbat atak.Co je ukrutný snad ve všech MPV,to je jízda na zadních sedadlech,když to na mě při nějaký příležitosti vyšlo,tak sem dycky pic..al celou cestu.Malý sedáky(protože jsou tři v řadě),prostě divnej posez,za volantem zábava nulu nula prd,ale tak to se předpokládá.Jinak s Galaxy se jezdí asi stokrát líp než se Sharanem,to byla luxusní koza.A do dneška je S-Max,Galaxy etalonem jízdních vlatsností MPV.

 

KFL-udělal sem jednou v životě chybu,že jsem z automatu přešel zpátky na manuál a vím,že už ji nikdy neudělám,vydržel jsem to asi rok a mám zpátky automat.Na denní ježdění ideál.Samozřejmě u M3,M5 je to něco jinýho.Ale tobě nebudu radit,jen moje osobní zkušenost s MPV a dvěma dětma :) Prostě už sem se modlil,ať mám jakýkoliv jiný auto než MPV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi vyměním rok starou Oktu II RS TDI v DSG za funglovku Sharana (TDI, 4M, HL, kvedlačka). Přišla nabídka na výměnu, tak proč nezkusit loď. Aspoň se budu moct zbavit Satise a koupit si tu M5/3ku :D.

(ano, vím, že je to blbost, ale zákulisí je trochu složitější, takže "auto" argumenty neobstojí; navíc není jistý, že to klapne)

 

A co třeba zvážit S-Maxe? Místa víc než dost a za volantem to není až taková .... vždyť víš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s MPV je taková(Sharan minulej model,Galaxy-současnej)-do tý doby co vozíš kočár a spousta krámů pro děti je to asi nejlepší volba-pohoda při poutání dětí do sedaček,nemusíš se ohýbat atak.Co je ukrutný snad ve všech MPV,to je jízda na zadních sedadlech,když to na mě při nějaký příležitosti vyšlo,tak sem dycky pic..al celou cestu.Malý sedáky(protože jsou tři v řadě),prostě divnej posez,za volantem zábava nulu nula prd,ale tak to se předpokládá.Jinak s Galaxy se jezdí asi stokrát líp než se Sharanem,to byla luxusní koza.A do dneška je S-Max,Galaxy etalonem jízdních vlatsností MPV.

 

KFL-udělal sem jednou v životě chybu,že jsem z automatu přešel zpátky na manuál a vím,že už ji nikdy neudělám,vydržel jsem to asi rok a mám zpátky automat.Na denní ježdění ideál.Samozřejmě u M3,M5 je to něco jinýho.Ale tobě nebudu radit,jen moje osobní zkušenost s MPV a dvěma dětma :) Prostě už sem se modlil,ať mám jakýkoliv jiný auto než MPV.

 

Tohle má model 2+2+2, tj. vzadu jsou jedny plnotučný křesla štelovatelný a 2 skládací v kufru :).

A manuál - ano, souhlasím, na druhou stranu já jezdím pouze s automatem rok a občas mi to kvedlání chybí. Satis je automat, tak to můžu střídat, až mě to bude rozčilovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od včerejška Insignii, tak jsem zvědav.

Výbava je docela bohatá, jen ten automat mě štve. Pořád se snažím sešlápnout spojku, takže si levačkou občas i zabrzdím :( Automat jsem nikdy neměl a zatím teda nic moc.

 

základní pravidlo když sedneš z manualu do automatu a nejsi zvyklej je levou nohu pokrčit ani nespočítám kolikrát se někdo chtěl projet semnou automatem a já radil a prosil aby pokrčili nohu a stejně to nepomohlo a po spojce tam šlapali. většinu lidí to ale po druhym zabrzdění přejde a nohu pokrčí :smile_anim: Upraveno uživatelem Fikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od včerejška Insignii, tak jsem zvědav.

Výbava je docela bohatá, jen ten automat mě štve. Pořád se snažím sešlápnout spojku, takže si levačkou občas i zabrzdím :( Automat jsem nikdy neměl a zatím teda nic moc.

 

nohu pod sedadlo, jinak při příští zasekávce na D1 budeš za automat vděčný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

základní pravidlo když sedneš z manualu do automatu a nejsi zvyklej je levou nohu pokrčit ani nespočítám kolikrát se někdo chtěl projet semnou automatem a já radil a prosil aby pokrčili nohu a stejně to nepomohlo a po spojce tam šlapali. většinu lidí to ale po druhym zabrzdění přejde a nohu pokrčí :smile_anim:

 

a nebo pokud nepokrcit tak ji dat za pravou aby bylo slozitejsi ji vytahnout kdyby chtel nekdo slapat :) Jinak ja jezdim napreskacku manual a automat a je to opravdu o zvyku, po case prestal byt problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od včerejška Insignii, tak jsem zvědav.

Výbava je docela bohatá, jen ten automat mě štve. Pořád se snažím sešlápnout spojku, takže si levačkou občas i zabrzdím :( Automat jsem nikdy neměl a zatím teda nic moc.

 

proc automat nic moc? cuka? Casem se naucis podrazovat tim jak moc slapes na plyn, ja na automat nedam dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automat mám dva dny, takže si zvykám. Před tím jsem měl 18 let manuál, takže si tam tu levou nohu furt cpu :D

Jinak všechno dobrý, jede to pěkně a sedadla se vyloženě povedly. Jen inteligentní dálkový světla moc inteligentní nejsou, tak jsem si tu funkci radši vypnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem v počátku svého jezdění s automatem párkrát natvrdo zašlajfoval levačkou :) Ale rychle mě to přešlo. Teď na automat nedám dopustit. Jízdu mám klidnější, je to pohodlnější, zjistil jsem, že víc pouštím chodce, méně závodím.. Prostě tím, jak se u toho automatu rozvalím, tak se to projeví tím, že jedu jako dědek v MPV :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...