Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

kenny takze ti jazdis korejskou srack.. pardon luxusnou limuzinou lebo ti tvoji klienti povedali ze sko stoji zaprd?

a co te keci o spolecenskych vrstvach a ze pokial nemas aspon omegy tak sa stebou nikdo nebude kamaradit?

moc mi to nedava zmysel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši, Sonata byla moje první auto a od té doby si kupuju jedině Sonaty. Moje první Sonata ovšem nebyla nová funglovka ? prodal mi ji její první majitel,můj klient, významný právník z Nejvyššího státního zastupitelství. Nabídl mi ji za velmi dobrou cenu a umožnil mi svézt se v ní a vyzkoušet i její jízdní vlastnosti. Byl jsem nadšený a navíc jsem věděl, že by mi pan doktor nikdy neprodal nic špatného. Samozřejmě si občas vyzkouším i něco jiného (Mercedes řasy S, BMW 7, Audi A8, Peugeot 607 atd.), ale zatím mi nic nevyhovuje tolik jako Sonata ? prostě mi ?padne?. BMW mi připadalo příliš ?tvrdé? a Audi nepohodlné (a navíc jsem ještě nikdy nepotkal audinu se slušným řidičem ? na dálníci vždycky předjíždějí zprava rychlostí 250km/h a mezi takové pubertální šupáky se prostě nechci řadit ani imagem; v Audi jezdí i soudruzi socani typu Gross atd...). Jízda Mercedesem S se mi moc líbila, ale od svých klientů jsem slyšel samé stížnosti na jeho poruchovost a nespolehlivost. Sice tvrdím, že cenou nejezdíme, a jsem proto ochoten pustit do dobrého auta jakékoliv peníže, ale nejsem snob, který se musí ukazovat s Mercedesu za každou cenu, když vím, že stejné pohodlí mi poskytně i nejvyšší typ Hyundaie Sonata v plné palbě.

Proto jsem od své první Sonaty kupoval už vždy jen a jen novou Sonatu a myslím, že i moje příští auto bude Sonata.

Myslím, že toto není nejšťastnější způsob argumentace, kdy v jednom příspěvku urážíš příznivce německých či francouzských značek a zároveň je (nás) přirovnáváš k některým politikům a jiným psychicky nevyzrátým osobnostem ;)

Tak si samozřejmě vysloužíš obdobnou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kenny ale napisal si:

Možná existuje jediný drobný problém: Značka Louis Erard je známá především dobrým znalcům hodinek; pokud ovšem člověk chce svými hodinkami oslovit také ty příslušníky vyšších vrstev, jejichž zájem o hodinky se omezuje nanejvýš na problematiku vybrat vhodný kus pro sebe, nejspíš zapůsobí zvučněji značka OMEGA, která je mnohem více proslavená i mezi laiky.

preco ta to teda trapy pri hodinkach a netrapy pri autach?

 

mimochodom, ja proti tej korejskej luxusnej limuzine nic nemam, ale to jak si to popisal ze to je luxusna limuzina ktora ma dvere, aj okna a este aj motor dokonca, tak to trocha vtipne bolo. ak by ti to bolo jedno napises ze mas korejske auto a hotovo.

dokazat si obhajit nakup korejskej luxusnej limuziny oproti sku, to uz je trocha umenie.

 

korejska luxusna limuzina.. toto slovne spojenie si musim dobre zapametat. je to totiz premna trocha novinka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kenny, když už nic jiného, najdi si v příslušných ČSN výklad označení limuzína. Já vím, že dnes se za limuzínu vydává kde co, nicméně Sonata limuzínou rozhodně není. Je to prostě slušný, ale zcela konfekční středně velký sedan, navíc nikterak výjimečný, ať už motorem, výbavou či kvalitou zpracování. Vyvyšovat ho nad vše ostatní včetně aut v daleko vyšších kategoriích jen proto, aby si člověk dokázal, že svoje peníze utratil dobře mi přijde, ehm, poněkud pošetilé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kenny, když už nic jiného, najdi si v příslušných ČSN výklad označení limuzína. Já vím, že dnes se za limuzínu vydává kde co, nicméně Sonata limuzínou rozhodně není. Je to prostě slušný, ale zcela konfekční středně velký sedan, navíc nikterak výjimečný, ať už motorem, výbavou či kvalitou zpracování. Vyvyšovat ho nad vše ostatní včetně aut v daleko vyšších kategoriích jen proto, aby si člověk dokázal, že svoje peníze utratil dobře mi přijde, ehm, poněkud pošetilé.

ehm, :) ou jes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tej sonate - myslim ze je to slusne auto - hlavne ten posledny model aj ked ho nazyvat limuzinov... neporovnaval by som to s s klasou, 7triedou atd.. ale s takym superbom ktory ma viac miesta vzadu na nohy a lepsi podvozok

 

 

 

ta alfa twin spark je pravda ze zivotnost tych motorov je do 100 000km? potom sa vraj normalne motor cely vysipe a je to v <>

 

ja mam oktu tdicko a nedam dopustit

ale najradsej som mal aj tak staru 120cinu v ktorej som prvy krat kefoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši, seděl jsi v tom vůbec??? Na rozdíl od jakékoliv německé značky je to opravdu kvalitní, bezúdržbové a bezporuchové. A ten luxus a pohodlí uvnitř je prostě úžasný.

:D

Blbej fór, Ondraji. Když má někdo proti mně něco a nadává mi nebo na mě píše posměšná vlákna, beru to - je to jeho názor a navíc nevidím důvod, proč by si ze mně někdo nemohl udělat srandu. Ale vkládat mi do úst kecy, které jsem nikdy neřekl, je fakt prasárna.

Jako muž, který si své ženy váží a má ji rád, ti musím říct, že ke vztahům k ženám seš zase prase ty a pořádný.

Evidentně si nedozrálý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši, Sonata byla moje první auto a od té doby si kupuju jedině Sonaty. Moje první Sonata ovšem nebyla nová funglovka ? prodal mi ji její první majitel,můj klient, významný právník z Nejvyššího státního zastupitelství. Nabídl mi ji za velmi dobrou cenu a umožnil mi svézt se v ní a vyzkoušet i její jízdní vlastnosti. Byl jsem nadšený a navíc jsem věděl, že by mi pan doktor nikdy neprodal nic špatného. Samozřejmě si občas vyzkouším i něco jiného (Mercedes řasy S, BMW 7, Audi A8, Peugeot 607 atd.), ale zatím mi nic nevyhovuje tolik jako Sonata ? prostě mi ?padne?. BMW mi připadalo příliš ?tvrdé? a Audi nepohodlné (a navíc jsem ještě nikdy nepotkal audinu se slušným řidičem ? na dálníci vždycky předjíždějí zprava rychlostí 250km/h a mezi takové pubertální šupáky se prostě nechci řadit ani imagem; v Audi jezdí i soudruzi socani typu Gross atd...). Jízda Mercedesem S se mi moc líbila, ale od svých klientů jsem slyšel samé stížnosti na jeho poruchovost a nespolehlivost. Sice tvrdím, že cenou nejezdíme, a jsem proto ochoten pustit do dobrého auta jakékoliv peníže, ale nejsem snob, který se musí ukazovat s Mercedesu za každou cenu, když vím, že stejné pohodlí mi poskytně i nejvyšší typ Hyundaie Sonata v plné palbě.

Proto jsem od své první Sonaty kupoval už vždy jen a jen novou Sonatu a myslím, že i moje příští auto bude Sonata.

Díky za vysvětlení Kenny. Tak jestli máš dobré zkušenosti, tak pak nevidím problém. Jak jsem psal o Mercedesu, slyšel jsem v poslední době spoustu negativních zpráv. Správně píšeš, že BMW je "tvrdé" a to já oceňuji oproti třeba měkým francouzům. No hele Audi kromě starého Quattra už taky nebude co bývalo. To který vůl co řídí už je věc druhá, protože to auto za to nemůže :) Když už si narazil na ty politiky, tak já nemůžu pochopit proč si ta banda není schopná po dohodě se Škodovkou upravit Superby a reprezentovat tak alespoň něco "trošku českého". Každý si jezdí s tím co se mu líbí. Stejně vohnouti lítají 80km vrtulníkem, bych se z nich pos...

Dobře Sonata je fajn na ježdění a co Tvoje sportovní uspokojení??? (nemyslím tím posilku :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra Jeremy to byl můj sen již odmala (samozřejmě starší model) spolu se 480-kou. No a když to vyjde...tak já budu mít Saaba a mé polo(vol)vičce zůstane 480-ka. Ona nic jiného nechce, stejně jako nechce jiné hodinky.

Měl bys k němu nějaké připomínky? Koukal jsem, že ceny jsou přímo fantastické :)

 

To je on:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Kecy typu "Korejská sr..ka" a nekritické vychvalování...   ...typickou vlastností obyčejného snoba..

Svatá pravda!!! Například nedávno někdo naprosto STEJNĚ v jiném vlákně psal o rakouském Glocku..

Je to fakt hnus, když někdo takhle plácá bez znalosti věci za použití hospodských argumentů, to má Kenny pravdu..

 

Já bych si Hundai nekoupil (ne proto že je to s..čka - to nevím, nemám dost velký statistický přehled, abych mohl takhle generalizovat) proto, že:

- mi designově přijdou hnusná (mimochodem stejně jako drtivá většina všech východních značek)

- u korejců bych se já osobně obával větší poruchovosti než u japonců nebo němců (a neblábolte mi tu o tom, že němci jsou s..čky, taky nemáte nic víc než kecy od piva), ale možná je to můj pocit. Rozhodně bych tipnul, že korejec za 10 let bude na tom hůř, než němec za deset let, jakkoli to první dva roky táhnou podobně.

- motorizace by mi nevyhovovala stoprocentně

 

A asi chápu taky jinak slovo luxus. Luxusní auto je podle mne okázalé, velké, zpravidla černé a úžasně pohodlné vzadu, s klimatizací vzadu. Cokoli, co musí člověk řídit sám už podle mě není luxus, ale možná se mýlím, je to můj názor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Kecy typu "Korejská sr..ka" a nekritické vychvalování...   ...typickou vlastností obyčejného snoba..

Svatá pravda!!! Například nedávno někdo naprosto STEJNĚ v jiném vlákně psal o rakouském Glocku..

Je to fakt hnus, když někdo takhle plácá bez znalosti věci za použití hospodských argumentů, to má Kenny pravdu..

Ani nevím, jestli se můžu smát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra Jeremy to byl můj sen již odmala (samozřejmě starší model) spolu se 480-kou. No a když to vyjde...tak já budu mít Saaba a mé polo(vol)vičce zůstane 480-ka. Ona nic jiného nechce, stejně jako nechce jiné hodinky.

Měl bys k němu  nějaké připomínky? Koukal jsem, že ceny jsou přímo fantastické :)

Dobrá volba..

jeden známý saabista mi říkal, že "Saab není auto, ale diagnóza".. něco na tom je..

Já jezdil roky v 9000, 200 koní, plná výbava, kůže, dřevo.. atd. Skvělej bezpečnej závoďák, kde se dá v nouzi i vyspat, když člověk sklopí sedadla. Pak jsem dostal služební oktávku, kde i po dovybavení byla jen polovina věcí co ve stařičkém Saabu. Vzal jsem si nejslabší dieslovej motor a skončil se závoděním - i ten jejich nejsilnější by mi totiž už asi nestačil.. Od té doby jezdím v traktůrku.

 

No ale naštěstí mám dokonalou a rovnoprávnou manželku, která chtěla vždycky Golfa, ale když jsem jí donutil, aby se aspoň podívala na tohohle Saaba, tak bylo rozhodnuto. Auto šlape jak hodinky s prověřeným ETA nejvyšší řady a já se těším na víkendy, kdy mi ho občas půjčí.

 

Ale už mám od šéfa napůl slíbeno, že mi za rok vydyndá výjimku a bude služební i Saab.. uvidíme.. :-)

 

Jinak pár dalších lidí kolem mě si koupilo taky Saaby (rodiče, brácha, pár kamarádů) a nedá na ně dopustit úplně stejně jako já. Přitom věcně musím říct, že tam zas takovej rozdíl od ostatních aut asi není - ale je tam něco, co funguje. Prostě je to diagnóza.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...