Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Jen tak mimochodem, hodnoty aktualni spotreby pri 130 na dalnici, rovinka:

Megane 1,5 dCi - 8,8

Golf 1,2 tsi - 9,3

Mondeo 2,0 - 8,3.

 

Pri osmdesatce na tempomatu je to samozrejme jinak, je to otazka, kde clovek jezdi. Ale na dlouhy dalnicni presuny prpste ty motory stojej za prd. Ovsem, je otazka, jak treba ford ten trivalec zprevoduje, na druhou stranu si nemuzou dovolit zprevodovat to tak, aby ve 130 tocil 1500, pac by tomu totalne zabili vykon...

 

Já musím v těhle sporech naprosto podpořit Hasňu.

 

Mám Mondeo kombi 2012 Ecoboost 1,6, tuším 120 kW, abych parafrázoval výrok Rollsu, výkon na mé ježdění dostatečný, průměrná spotřeba 6,5 l (při 130 průměr 7,3). Je pravda, že většinou vozím rodinu a i když jedu sám, tak na těch naších plných cestách nemám potřebu třikrát klepat na nebeskou bránu, abych dojel někam o 5 min. dřív, jinak řečeno, podle počtu zelených lístků na displeji pal. počítače jsem skvěle předvídavý, řadící a rychlostně únosný řidič :)

 

Předtím jsem měl atmosféru Focus 1,6 74 kW (ani já se nepohybuji ve sférách šestiválců), styl jízdy stejný, spotřeba min. o litr větší a o srovnání potenciálu motoru raději pomlčet.

 

Pravda, spolehlivost zatím hodnotit nemohu, Focus sloužil 5 let bez sebemenšího zaváhání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Ne, to byl ještě 2.3 koncernovej. Kamarád si ze mě dělal srandu, že do kopce by mě předešel volnou chůzí. On měl tenkrát 740i. Zase jsem ale dojel do Antwerp pohodlně na nádrž.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si povime o ecoboostu znova, az budes mit kilo na tachu, hm?

 

Může být, ale proto mám pětiletou záruku, takže pokud soudruzi ve Fordu udělali někde chybu, já to nějak přežiju, než přijde čas na upgrade. Zatím si užívám ježdění, který nesežere desetinu průměrnýho platu na cestu Olmik-Praha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to je to, co rikam, ono dokad je to novy, nevojety, vonavy, tak je to prima. jak to ma kilo, kilo pade, je to jiny kafe. pokud moc nenajedes, je to jasna volba, pokud mas najezd 50+ rocne, uz je to horsi. a pokud tyhle mrchy vytlaci velky vobjemy, tak i lidi, co rocne najedou dost, si budou muset koupit ecoboosty apod :( kazdemu co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já musím v těhle sporech naprosto podpořit Hasňu.

 

Mám Mondeo kombi 2012 Ecoboost 1,6, tuším 120 kW, abych parafrázoval výrok Rollsu, výkon na mé ježdění dostatečný, průměrná spotřeba 6,5 l (při 130 průměr 7,3). Je pravda, že většinou vozím rodinu a i když jedu sám, tak na těch naších plných cestách nemám potřebu třikrát klepat na nebeskou bránu, abych dojel někam o 5 min. dřív, jinak řečeno, podle počtu zelených lístků na displeji pal. počítače jsem skvěle předvídavý, řadící a rychlostně únosný řidič :)

 

Předtím jsem měl atmosféru Focus 1,6 74 kW (ani já se nepohybuji ve sférách šestiválců), styl jízdy stejný, spotřeba min. o litr větší a o srovnání potenciálu motoru raději pomlčet.

 

Pravda, spolehlivost zatím hodnotit nemohu, Focus sloužil 5 let bez sebemenšího zaváhání.

Ta spotřeba se mi nezdá,sorry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...