Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Po toceni T5 jsem se nas.ral a jako pracovni vozik objednal tohle, snad se to nebude s.rat jako lidove dodavky :)

 

Slyšel jsem, že Němci přetáhli už konečně výrobu dodávek ze Španělska zpátky domů, ale nevím, co je na tom pravdy, protože pokud nechali výrobu nadále ve Španělsku, tak bůh s tebou :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po toceni T5 jsem se nas.ral a jako pracovni vozik objednal tohle, snad se to nebude s.rat jako lidove dodavky :)

 

No, tak to teda nevím, jestli sis pomohl. Máme to ve firmě a je to šunt. Rezaví hůř, než starý škodovky, vyndat nebo jen posunout zadní sedadla je práce pro 2-3 chlapy, teď začalo něco škrundat v diferenciálu (160 tis. najeto), ale taky to může být ložisko v kole, to se ještě musí zjistit. Brzdy a tlumiče se mění furt dokola. Jediný, co za něco stojí, je motor a automatická převodovka, jinak samá hrůza. Mám podezření, že Viana snad vyrábějí v rumunské filiálce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mam auto na 3 roky a cca 90t km pak menim, takze tohle to snad vydrzi :) mel jsem to na vikend a konfortem, kultivovanosti, motorem a podvozkem je to jinde, uvidime :)

 

My jsme s Vitem byli v záruční lhůtě asi šestkrát, problémy od vrzajících plastů až po velmi závažné s motorem" Když otec říkal maníkovy v MB, že takovýhle problémy neměl ani s Wartburgem, tak pán koukal jak vyoraná myš. Nechci ti určitě kazit radost z nákupu, můžeš mít štěstí na kus a každopádně jizdní vlastnosti a komfort jsou asi bezkonkurenční, ale ve většině servisech ti chlapci řeknou, že Vito a Viano made in Spain je co se kvality týká pěkná srajda, ať nový model nebo starý" Ale třeba už to je Made in Germany, těžko říct, internet říká, že to i nadále dělají Španěláci"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate ve firme tyhle nove ? Prodavaji se neco nad pul roku. Kamarad tam dela a prej tenhle new model je uplne jinde. Horsi nez praskajici svody, poloosy, bloky, odchazejici turba, ridici jednotky, vypadky zhaveni, atd u T5 to snad nebude :) uvidime ...

 

Ne, my máme r.v. 2008. Kolega je posedlej mercedesama a já jen s hrůzou sleduju účty ze servisů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afrika: jakym vitem ? Jaky rocnik a motor ? Ja beru viano. Nevim, muj dnes uz kamarad vlastni firmu, kde maji cca 80 Vit a toci je po trech letech, nemaji zadne vaznejsi problemy a v nakladech jsou pod VW, moc to neresim, myslim, ze 3 roky a 90t vydrzi cokoli :)

 

Viano je vlastně trochu větší Vito stavěné na jeho základech a bouchá se ve stejný fabrice" My jsme měli r.v .1999, motor 2,3 TD, který byl údajně méně poruchovější než novější CDI motory. Kupovaný nový, nikomu bych nepřál naše problémy s ním. Když jsem se o to trochu zajímal, zjistil jsem, že nejsme daleko sami, ale ty problémy že mám až 80% aut, a to i nové modely. Posledních pár let se s ním už jezdilo velmi málo, protože se mu nedalo věřit a šlo v něm o život a to doslova" Drželi jsme ho jen proto, že se prostě občas hodil. 3x porucha motoru, při které auto z jakékoliv rychlosti stálo na pár metrech, měli jsme automat a auto prostě smykem zabrzdilo :oneeyed02: I servisáci v MB Fa Rene v HK často dávali najevo, že ty auta jsou prostě špatný a to většina modelů. Říkám, uvidíš, třeba to bude v pohodě, ale ta MB kvalita tam prostě není a nikdy nebyla" Kámoš, co se o to hodně zajímá mě právě říkal, že se výroba asi přesune do Německa, právě kvůli problémům s kvlaitou výroby, ale co je na tom pravdy fakt nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o štěstí. Měl jsem zhruba před deseti lety starší VW T4. Jednou menší totálka motoru. Přitáhli mě s propáleným pístem z Berlína. Za opravu jsem platil asi 45000,-. Občas padal motor na nápravu (vyrvaný silentbloky - provizorní oprava na cestě to vyřešila navždy). Když jsem auto kupoval, mělo 180tkm. Potom jsem se od jednoho bazaristy dozvěděl, že ho zná už z před pěti let, kdy mělo přes čtyři kila. Postupně jsem pokoutnými metodami zjistil, že má asi tak 750 tkm. Možná jezdí dodnes.

K tomu Vitu. Mám 2004 Vito Mixto 111 na motorky. Bral jsem ho nový v ČR. Najeto 180tkm. Nejde klima - trefil jsem srnku, asi chladič. Jinak motor šlape jak hodinky. Pozor! Stále původní baterka! A to v posledních letech najezdí z bídou 3 tisíce km za rok. Ani jej nenabízím, nevyplatí se mi někomu tvrdit, že má jen takovýhle kilometry. V záruce mi stříkali kapotu, boky a měnili celý zadní dveře. Byly rezatý jak liška. Jo a ještě KO spínačku. Jinak jen spotřební materiál a myslím ložiska v kole a na kardanu. Zpočátku hodně hořely žárovky H7. Teď je klid. Potom jsem koupil nový Dodge Nitro a to byl první krok k terénním autům....který skončil u angličáků Land Rover. (Teď sice patří indické TATA, ale mě to nevadí). :smile_anim:

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak viano je podvozkem, odhlucnenim, konfortem a pojetim uplne jine auto nez vito, je to podobny rozdil jako transporter a multivan a ze jsem se neco v techto autech najezdil :) A hodnotit zcela novy model viana po zkusenosti s vitem 99 ... ;) Jinak mne je to vazne celkem jedno, protoze ty 3 roky s prodlouzenou zarukou to vydrzi stejne jako dacia :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak viano je podvozkem, odhlucnenim, konfortem a pojetim uplne jine auto nez vito, je to podobny rozdil jako transporter a multivan a ze jsem se neco v techto autech najezdil :) A hodnotit zcela novy model viana po zkusenosti s vitem 99 ... ;) Jinak mne je to vazne celkem jedno, protoze ty 3 roky s prodlouzenou zarukou to vydrzi stejne jako dacia :D

 

Asi jsem zaujatý, po mých zkušenostech se ani není moc čemu divit, prostě do dodávky od MB by mě neukecali ani zadarmo, naopak mě dalo hodně ukecávání, aby jsme koupily C-klass po těch zkušenostech :D Ten zatím maká jak se od medvěda očekává, tak snad si trochu kluci polepší reputaci. A určitě hodnotit 99 Vito s dnešními modely určitě lze, protože jich jsou plný servisy, jinak bych se ani nezmiňoval. Obchodní partner se zbavil Viana r.v. někde okolo 2009 po dvouch letech a už o MB také nechce ani slyšet. Ale zase pravda je, že pár spokojených lidí na světě bude, Cyril píše, že mu maká Vito, jeden z mých kámošů má Viáno a námotáno bez poruchy 300.000km, servisáci na to říkají, zázraky se dějí :D Né, samozřejmě ti přeji ať auto šlape bez problému, protože to je pak fakt k naštvání. Jednou třeba po 50000km dej recenzi jak jsi spokojený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

80% aut???

Kluci, čtěte po sobě občas to, co napíšete :)

 

Dobře, tak 75% :D Pár servisů jsem s ním navštívil, takže jsem slyšel názory servisáků na tyhle auta, a taky jich tam vždycky pár stálo, ať novejch nebo starejch, jo a taky jsem poznal dost odtahovek, v kterých kluci taky nebyli vůbec překvapený, vždycky říkaly, á další 1203 s hvězdičkou :D No jo no, už je to za mnou a snad nový majitelé budou mít více štěstí, aspoń jim ho přeji :smile_anim: Já stále tímhle čistokrevníkem a tam to bude s kvalitou a spolehlivostí asi snad v pořádku, musím zaťukat :D

post-364-047472100 1350022925.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...