Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Novej služebák.

Sice jsem nikdy auto od žabožroutů nechtěl, ale když jsem projel to, na co mi dosáhne budget (Passat, Superb, Mondeo, Mazda 6...), tak mě ta C5 hrozně zaujala.

Jízda jak na létajícím koberci, žehlí to i tu mizernou D1, pohodlný sedadlo s masážní funkčí, volant s pevným středem mě baví, krásně utlumenej motor (diesel 160 koní v automatu) - není vůbec slyšet, skvělej akustickej komfort v interiéru (asi tomu pomáhají vrstvený bezpečností skla), designově se mi taký líbí...

Tak jsem to risknul a naskočil do ní.

post-1118-0-44626600-1402652561_thumb.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se náhodou C5 taky líbí a to jsem jinak bavorákovej. Sedačky vypadají super.

 

EDIT: Já jsem se vůbec asi zbláznil, protože se mi hrozně líbí c-elysee. Jenom škoda, že techniku to prý má hroznou.

Upraveno uživatelem adamo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se náhodou C5 taky líbí a to jsem jinak bavorákovej. Sedačky vypadají super.

 

EDIT: Já jsem se vůbec asi zbláznil, protože se mi hrozně líbí c-elysee. Jenom škoda, že techniku to prý má hroznou.

 

Sedačky super, kompletně v elektrice s pamětí.

Masáž taky není špatná, ale co je na nich nejlepší, je možnost nastavit sklon vrchní část opěradla. To jsem v autě zatím nikdy neměl. Prostě opěradlo je cca. v polovině "zlomené" a tu vrchní půlku si můžeš (bez ohledu na sklon celého opěradla) naklápět směrem k sobě.

 

No jo, C-Elysee je auto pro trhy typu Turecko a podobně. Tak hrozně frčí sedany a silnice jsou mizerné. Takže je to sedan a konstrukčně uzpůsobenej na tuhle mizernou infrastrukturu. Ale vvzhledově je elegantní, to jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se na ten volant zvyknout? Já nemám rád na volantu ani tlačítka pro rádio, natož takovou klávesnici jako má C5. Při ostřejším manévrování to musí překážet ne?

 

Zvykl jsem si během první zatáčky. Někdo nadává, ale mně ten volant sedl do ruky skvěle.

Tlačítka mi nevadí, ale je pravda, že třeba nastavení tempomatu mi chvíli trvalo, má to jinou logiku, než německý auta. Nebo spíš nelogiku, ale aspoň se zabavím :D

Mám to od pondělí, zatím jsem najel 800km a jsem na 99% spokojen.

 

Jediné negativum je hodně velká přístrojová deska, která se zrcadlí v čelním skle. Normálně by mě to dost sralo, fakt to hodně vadí.

Ale díky tomu, že v autě řídím vždy ve slunečních brýlích s polarizákem (mám citlivý oči) a ten polarizák to odstraní a nevidím ji, tak mě to neobtěžuje.

Ale jezdit bez slunečních brýlí, tak bych to sklo snad rozflákal, tohle se jim fakt nepovedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C5 je moc pěkný auto. Akorát už jí dělají dost dlouho. Nebude nová?

 

Pravda je, že už se výrábí dost dlouho.

Ale zatímco na Mondeu je věk už dost znát, u té C5 to nevadí a nevnímám to (byť jde o subjektivní pocit, někdo to může mít jinak).

Nicméně, já jsem zastáncem toho, že nový auto si v prvním půl roce výroby nekupuju. Tím, že dodáváme do automobilek, vidím ty první dětský nemoci na vlastní oči a proto radši zvolím starej model, než úplnou novinku. Toho prvního půl roku je to fakt k vzteku, vrže kde co, celkově je to vopruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se na ten volant zvyknout? Já nemám rád na volantu ani tlačítka pro rádio, natož takovou klávesnici jako má C5. Při ostřejším manévrování to musí překážet ne?

 

C5 asi není auto na ostřejší manévrování :D

 

Kamarád to měl v nějakém nižším citroušovi a celkem na to nadával, jeho tátovi se to zas líbilo.

Já jsem v tomhle zaujatý a nesnažím se být objektivní, francouze bych nechtěl :)

 

Nightindale: Hodně kiláků bez nehod a poruch ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...