Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

bandi-nech si Galaxy,proc jit do o nekolik trid horsiho auta typu Berlingo.Tak si nech Forda a dojezdi ho.

  

Myslím si totéž.

Taky varianta. Protože prodejní cena Galaxy už teď není nijak závratná, takže to začíná být jedno...

Jen jsem reagoval na trh, protože prodejní akce na Berlingo, kdy se vejde do 500 "ve fullu", mi přišla zajímavá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jen jsem reagoval na trh, protože prodejní akce na Berlingo, kdy se vejde do 500 "ve fullu", mi přišla zajímavá.

Já myslel, že Apríl je až ve středu :D .

 

A teď vážně, jestli máš Galaxyho a opravdu zcela vážně bez pomatení smyslů uvažuješ jít do Berlinga za 500 (byť ve FULL výbavě), tak doporučuji si ho na týden půjčit a myslím, že se rád vrátíš do Galaxika. Já jsem takhle jednou omylem vlezl do Fiata Dobló, protože jsem potřeboval převézt koloběžky a s velkým díky jsem ho půl dni vrátil :) . Ale jsem proti francouzským autům hodně zaujatej po příšerné, rok trvající vlastní zkušenosti s Vel Satisem, designovou vyjímku tvoří snad Citroën DS 5 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím - měl jsem Seat Alhambra 2.0 Tdi - myslím srovnatelný s Galaxy a žádná hitparáda to nebyla. Toho P Partnera 1,6 hlavně pro psíky jsem koupil ve verzi 1.6 outdoor asi za 360 .... Začali jsme licitovat na ceně 460 ..... Má vše mimo navigace, panorama střechu, výborné sedačky......

S F Doblo bych asi nesrovnával - podvozek je výrazně měkčí. Co se týče jízdního komfortu ve srovnání s Alhambrou to podle mě není rozdíl několika tříd... Ale jistě je to subjektivní. Jediná nevýhoda jak jsem psal je absence šestky. I tak mě vloni stíhal policejmí Passat a tvrdil mi, že jsem jel 163 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nechci vyloženě porovnávat Citroën, Peugeot s Fiatem, ale nedělám si iluze, že to bude "kvalitativně" stejné. Navíc je u těchto aut oproti koncernu a vlastně i Fordu nesmyslný propad ceny v případě následného prodeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nechci vyloženě porovnávat Citroën, Peugeot s Fiatem, ale nedělám si iluze, že to bude "kvalitativně" stejné. Navíc je u těchto aut oproti koncernu a vlastně i Fordu nesmyslný propad ceny v případě následného prodeje.

Nemám zkušenost s Fiatem, ale alespoň minulá generace Berlinga byla vcelku bezproblémová. Mám v práci 2 kousky, oba ještě 2,0 HDI, jedno má cca 580 tisíc a druhé těsně přes 500 a pořád se mi je nechce dát pryč, protože takhle malou dodávku (velikostně je pro nás akorát) s dvoulitrem již nekoupím (zelení ekoteroristé). Bohužel aktuální generace se již s dvoulitrem nedělá, ale protože tam nebylo mechanicky moc změn, tak asi nejslabším článkem bude 1,6 HDI a potom taky ten pětikvalt. Ten silnější motor to pobral bez problémů, slabší 1,6 má sice papírově nižší, ale reálně vyšší spotřebu a jemnější odstupňování převodovky by mu po všech stránkách prospělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno Ta to nezaujima, ale jazdne niesu Berlingo a S-Max zrovnatelne auta. S-Max je v kategorii spicka, kde ktora stredna trieda jazdi horsie, kdezto Berlingo... nema jazdne vlastnosti vobec :-D. Je to presuvac materialu s katastrofalnou stabilitou, pruzenim, riadenim aj radenim. Sedel som v jedinom horsom aute - Seat Inca r.v. asi tak 1997, mozno este starsie. S listovymi pruzinami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice temer pravda, ale vzdycky je to o spouste faktoru.. v statisticky prumernym nemeckym meste pojede i seat inca uspokojive, v prumernym ceskym, na kocicich hlavach, nebo @opravene@ periferni silnicce, je to hlavne o stresu.. stresu pro toho, kdo se k autum chova jako k hodinkam, tudiz ho pichne u srdce, kdyz tlumice v 10cm lavoru dojedou na doraz s odpovidajici zvukovou kulisou... tohle ale zednik ve firemnim berlingu prirozene neresi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po jakem aute se doporucite podivat na kratke jizdy po meste, max pro 2 lidi, kufr aby se vesel nakup, takze klidne staci neco velikosti fabie, ale muze byt i vetsi.

Staci aby to jezdilo, brzdilo a ja do toho lil benzin.

 

Vejdu se do 50k s tim abych po koupi s autem udelal to nejnutnejsi a mohl jezdit?

Jestli je to francouz, japonec nebo neco jineho je jedno.

 

Dekuji za nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yaris je hrozný auto, hlavně 1.4 benzín ... Měl jsem ho 2x na pár týdnů. Poprvé jsem byl rád, že mam aspon čim jezdit (neměl jsem své auto), překvapila mě vysoká spotřeba na takový autíčko. No podruhé jsem s ním absolvoval jen pár cest (už jsem měl své auto) a ten přechod jsem myslel že nepřežiju, ani si nedokážete představit jak moc rád jsem se vracel do Volva (Yaris je novější než Volvo). Hrozný hluk, převodovka strašná, výkon slabý (ikdyž je to tedy 1.4 takže žádné očekávání jsem neměl) a ta spotřeba. Otřesná zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té moji volbě.

No, na těch 40km denně po Praze je mi fakt trochu jedno, jaké to má jízdní vlastnosti. Nejsem debil, a samozřejmě vím jak jsou hodnoceny podvozky Fordu, před Galaxy jsem měl Focuse.

 

Na třídy v segmentu lidových značek nevěřím (jakože Ford je výš atd.), měnil jsem setrvák a dvakrát mě táhli z garáže, takže nevěřím ani na něco jako prémiový model.

500 za Berlingo jsem psal maximální cenu, po krátkém googlování (což umím překvapivě taky) lze najít modely v dostatečné výbavě za 350. Když budu chtít dát 500, půjdu do Tourana, na dasweltauto jsou občas fajn kousky).

 

Zaprvé Galaxy je na hraně toho, abych ho prodal za rozumnou cenu rozumnému zájemci.

 

A zadruhé, což je hlavní, nemám náladu kupovat auto, který za pět let ztratí 700 tisíc (když porovnám ceníkoku 2009 na reálnou prodejní cenu teď ) nevím jestli mám náladu jezdit s rizikem vysypanýho turba, setrváku, egru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...