Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

Dneska ráno v lese mlha, docela dost houbařů.
Do košíku jsem dal teda těch pár povinných hub na smaženici a pár bedel na řízek

a měl jsem docela čas tak jsem se prošel, tady máte inspiraci na prodloužený víkend:

 

všechno jsou to jedlé houby a nejsou nijak vzácné / chráněné


límcovka měděnková


pýchavka hruškovitá

 

lakovka ametystová

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypada na siskovec cerny mozna, mlade plodnice.

Kdyz to rozriznes, jak to vypada?

post-30673-0-36965000-1506521479_thumb.jpg

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nekuchal jsem to, foto je ze soboty. Možná tam pojedu zase v neděli a uvidím, jak to vyrostlo a můžu to blíž zkoumat. Výše psal Krtenek, že Šupinovka kostrbatá, a wiki píše, že ta napadá stromy a degraduje dřevo mrtvých i živých stromů atd. Nerad bych, aby mě něco napadlo a poškozovalo velký smrky, který rostou v blízkosti toho složeného dřeva. Tak asi houby rychle zlikviduji a špalky konečně zpracuji na topení.

Jinak rychlý výlet s dětmi do lesa znamenal hromadu suchohřibů (děckám se moc líbí a baví je to ve smrkovém lese), pěkný klouzky v nestandardním množství a velikosti a strašnou hromadu velkých bedel úplně všude. Bylo to, jako bychom se 3x zastavili, na každém místě si vždy vybrali 20 ks pěkných hub a za chvíli jsme byli doma s plnými koši. Dlouho jsem to v tomto množství neviděl. Tišnovsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 wiki píše, že ta napadá stromy a degraduje dřevo mrtvých i živých stromů atd. Nerad bych, aby mě něco napadlo a poškozovalo velký smrky, který rostou v blízkosti toho složeného dřeva. Tak asi houby rychle zlikviduji 

 

ono to bude šupinovka, ale taky se dočteš že roste především na listnáčích, takže o smrky bych se nebál

a likvidaci můžeš provést konzumací, je jedlá (do držkové, do guláše apod., asi jako václavky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska to v lese byla celkem prdel. Na prodloužený víkend jsem si nadělil zánět spojivek a mám zarudle a zalepené pravé oko. Na levé oko vidím trochu blbě normálně. Zaměřovat ty malé potvory v tom tmavším košíku nebylo vůbec jednoduché. Tak trochu Žižka na houbách. Vlastně jsem byl takovej půlhoubař.

 

78c97c8877fb538a6501fef716e42bfd.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, používáte někdo sušičku na houby? Celodenní práce s čištěním, krájením a vyskládáním na noviny šla k čertu, všechno zplesnivělo. Takže bych uvítal nějaký tipy na sušičku, čemu se vyhnout, co je podstatný atp... Desítku se mi zas úplně vyndavat nechce, ty za litr zas nevzbuzujou moc důvěry. Nebo zbouchám nějaká síta do sloupu a postavím před ně přímotopnej větráček? Nějak se v tom ztrácím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...