Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Sem tam byl taky a krom lišek, těch je jak hnoja jsem našel ožraný křemenáče a pár plesnivejch babek. Je to bída oproti minulým létům v tuto dobu. Pelhřimovsko- Černovice

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Roman I. napsal:

Dneska to nebylo tak spektakularni jako vcera, nicmene mlade masaky jsou pro me jedny z nejlepsich pochoutek. 

 

Jak já ti závidím... Bych se skoro vsadil (jak se na to koukám), že většina z toho mi roste za barákem... Když já poznám jen babky a hříbky.... Takže tam asi většinu nechám...

I tak ale dnes více než dvacet kousků 🙂

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch hub, co mají dole chladiče, jdou bez problémů se naučit právě růžovka a holubinky. Není to nic těžkého. Holubinky jsou jednoduché, a když si nejseš úplně jistý, uždibneš si do pusy kousek klobouku. Nejedle jsou hořké jako prase. Ze začátku se nauč holubinku namodralou, Ta se nedá splést. Potom ještě holubinku mandlovou a bukovku, to jsou houby, co mají na pohled hezké, takové temně medové až hnědé klobouky. Ostatní holubinky řešit nemusíš. Růžovku vyďoubneš z jehličí kompletně celou, nemá kalich smrti. Tu sukýnku má vždycky vroubkovanou a na řezu nebo když je porušená, tak má načervenalý okraj. Podle mě při troše pozornosti nezaměnitelná houba. Když svoje spektrum Rozšíříš o tyhle dva druhy, v kuchyni poznáš obrovský rozdíl. Do ostatních hub se podle mě už nemusíš tlačit. Já chodím na houby od malička, Trochu je znám, i když nejsem žádný super houbař, tak malý žampion na kraji lesa bych se třikrát rozmyslet, než bych ho sebral. 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Perfektní houba, zřídka kdy červivá, na sušení ideální.

Byl jsem na barevné houby včera, takže lišky a klouzky a plnej les krasnorůžků (nejedlé, nechat v lese).

 

20200719_101844.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...