Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

Klouzek kravský jsou ty v prvním postu, klouzek sličný ty druhé :)

ed. v tom druhém postu ty dva vpravo mi přijdou že mají hnědé klobouky? Pokud je to tak, jednalo by se o klouzek obecný.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc! Čili vše k jídlu... Jdu je krájet.

Ty druhé - ano, je možné, že ty dva vpravo jsou ty hnědé. Tedy ne nějak úplně, byl jsem teď na ně mrknout v ledničce, ale je fakt, že na těch hnědých jsme narazili plno. Bohužel už staré, lidi je moc neberou a před týdnem byli asi zmlsaní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otrávím se, pane Lorenc? Identifikoval jsem to jako ryzec smrkový, náhodný houbař to potvrdil, aplikace Na houby taky. Na houby nechodím, protože vždycky najdu houby. :) Ale to jsem našel dneska vedle cesty v mladém smrkovém lesíku na ploše asi 5x5 m.

Houby1.jpeg

Houby2.jpeg

Houby3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jak je píše výše, ano většina vypadá že je ryzec smrkový, ale v tom množství nelze zaručit že tam není přimíchán jiný druh, pod ně prostě nevidíme :)

Ano jsou už horší kvality, asi se podepsalo i to období bez deště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavučinec plyšový (tuším nejjedovatější houba u nás),

a dutohlávka sobí :)

 

edit odeslali jsme stejně, doplním jen že plyšák je pěkně záludný, doporučuji si o tom počíst a ta dutohlávka je lišejník.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme o víkendu našli sotva tak půlku co j.ocvirk, ale zase jsme našli košík na houby 🙂 

Minulej týden kudla (kuchyňská, tak jsme ji tam nechali), ale kdo může v lese ztratit košík... no,  dal jsem to na místní nástěnku v obci, tak jsem zvědav, kdo zavolá... 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...