Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

Jsou, pouze poupravím že název je nikoli Šupinatky, ale Šupinovky. Tady bych se přiklonil k Š. kostrbaté, jaký to je biotop, tedy na čem, u čeho a prostředí ve kterém to rostlo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím všechny plodnice, ale smrk sedí, velikost a další znaky také. Srovnej s tou Š. kostrbatou, ta je jedlá a podobně jako Václavky je u ní varování kvůli možné alergické reakci pro citlivější osoby, ve srovnání s Václavkou je tužší, nutno tepelně upravit a doporučuje se u ní konzumovat jen klobouky. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Je to dost opršené, nicméně bude to Šupinovka slizká, není jedlá.

edit - pěkný hodinkový foto pro určení velikosti :) 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty teploty a vydatné deště posledních dnů ukončují sezónu, ale nezoufal bych,
stačí se zaměřit na podzimní houby, takže Václavky určitě najdeš plný košík, ty budou i níže, pak z těch lesních
stročky, čirůvky. V nižší nadmořské výšce bedly, lišky a hlíva (je potřeba koukat i nahoru, ráda roste vysoko).
Ve starých ovocných alejích podzimní várka sírovce žlutooranžového, na starém bezu první boltcovky (jidášovo ucho).
Hranice sněžení byla teď o víkendu cca 750 mnm, takže výš už to nemá smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoch sežral pravděpodobně křehutky místo lysohlávek a byl propuštěn z nemocnice co jsem se dočetl (foto mám z fb aby nevznikla mýlka), já mám houby jen jako koně :) Každopádně jsem předtím ve výčtu co je v lese stále k mání zapomněl na klouzky a pýchavky, obojího je jak hub po dešti. Jo a vezměte si gumáky raději  :D

20201015_104226.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...