Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

1. Jaký tam máš biotop? Jako myšleno stromy, jsou tam třešně, švestky apod., nebo starý v zemi kořeny těchto druhů?

2. Lupeny jsou u všech starších plodnic takhle do růžova a u mladých do šeda?

3. Voní (mouka/okurky)?

 

3x ano = srovnej si to se závojenkou podtrnkou, ale za mě takhle bez ohmatání na živo jen udávám směr kudy koukat :)

 

edit - jen doplním že i kdyby ti to sedělo tak nedoporučuju sbírat, leda prověřit u mykologa v nejbližší pořadně, u závojenek platí kdo je nemá nakoukaný tak nebrat, jsou mezi nimi i jedovaté druhy a mrchy klidně rostou poblíž = je potřeba kontrolovat každou plodnici (barvu lupenú, změna barvy při rozkrojení atd.)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Louka v lese (převážně smrkovém) Ovocné stromy tu co vím nikdy nebyly. Mě napadla špička. Ale já nejsem kdovíjaký houbař...

Je to taková barva, no bílá/hnědá/růžová...

A voní to jako houby. 

Přikládám ještě jedno foto..

PXL_20210607_171544760.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krom ovocných stromů jsou zavojenky navázané i na růže, hlohy, hrušky, myslím že se tenhle okruh stromů dokonce nějak pojmenovává. Na špičky je to moc mohutný, zkusím ještě mrknout, pokud zkusíš vůni tak bych pořád míříl k té závojence. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špička /travní) to určitě není. A v případě závojenek fakt velkýho Bacha, podtrnka nebo májovka jsou spíš na zastromovaných (ovocné stromy, švestky, jabloně) sadech, zahradách či mezích a už je prakticky po nich. Radši si počkej na hřibovité... 🙂.

Tom byl rychlejší.

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine co tu roste sou borůvky. Chráněná památka Rádlo - rašeliniště je cca 100m od plotu.

A což o to, já to jíst asi ani nebudu, ale jde mi o to, kdyby to náhodou žrali psi (sou blbí, sežerou na co přijdou). Tak ať se neotráví. 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle fakt není biotop pro podtrnku. Podle borůvek a rašeliny jsi navíc někde vysoko kde je chladněji a vlhko. A v lese vyloženě, vúně jen houbová obyč., takže s koltem nízko vystřelím od boku co mě napadá  . . . polnička, nejspíš raná? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Naočkovaný špalek funguje.

Jak byly horka tak jsem přes něj přehodil kus netkané textilie co mi zbyl, aby se držel ve vlhku než se okolo rozrostou cukety které budou stínit. Rozrostly se, sundal jsem textilii a kouká na mě malá plodnice hlívy (světlá je z nedostatku světla), roste z díry kam šly třísky.

Soudím že kůra břízy je dost odolná, takže plodnice porostou buď z vrtaných otvorů nebo z řezných ploch špalku. Jak půjdu okolo s pilkou nebo sekyrou tak tu kůru sem tam naruším a bude. 

Drobek na foto zajde hned jak na něj koukne slunce, ale příslib sklizně v řádném podzimním termínu tady je :)

 

20210710_114228_copy_768x857.jpg

20210710_114200_copy_768x946.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 7. 2021 v 11:49, Tom4 napsal:

Naočkovaný špalek funguje.

Jak byly horka tak jsem přes něj přehodil kus netkané textilie co mi zbyl, aby se držel ve vlhku než se okolo rozrostou cukety které budou stínit. Rozrostly se, sundal jsem textilii a kouká na mě malá plodnice hlívy (světlá je z nedostatku světla), roste z díry kam šly třísky.

Soudím že kůra břízy je dost odolná, takže plodnice porostou buď z vrtaných otvorů nebo z řezných ploch špalku. Jak půjdu okolo s pilkou nebo sekyrou tak tu kůru sem tam naruším a bude. 

Drobek na foto zajde hned jak na něj koukne slunce, ale příslib sklizně v řádném podzimním termínu tady je :)

 

20210710_114228_copy_768x857.jpg

20210710_114200_copy_768x946.jpg

Tome úžasné. Klobouček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...