Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, gorlo napsal:

Doma jsme se pak dívali a byla to nejspíš Hlíva olivová, jedovatá houba. Tak jsme to raději vyhodili. 

Tyjo, to jsem neviděl, to teda koukám. Když dumám nad fotkama, tak by to mohla být, dokázal bys ji najít kde byla, pokud by si ji chtěl omrknout mykolog? 

Dřevo vypadá na listnáč, teplo u Znojma taky bude, zajímavé. Nebo zkus mrknout sám jestli svítí, tyhle houby by měly být bioluminiscenční. 

Já teda být v noci vedle zeleně svitícího trsu hub tak se poseru a pak mažu pro foťák a stativ. 😂

Screenshot_2022-09-16-22-30-17.thumb.png.e74a7b2b8f4e2d31ffd949839580be4d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, odjinud napsal:

Panove, co je tohle? Barva v realu svetle oranz s lehkym nadechem ruzove. Slizke na klouzka to neni. Staci info žrát či nežrat? 🙂

Ahoj! Pojmenování této houby jsem už zapomněl, ale jako kluk z vesnice ji sbírám, připomíná klouzek, ale loupat se nedá. Přesněji - není-li zrovna moc lepších úlovků a narazím na hejno těchto, vyberu aspoň pár nejhezčích, bývá jich na jednom místě jak naseto. Žádná sláva, ale do smaženice dobrý. A ještě jsem tady. 🙂

A pro Gustafa: Tohle není ryzec (tedy aspoň nějaký jedlý) v žádném případě.

 

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlíva vydrží dlouho, je možné že tam ještě bude. Na noc bych nečekal, vzal bych ji do úplně tmavý místnosti. Akorát člověk musí počkat několik minut než oči přivyknou na tmu. Chráněná ani supervzácná není, jen potřebuje teplou lokalitu. 

 

@colombo @odjinud je to klouzek kravský ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 9. 2022 v 21:00, odjinud napsal:

A jeste jedna fotka

20220916_205957.jpg

 

V 16. 9. 2022 v 21:35, Tom4 napsal:

Mrkni na kouzek kravský.

Tady bych si  dovolil houbovému guru oponovat, podle mě to je hřib strakoš neboli klouzek strakoš řečený Kačenka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Moty napsal:

 

Tady bych si  dovolil houbovému guru oponovat, podle mě to je hřib strakoš neboli klouzek strakoš řečený Kačenka

Hehe, díky za kompliment ;)

Strakoš má "šupinkovatý" suchý klobouk, tenhle je hladký, bez šupin, i po přinesení domů viditelně kluzký s nečistotami z lesa, na strakoš se nemají jak přilepit. Nicméně jen podle rourek bych si to netroufal určit jsou si podobné, a ještě nevíme ani čerstvý řez, strakoš se obarví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...