Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

taky nejses priposranej Pepik z praglu......estli chces jit na houby,tak pojd.....nasbirame,ukazu ti paradni zanikly vesnice,vopecem si bucek na klacku,vorerem si hubu ve vesnicky hospode a chrapat muzem v aute nebu na penzionu....pojed bude p...l...jedu tam ve ctvrtek,mam tam kamose z detstvi,nebo se prizpusobim

 

K...a, s takovým programem bych se taky přijel přiučit k úspěšnějšímu sběrači, akorát že to mám trochu z ruky. Navíc bych pak musel ty houby někde u cesty prodávat, protože nevím co jiného bych s takovým množstvím dělal. I z těch 6 jsem ještě polovinu rozdal...... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes na pohodu procházka po Toulovcových maštalých - pískovcové skály - pro neznalé. Turistů o prázkách jak nas..o, těží tu dřevo a jen pro sichr jsme si vzali košík a po dvou hoďkách to nebylo kam dávat (hřiby-různé, růžovky, lišky...). A to jen kolem turistických cest, takže tady u nás rostou a rostou.

A Kamile, na Černý most 140km, takže jsem v limitu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Rostou někde u vás ještě houby? já jezdím do Brd a tam už praváci přestávají. Poraďte něco do 150 km od Prahy. Díky.:)

 

Kamile , v Brdech rostou. nasbíráno včera ve Strašicích . Máš to kousek .

post-45-041082700 1284453425.jpg

Upraveno uživatelem HonzaX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nas dobry :D rostou a je jich vsude jako hub. nikdo to nesbira, az na par polaku, kteri se semtam po lese poflakuji. nasbirali jsme za posledni dva vikendy asi sest kosiku suchohribu. asi pulku jsme rozdali. ale chce to mit opravdu dobre zname, kteri nam veri. ;) obecne lidi neduveruji cemukoliv, co na sobe nema carovej kod z tesca. #

 

pritom jsem si koupil v sobotu valecnou kucharku (jak vyzit z pridelu) a houby tam jsou. stoprocentne to sbirali a jedli. aspon vidite, jak se lidi dokazali behem par generaci zmlsat a rozmazlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

tohle je ukázka z minulého týdne....je to prý jedlý bělolanýž, no odvahu k ochutnání nikdo nenašel :D

 

Bílý lanýž? No nevím v jakém je stavu, a jestli by se dal jíst. Ale pokud jo, tak jsi našel malý poklad. Kvalitní lanýže jsou na váhu prý cennější než zlato :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to docela štve, že začaly růst. Všichni mi to sbíraj za oknamima (sic!), mám poštu v zámecké oboře, a když hledám já tak nic... Dovolenou prej nedostanu, bo jsem černá ovce c. a k. Poštovního úřadu. A šampióni na zahradě letos nerostou. Stejně je to muchomůrka zelená, jedovatá, ke všemu silně zapařená. Pokud ne, tak je to hřib pravý, ovšem silně zapařený. Říkal J. G. v poradně eŠ+Gé a na toho já dám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...