Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Vlcaku, tys to popsal tak pekne, ze k tem dedovym britvam prece jen najdu odvahu.

Břitvy jsou mnohem náročnější jak žiletky. Ani ne tak technikou holení, ta je prostě trochu jiná, ale neřekl bych že náročnější. Navíc když mám nějaký pupínek, stroupek nebo jiný aktuální problém na tváři, tak se spíše říznu žiletkou jak břitvou. Ale jsou to jen drobná poranění kůže, kamenec rychle zastaví krev a člověk za chvíli o ničem neví. Břitva je náročnější především v údržbě a dalších věcech okolo. Potřebuješ dobrý řemen na obtahování, po holení musíš břitvu jemně osušit, ošetřit olejem a schovat na jiném místě než je vlhká koupelna. Samostatnou kapitolou je broušení. Řemen jen udržuje břit v kondici, pokud se břitva ztupí musí na kameny, žádný řemen jí pak nepomůže. Naštěstí není hned nutné pronikat do tajů broušení břitev, vždy je možnost nechat si břitvu nabrousit u člověka, ke kterému mám důvěru a který se v tom vyzná. Mám nyní tři břitvy a řádově jednou za rok potřebují na kameny. Rozhodně není dobrý nápad ji dát někomu kdo byť výborně brousí nože. Ostří břitvy je mnohem jemnější a v ostrosti se jde mnohem, mnohem dál než u nože. V podstatě tam kde končí ostrý nůž, který krásně bere chlupy na ruce tam začíná tupá břitva. A s tím také souvisí jiná sada kamenů jak na nože a zkušenosti. Nyní si již brousím své břitvy sám, ale dříve tomu tak nebylo a díky komunitě na břitva fóru jsem neměl problém nechat si své břitvy nabrousit.

 

2015_Plasnice_holeni_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se holím braunem co byl původně i v pařezu, ten jsem ale někde ztratil.. A holím se pocelý hubě už jen tím vysouvacím nástavcem na delší vousy, jinak mám hubu zarudlou a fousy mi zarůstaj. Stejně to vypadá i když se oholím dohladka machem 3, to mě pak navíc zarůstaj na krku... Ale máte to pěkný s těma břitvama a vším tím divadýlkem kolem, taky bych to někdy rád zkusil, ale jak řikám, mám pak hubu jak rajče.

Upraveno uživatelem kdojinej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, tak jsem to zkusil, že bych přešel na zde popisovanou klasiku. Namydlenej štětkou... To, že břitvy po pradědovi holit nebudou a budou potřeba přebrousit, to jsem tušil, ale ověřil jsem si, že je na to třeba koule, dát si to ke krku. Pak jsem vytáhl starej bagr, co jsem dostal někdy v šestnácti, dal novou žiletku a jsem dorvanej, jak když by mě prohodili trním. Žiletka poskakovala po kůži, zásek vedle záseku, ať jsem dotahoval, povoloval a měnil úhel jak chtěl. Krve jak z prasete, děti se mě skoro bály.  :D Tak jsem vytáhl tříbřitej Gillette a trošku srovnal to dílo zkázy. Pak jsem, vzhledem k tomu, co moje pokožka absolvovala, vytáhl starou vodu po holení s alkoholem, kterou normálně nepoužívám, no a to mě dorazilo.

  :blowup:

 

Tak přemejšlím, jestli se toho vibračního Gillette nemám držet dál, byť klasika by se mi líbila mnohem víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamenec nemám, já jsem potřeboval spíš džber na krev.  :lol2: Jak je pěna akorát, to nevím. Jednou jsem si ze srandy koupil nějaké pitralon mýdlo a vyzkoušení jsem to někomu daroval. Tohle bylo z tuby Nivea a přišlo mi to o dost bohatší. Žiletka fungl nová NOS Astra. Bagr nějakej plastovej, co jsem se s ním za mlada normálně holíval. Jako je mi jasné, že to je o vybavení a bagr má bejt těžkej, ale nerad bych do toho nastrkal tisíce a pak to tady prodával se slevou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to s normální pěnou ze spreje, třeba jsi ji měl moc hustou. Já používám pěnu Gillette ve spreji, protože jsem na štětku línej + zelená Astra + plasťák bagr Wilkinson z Tety za 80 Kč a o pořezání nemůže být řeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamenec nemám, já jsem potřeboval spíš džber na krev.  :lol2: Jak je pěna akorát, to nevím. Jednou jsem si ze srandy koupil nějaké pitralon mýdlo a vyzkoušení jsem to někomu daroval. Tohle bylo z tuby Nivea a přišlo mi to o dost bohatší. Žiletka fungl nová NOS Astra. Bagr nějakej plastovej, co jsem se s ním za mlada normálně holíval. Jako je mi jasné, že to je o vybavení a bagr má bejt těžkej, ale nerad bych do toho nastrkal tisíce a pak to tady prodával se slevou...

 

Kamenec si v DM kup. Pěnou z tuby myslíš takové to udělátko, kdy už nepoužíváš štětku? Bagr nemusí být těžký. Právě v počátečních krocích bych spíš volil lehčí. Neboj, nemusí to být o tisících. Začnu na Tobě holicí edukační program :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se bohužel musím holit každý den, nějak mi to roste. Elektrické strojky jsem vyzkoušel i z nejvyšší cenové kategorie a za ty prachy bída. Holím se nějakými multibřity z Lidlu, které se mi celkem osvědčily. Sice trošku drhnou, ale oholí hladce. Obrovské zklamání byly Gilette Mach 3 - sice klouzaly po kůži opravdu lehce, hlava se ale otáčela až moc a výsledek byl, že mi holení trvalo 2x tak dlouho a stejně kvalita nebyla taková jako s těmi z strojky z Lidlu.

Je klasická žiletka kvalitou holení lepší než multibřity? Na břitvu nemám asi koule ani čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamenec si v DM kup. Pěnou z tuby myslíš takové to udělátko, kdy už nepoužíváš štětku? Bagr nemusí být těžký. Právě v počátečních krocích bych spíš volil lehčí. Neboj, nemusí to být o tisících. Začnu na Tobě holicí edukační program :-)

Taky bych potreboval osvetu a prechod z Gillette :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...