Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s žiletkami? Používám ruční strojek od Merkuru už nějaký ten pátek a vždycky jsem kupoval Astru bo Gillete, ale nějak mi přijde, že poslední dobou nic nevydrží. Holim tváře + to co zbylo na hlavě a mám pocit, že když to sjedu najednou, můžu pak žiletku vyhodit, bo max. použít na místa, kde se preciznost zas až toliko nevyžaduje. Nebo je to prostě úděl žiletky. Kolikrát se na jednu žiletku oholíte vy? Otáčíte ji potom, nebo necháváte pořád stejně.

 

Jinak abych jen nekecal. Foto strojku a štětky. Štětka po dědovi, taková vzpomínka, ani nevím jak je stará. Pěnu jedu klasiku Brabus, v tom modrém kelímku z drogérky asi za 50,-Kč. K tomu ještě kamenec, když se to nepovede :-) a je to komplet sestavička.

5b148971b7ffc9e7adbcb2474301b562.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuzy nemam nic moc a ked holenie flakam, tak jedna strana beznej ziletky (modra astra alebo wilkinson) vydrzi tak 4, max 6 opakovani (iba fuzy). Muhle pripadne Derby na tom je o cosi lepsie. Flakanim sa rozumie ze fuzy poriadne nenaparis-nezmakcis, takze ich holis tvrde. Pokial si das pracu s naparenim, vydrzi ziletka viacej. Podstive naparenie ma zmysel hlavne pri britve, tam je rozdiel v zivotnosti ostria vyrazny,..... u ziletny je IMO pohodlnejsie proste castejsie vyhadzovat ziletku.

 

Inak mate niekto skusenosti s brusenim ziletky? Moj otec kedysi dostal ako darcek take samodomo udelatko, ktore po spravnej orientacii voci svetovym stranam malo dokazat cez noc nabrusit ziletku s pomocou magnetickeho pola zeme. Testoval to cca dva mesiace  a fungovalo to tak napoly ... ziletka sice holila preukazatelne lepsie, nez bez pouzitia pristroja, ale na pohodlne oholenie to nebolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zase kdyz tady ctu strojek Merkur tak jsem si predstavil stavebnici :-)

holil jsem se Muhle R 89 a ziletkama Derby zatim 2x, pena zatim Gillette nez budu mit mydlo od Berta.

Poprve jsem se riznul pod rtem jen proto ze jsem si zacal byt moc jisty, podruhy vubec, myslim ze to bude ok, uz se tesim na ziletky feather a premyslim o britve :lol2:

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s žiletkami? Používám ruční strojek od Merkuru už nějaký ten pátek a vždycky jsem kupoval Astru bo Gillete, ale nějak mi přijde, že poslední dobou nic nevydrží. Holim tváře + to co zbylo na hlavě a mám pocit, že když to sjedu najednou, můžu pak žiletku vyhodit, bo max. použít na místa, kde se preciznost zas až toliko nevyžaduje. Nebo je to prostě úděl žiletky. Kolikrát se na jednu žiletku oholíte vy? Otáčíte ji potom, nebo necháváte pořád stejně.

 

Jinak abych jen nekecal. Foto strojku a štětky. Štětka po dědovi, taková vzpomínka, ani nevím jak je stará. Pěnu jedu klasiku Brabus, v tom modrém kelímku z drogérky asi za 50,-Kč. K tomu ještě kamenec, když se to nepovede :-) a je to komplet sestavička....

 

 

Používám zelené astry a derby z důvodu snadný dostupnosti.  Přijdou mi tak na stejno. Žiletky otáčím, celám mi vydrží 4-6 oholení. Kosím každý den :whistling:

-------

2cali: Táta si kdysi ostřil žiletky v takovým udělátku - bakelitová krabička, dovnitř se nasadila na excentry žiletka a zavřela. Tahalo se za provázek. Byl jsem malej, nevim, jestli to makalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na předminulé vánoce dostal Gillette Fusion (či jak se to jmenuje), 5 břitů. Byl jsem z toho nadšený, "holítka" vydržely několik holení ostrá a já byl maximálně spokojený. Pak jsem si koupil samotná "holítka" náhradní a katastrofa - nevydrží ani půlku toho, co ta v prvním balení. Je to nějaký šunt, nikdy víc!!! Jen teď nevím, do čeho dalšího jít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na předminulé vánoce dostal Gillette Fusion (či jak se to jmenuje), 5 břitů. Byl jsem z toho nadšený, "holítka" vydržely několik holení ostrá a já byl maximálně spokojený. Pak jsem si koupil samotná "holítka" náhradní a katastrofa - nevydrží ani půlku toho, co ta v prvním balení. Je to nějaký šunt, nikdy víc!!! Jen teď nevím, do čeho dalšího jít...

 

no to je jednoduchý, začni se holit pořádně - tzn holicím mýdlem, štětkou a strojkem na žiletky, nebo břitvou. Ty vícebřitý nesmysly zahoď do koše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMO posledny gilette ktory mal ako tak zmysel, bol stary dvojbrity Excell. Na zaciatku hlavice bola jemna gumova lamela z ozajstnej gumy a nasledovali dva brity, za brimi bolo cosi, co sa vo vode malinko rozpustalo, ako keby mydlo ci nieco take. Prvy brit fuz zasekol a povytiahol a druhy ho odsekol. Pre ludi, co nemaju problem so zarastanim fuzov neexistuje nic lepsieho v zmysle hladkeho a bezproblemoveho oholenia. Hlavica bola otocna v rozumnej miere na vsetky strany. Aj vlastny stroj-rucka posobil este celkom fortielnym dojmom, hlinik a tak.... Bohuzial uz sa nepredava. Hlavice sa daju sem tam najst v zapadnutejsich drogerkach.

 

Vsetky nasledujuce N-brite nezmysly su IMO iba vyhadzovanim penazi.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMO posledny gilette ktory mal ako tak zmysel, bol stary dvojbrity Excell. Na zaciatku hlavice bola jemna gumova lamela z ozajstnej gumy a nasledovali dva brity, za brimi bolo cosi, co sa vo vode malinko rozpustalo, ako keby mydlo ci nieco take. Prvy brit fuz zasekol a povytiahol a druhy ho odsekol. Pre ludi, co nemaju problem so zarastanim fuzov neexistuje nic lepsieho v zmysle hladkeho a bezproblemoveho oholenia. Hlavica bola otocna v rozumnej miere na vsetky strany. Aj vlastny stroj-rucka posobil este celkom fortielnym dojmom, hlinik a tak.... Bohuzial uz sa nepredava. Hlavice sa daju sem tam najst v zapadnutejsich drogerkach.

 

Vsetky nasledujuce N-brite nezmysly su IMO iba vyhadzovanim penazi.

Donedavna som pouzival Sensor Excell, 2-lamelovy. Na kratke fuzy celkom dobry, ale pri uz trochu dlhsich fuzoch sa uz upchavaju priestory medzi ziletkami a holenie je problematicke. Preto som presiel na klasiku-mydlo, stetka,strojcek,ziletka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte se chlapi.... nechce se mi zakládat nové vlákno....tak se zeptám tady.

 

Neholím se, ale jen zaholuji svůj mohutný plnovous po stranách. :lol2: A právě o ten plnovous jde....používám k jeho úpravě (abych nevypadal jako santus) BEARD OIL.

Už jsem jich pár vyzkoušel, ale pořád to nějak ono ..... a ta cena...

Není na tom někdo z vás podobně..... a nepodělil by se se mnou někdo o tip ? 

Díky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte se chlapi.... nechce se mi zakládat nové vlákno....tak se zeptám tady.

 

Neholím se, ale jen zaholuji svůj mohutný plnovous po stranách. :lol2: A právě o ten plnovous jde....používám k jeho úpravě (abych nevypadal jako santus) BEARD OIL.

Už jsem jich pár vyzkoušel, ale pořád to nějak ono ..... a ta cena...

Není na tom někdo z vás podobně..... a nepodělil by se se mnou někdo o tip ?

Díky moc...

Jednou mě v Barbershopu upravili tímto a musím říct, že pro delší vous je vosk lepší než olej.

 

http://barber.sk/product/bsc-harleyguy-extreme-vosk-na-fúzy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte se chlapi.... nechce se mi zakládat nové vlákno....tak se zeptám tady.

 

Neholím se, ale jen zaholuji svůj mohutný plnovous po stranách. :lol2: A právě o ten plnovous jde....používám k jeho úpravě (abych nevypadal jako santus) BEARD OIL.

Už jsem jich pár vyzkoušel, ale pořád to nějak ono ..... a ta cena...

Není na tom někdo z vás podobně..... a nepodělil by se se mnou někdo o tip ?

Díky moc...

Jednou mě v Barbershopu upravili tímto a musím říct, že pro delší vous je vosk lepší než olej.

 

http://barber.sk/product/bsc-harleyguy-extreme-vosk-na-fúzy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...