Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Jako vetšina věcí, je to zjevně individuální. Já po holení žiletkou ani nepotřebuju kolínskou či vodu po holení. Pokud to použiju, tak spíš kvůli vůni. Z hlediska pocitu mi stačí se opláchnout vodou a je to. Po holení elektrikou mám nepříjemnej pocit ještě několik hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vetšina věcí, je to zjevně individuální. Já po holení žiletkou ani nepotřebuju kolínskou či vodu po holení. Pokud to použiju, tak spíš kvůli vůni. Z hlediska pocitu mi stačí se opláchnout vodou a je to. Po holení elektrikou mám nepříjemnej pocit ještě několik hodin.

Já mám problémy s ekzémem jakmile natřu na hubu jakoukoli pěnu nebo mýdlo. Musel jsem kvůli tomu žiletky vysadit. Elektrika nikdy neholí tak dobře jako žiletky. Ale ten Braun není špatnej. Když jsem ho kupoval tak jsem čekal, že výsledek bude horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna nejaky prirodni by nevadilo, ale je to na dlouhy zkouseni a jestli ti vyhovuje strojek tak bych to neresil, ja to mam opacne, vezmu elektriku a jsem pul dne jak pomeranc :-)

 

Btw zasilky odeslany, pocitam ze Vam dojdou az po nedeli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jdu na to. Tatovo zrenovovane holitko Gilette made in England, česká šťetka z kance z osmdesatek (jeste v původním balení), origo kolinska 4711, Truefitt krém na holení, japonské ziletky a česky pudr a olejicek :-)

ada043dd31e320927d484879de00c879.jpg

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky kradu malý olejíček a krémík na prdel a řekl bych, že to funguje výborně. Dřív jsem se holil jednou/dvakrát týdně, protože mi trvalo než se mi krk srovná a teď se holím obden a s krémíkem všechno v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. To oholeni tak nejak zvladne kazdej - proste si oreze ziletkou ksicht - ale to klicove je priprava a pak nasledna pece. Vcera sem si vyzkousel ze dobry napareni horkam rucnikem a ten olejicek ty vousy fakt zmekci. Ano, chodite 2 minuty po byte se zabalenym ksichtem a zenska se vam smeje, ale pak to jde fakt lepe dolu. A po holeni ostra kolinka na dezinfekci, pak krem a pak ten pundr na podrazdenou pokozku a je to :-)

Jako kazdej den bych to asi nedaval, ale jednou za tyden nebo dva je to fakt moje pulhodinka v koupelne a uznavam, ze je to takovej malej ritualek. Takze nebat se a hlavne matlat vsechno mozny na ksicht, at je jak detska prdelka - mozna proto ty pudry a kremy pro mimina tak fungujou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi na tom něco bude. Já si zvykl po holení užívat manželčin norkovej krém ( http://kosmetikasruc.cz/8594007051117.htm ), s ohledem na cenu funguje super. Jinak jsem podlehl a taky zkusil objednat 4711. Dnes má dorazit, tak jsme zvědav. A k tomu mě ještě zaujal ten Frantikův Truefitt krém na holení. Nejdřív ale musím vyplácat zásoby mýdla a krémů Taylor of Old Bond Street. Jinak hrozí, že mě manželka s těma mýma zásobama už vykáže z koupelny. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

franto jestli ta podrážděná a zčervenalá pokožka nebude zapříčiněna taky 1/ použitým krémem na holení-je to celkem chemická bomba-odkaz-akorát větší balení

 

http://www.codecheck.info/kosmetik_koerperpflege/rasur_enthaarung/rasierschaum_gel_cremen/id_11063659/Truefitt_Hill_West_Indian_Limes_Shave_Cream.pro

 

2/ a ta 4711 je kolínská voda a nikoliv voda po holení,mají rozdílné složení na ošetření pokožky

3/ pokožka si musí na holení žiletkou/břitvou zvyknout !!

mívám totiž stejný problém,vyskoušel jsem již hodně mýdel a krémů a nesedí mi každý,záleží opravdu na citlivosti pokožky každého jedince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

franto jestli ta podrážděná a zčervenalá pokožka nebude zapříčiněna taky 1/ použitým krémem na holení-je to celkem chemická bomba-odkaz-akorát větší balení

 

http://www.codecheck.info/kosmetik_koerperpflege/rasur_enthaarung/rasierschaum_gel_cremen/id_11063659/Truefitt_Hill_West_Indian_Limes_Shave_Cream.pro

To pls rozveď, jednak nejsem zrovna chemik a hlavně nemám (neznám) srovnání s jinými krémy. Čili v čem konkrétně je problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom zložení je dosť chemikálií, ktoré by v tak drahej kozmetike už byť nemuseli. :) Napr. parabény. Tieto látky sa usadzujú v tele a spôsobujú rakovinu. Za oveľa menšie peniaze sa dajú kúpiť mydlá a krémy, ktoré sú z veľkej časti z prírodných látok. ( Pripájam link na iné fórum: http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=92&t=1457 )

A tú kolínsku by som tiež nepoužíval ako vodu po holení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom zložení je dosť chemikálií, ktoré by v tak drahej kozmetike už byť nemuseli. :) Napr. parabény. Tieto látky sa usadzujú v tele a spôsobujú rakovinu. Za oveľa menšie peniaze sa dajú kúpiť mydlá a krémy, ktoré sú z veľkej časti z prírodných látok. ( Pripájam link na iné fórum: http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=92&t=1457 )

A tú kolínsku by som tiež nepoužíval ako vodu po holení. :)

OK, díky za info i odkaz, mrknu na to :).

 

U mne v tuto chvili doruceno.

Diky Bobe. ;).

U mě taktéž doručeno a rovněž poděkování Bobovi :). Jinak současně dorazila i 4711, takže to v práci to musím co nejdřív zapíchnout a vyrazit domů zkoumat novinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...