Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Poraďte prosím, do teď jsem se holíval takřka denně dosluhujícím Philishavem, poslední dobou jsem si ale zvykl holit se cca v týdenních intervalech a tam už klasické frézky nestíhají.

Přemýšlím o žiletkovém systému a vlhkém holení, hodně z vás doporučuje značku Mühle, našel jsem si takovou hezkou sadu VIVO a chci se zeptat, zda to je dobrý výběr pro začátečníka, který má rád kvalitní věci.

 

Pochopil jsem, že je potřeba ještě koupit mýdlo a nějaký aftershave (do teď jsem nepoužíval), ještě něco, bez čeho se určitě neobejdu?

 

Díky všem za rady

 

muehle-vivo-rasierset-rasierhobel-edelha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kombo vypadá moc hezky. Jestli je štětka silvertip badger, je to ok, jinak je to špatně, pokud chceš kvalitní věc. Miska mi přijde malá, strojek s touhle rukojetí asi bude klouzat víc než klasická kovová se zdrsněním. Navíc pokud jde o kvalitu, zkusil bych šlápnout do nerezu jako třeba Feather AS-D2 nebo jiné zajímavé hračky v nerezu. Už se mi totiž stalo, že mi při umývání strojku spadla část do umyvadla a chromování se po čase začalo odlupovat. Na 2. stranu nelze očekávat jako burani z USA, že když je to nerez, tak  nezačne chytat lišku, když nechávají strojek sešroubovaný s žiletkou a mokrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

kamenec a žiletky

Já bych doporučil ještě olej (http://www.upravse.cz/vyrobek/olej-pred-holenim-mrnatty)před holením, přijde mi, že to pak líp klouže a taky bych se přimlouval za nerezový mühle strojek, je těžší do ruky a neklouže, mám jezevce od mühle cca z 1500(http://www.upravse.cz/vyrobek/stetka-na-holeni-muhle-k252-091), stojánek (něco takovýho (http://www.upravse.cz/vyrobek/muhle-stojanek-na-holici-strojek-a-stetku-rhm-22) a strojek Mühle R89 Grande a taky to vypadá dobře.

 

Taky se musíš rozhodnout jak budeš mýdlo používat, mě třeba vyhovuje že je rovnou v misce a rozmydlíš to v ní(http://www.upravse.cz/vyrobek/muhle-aloe-vera-mydlo-na-holeni-v-porcelanove-misce), po holení mám takový docela mastný mentolový krém, ale nemůžu ho najít, mám téměř plnovous, dávám i na fousy a pěkně se po tom lesknou;-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to koupil a dokonce 2x se oholil  :rolleyes:

 

Ale asi po 2 dnech po oholení se mi vždy na různých místech udělají pupínky, ne moc, ale v mém věku mi to přijde divné a při elektrickém holení jsem tohle neměl. Používám jen balzám po holení, mám přidat také vodu po holení, nebo co je špatně?

 

Jinak mě to děsně baví :D

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus třeba ještě lepsi pripravu před holenim - horkej rucnik v kombinaci s tim olejem. A potom kolinskou s velkym procentem alkoholu, neboli desinfekci. Třeba to pomuze.

Anebo si proste ksicht musí zvyknout, u me to taky po letech neholeni trvalo.

A bavi me to jako svina :-)

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvé oholenia s žiletkou vždy podráždia. Pokožka si musí zvyknúť. Aké mydlo, krém, penu si použil? Plus aj žiletka má dosť veľký vplyv na kvalitu, ale asi si použil Muhle, tie sú dobré. Voda po holení nie je pri použití balzamu až tak potrebná. Ale niekedy sa hodí na dezinfekciu a stiahnutie kože. Ale zo začiatku radšej Nivea sensitive balzam je to taká klasika čo upokojí kožu. A možno treba zvážiť použitie nejakého sensitive mydla alebo krému. :) Chce to čas, holím sa žiletkou 4 roky a tiež sa mi niekedy stane že ma svrbí krk druhý deň po oholení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

andrew

holení elektrikou a holení na mokro žiletkou ,jsou diametrálně odlišné způsoby a proto taky může pokažka vykazovat různé zarudnutí ,pupínky atd.

každopádně si musí pokažka zvyknout na mokré holení-nějaký čas to potrvá.Nauč se ze začátku pokud možno holit po směru růstu vousů ,neboť v protisměru vousy rády zarůstají a způsobují červené pupínky.Taky záleží na přípravě pokožky před holením ,na mýdle samotném atd.

hlavně to nevzdávej a vydrž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně platí, že první průchod je po směru růstu vousů, druhý napříč a třetí průchod proti růstu. Jestli holení někoho hodně baví, může si udělat mapu růstu :-). Nejlépe se kreslí při dvoudenním strništi :-)

 

Na místo oleje od Mr.Natty, který je skvělý, lze také velmi dobře použít mnohem levnější přípravek od Prorasa http://www.upravse.cz/vyrobek/proraso-krem-pred-a-po-holeni. Teď ale koukám, že u nás stojí šílené peníze. V Itálii jsem ho kupoval asi za 4 eura.7d70573b2185731c0e9c8a43c0e19a16.jpg

Upraveno uživatelem vladacr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten "rituál" oproti každodennímu pětiminutovému šmrdlání Philishavem je opravdu skvělý, i když okolí na mě kouká s velkým nepochopením. Zavřu se v sobotu do koupelny a vycházím po půl hodině jako nový muž :D

 

Jinak jsem zatím odkázán na Mühle krém na holení a balzám po holení, bral jsem vzorky kvůli vůním, abych se trochu zorientoval. Pár ranek se objeví, ale po chvilce s kamencem i bez to přestane a je to OK, akorát ty pupínky mě štvou, snad se to vychytá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten "rituál" oproti každodennímu pětiminutovému šm.dlání Philishavem je opravdu skvělý, i když okolí na mě kouká s velkým nepochopením. Zavřu se v sobotu do koupelny a vycházím po půl hodině jako nový muž :D

 

Jinak jsem zatím odkázán na Mühle krém na holení a balzám po holení, bral jsem vzorky kvůli vůním, abych se trochu zorientoval. Pár ranek se objeví, ale po chvilce s kamencem i bez to přestane a je to OK, akorát ty pupínky mě štvou, snad se to vychytá.

Podle mě je to jen o zvyku pokožky, moje si zvykala asi půl roku (měl jsem docela silné zarudnutí na krku), s tím, že jsem to musel vychytat i po stránce "chemické" - začal jsem používat čisté mýdlo na holení i čistou VPH a efekt byl okamžitý (zlepšení o 50% určitě). Když jsem pak zase zkusil použít původní mýdlo a VPH, tak jsem se obsypal okamžitě po oholení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...