Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Navykl jsem si na čepelky Feather a po dlouhý době mi došly. Než mi dojdou nový, tak jsem odkázán na Derby a jak jsem zhejčkanej, je to jak holit se křovinořezem.

Moje zkušenost je taková, že Derby je děsný šrot. První 2 holení utrpení, pak se ostří začistí a konečně se s tím dá normálně holit. Nedám dopustit na zelené Astry za pár korun, když není zbytí.

 

A ktery by jsi doporucil nebo ktery ti nejlepe vyhovoval?

Uz jsem jich taky otestoval dost a chtel jsem zkusit Futur prave. ;).

Já měl Futury myslím 2 a je to moc krásný strojek. Sice občas není doražené číslo nebo udělaná povrchovka, ale celkově je to krásný strojek. Bohužel je na mě dost těžký a velký. Neměl jsem s ním cit. Nakonec jsem zůstal u Muehle R89 rose a Merkur 37C(1. kus měl tak hovadsky udělanou vnitřní stranu+povrchovku, že to ohýbalo čepel a pak jsem se divil, proč mě z ničeho nic kousl). 39C mi taky celkem vyhovoval. Kéžby udělali s touhle hlavou 3 dílný strojek.

Kdybych chtěl do toho vrazit trochu víc peněz, zkusil bych něco nerezového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je taková, že Derby je děsný šrot. První 2 holení utrpení, pak se ostří začistí a konečně se s tím dá normálně holit. Nedám dopustit na zelené Astry za pár korun, když není zbytí.

 

Nezkusil jsi ty Derby začistit? Tuším na britevnickém fóru jsem četl, že to jde korkovým špuntem a pak je to bez těch úvodních komplikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holící téma. Paráda! S dovolením se přidám. Holím se Fatipem Piccolo a Mühle R89, žiletky Perma Sharp (z těch Featherů jsem nijak extra nadšený nebyl - imho hlavně skvělá promo), vloni mi Ježíšek naježil jezevce Kent BK4 a mýdlo teď ToBS Coconut. Co pěnotvor pánové? Používáte? Já už se bez něj odmítám holit. Ta teplá šlehačka na kušně je dost návyková:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze zkusit Merkur Futur nerez rikas a nebo treba tu matnou verzi?

Jako posledni jsem v obchode zkusil 23c a velka spokojenost (Muhle r89 byl hodne tezky nebo takovy moc velky v ruce).

Merkur nedělá nic v nerezu. Vše je odlívaný zinkový sajrajt, který pokovujou. To samé platí o Muhle.

 

Nezkusil jsi ty Derby začistit? Tuším na britevnickém fóru jsem četl, že to jde korkovým špuntem a pak je to bez těch úvodních komplikací.

Asi jsem nešikovný, ale zkoušel sem korek, zkoušel jsem nehet, zkoušel jsem jak se potahuje břitva, ale na dlani. Nic mi nefungovalo. Nakonec jsem to nějak přetrpěl a vypoužíval. Ale proč se tak otravovat, když mě cena žiletek nezrujnuje. Perma sharp, Feather, zelené astry. To je co mi sedí.

 

Co se týče pěnotvoru, používám 2 misky, které do sebe zapadají a přitom vytvoří mezi sebou prostor pro vodu. Ale nějak jsem zlenivěl a rozdělávám pěnu na obličeji. Né že by to bylo lepší, ale rychlejší to určitě je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi prosím vysvětli v čem je to lepší než elektrika. Přijdu do koupelny vemu strojek a za chvíli jsem oholenej, než něco rozmíchávat v misce, patlat na hubu, tak jsem elektrikou hotovej 4x nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud se holíš tak, že určujícím kritériem je rychlost, pak máš samozřejmě pravdu. Pokud se ale holíš proto, abys byl dobře oholen, pleť byla v pohodě, a vůbec jsi měl příjemný pocit, pak je vše jinak, než popisuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...