Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

 

no tak asi jo, já se holíval těma vícebřitejma nesmyslama co vydržely chvíli a drahý jsou jak kráva. Tak jsem přešel na elektriku a prostě nelituju, že existujou nějaký bagry a obyčejný žiletky jsem ani nevěděl.

Mám citlivou hubu tak jsem si pořídil elektriku. Toho nejdražšího Brauna s dokinou asi je to série 7 nebo tak nějak. Ksicht sice nemám tak podrážděný jako po žiletce, ale prostě holí to blbě. Mám na to asi blbý vousy, protože mi to sem tam nejakej na hubě nechá i když to místo projedu hodněkrát. Takže občas ještě musím vzít žiletku a něco málo sundat žiletkou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na ty, kteri se holi britvou.

Nechavate si ji nekde brousit a doma uz jen obtahujete na kuzi, nebo si brousite nekdo na kameni doma. Premyslim, zda to nekam poslat, nebo investovat do kamene. Mam sice keramiku cca 3k grid, ale nejak to neni ono a taha. Tak premyslim o nejakych 4k a 8k.

 

Odesláno z mého SM-N910C pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabrousit břitvu není jen tak. Jednak to chce vybavení, což zvažuješ pořídit a jednak to chce vědět jak na to, aspoň trochu se v tom orientovat a také mít trpělivost a čas. Pokud se ti něčeho z toho nedostává tak se do broušení raději nepouštěj, nadělal by jsi více škody jak užitku. Já si břitvy brousím sám, ale do broušení cizích se z časových důvodů raději nepouštím. Co se týká broušení na zakázku tak vím jen o třech lidech co by ti břitvu mohli slušně nabrousit a dělají to jako službu pro jiné. Info ti pošlu v SZ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorsi na tom je, ze na netu se toho clovek moc nedovi a proto je dobre zavitat na sraz brusicu, co se kona jednou za rok myslim. Je to celkem veda. Teda z vetsi casti proto, ze z toho ti kluci vedu chteji mit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holíte si někdo klasickým žiletkovým strojkem i hlavu? Mě odešla mašinka elektrická a přemýšlím, že bych místo toho přešel na mokrý holení... Možná se to tu probíralo, avšak zkoušel jsem zadat do vyhledavače 'hlava holení', ale vzhledem k tomu, že 'hlava' je i součast holícího strojku našlo to milion vysledku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holíte si někdo klasickým žiletkovým strojkem i hlavu? Mě odešla mašinka elektrická a přemýšlím, že bych místo toho přešel na mokrý holení... Možná se to tu probíralo, avšak zkoušel jsem zadat do vyhledavače 'hlava holení', ale vzhledem k tomu, že 'hlava' je i součast holícího strojku našlo to milion vysledku...

Osobní zkušenost nemám, ale kolega si holí hlavu elektrikou na minimum (1mm??) a jednou zkusil nechat si oholit hlavu v nějakým Barber shopu břitvou a říkal, že to pak pocitově nebylo nic moc. Ale nejspíš půjde jen o zvyk, stejně jako xichtě si pokožka musí zvyknout. Nicméně říkal, že znova už nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já než jsem přešel na elektriku, tak jsem se holil škrabadlem od Gillette, občas byla krev atd, ale ten pocit uplně vyholené hlavy mě vyhovuje, je mi to příjemný :-) S bagrem by snad té krve mohlo být méně jak stím plastovým škrabadlem a taky čekám, že to bude holit ještě lépe. 

 

Zatím ve výběru vede Muhle R89:

https://www.upravse.cz/vyrobek/holici-strojek-double-edge-muhle-r89

 

Žiletky zkusím asi nějaký Astry pro začátek... 

 

Osobní zkušenost nemám, ale kolega si holí hlavu elektrikou na minimum (1mm??) a jednou zkusil nechat si oholit hlavu v nějakým Barber shopu břitvou a říkal, že to pak pocitově nebylo nic moc. Ale nejspíš půjde jen o zvyk, stejně jako xichtě si pokožka musí zvyknout. Nicméně říkal, že znova už nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, prý minimálně agresivní a za dobrou cenu je tento Feather. Ale zas mě odpuzuje ten plast :-(

https://www.upravse.cz/vyrobek/holici-strojek-double-edge-feather-popular

 

 

Jo tak to jo, v pohodě. Nicméně zvažoval bych konkrétní strojek, aby nebyl příliš agresivní. Já zrovna tenhle mám, ale že bych si s ním holil makovici si nejsem jistej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel do toho japonskýho Featheru, čet jsem recenze na heurece, že je vhodný na holení hlavy a pak je to Japonec a já jsem SEIKOholik :-)  K tomu krém na holení Barbus a štětku po dědovi z jezevčích vousů. 

Doma mám Pitralon, ten je nepřekonatelnej, miluju to vůni, evokuje to ve mě dětství :-) Akorát přítelkyni to smrdí, není vadná? :-) Máte taky rádi Pitralon?

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi z důvodu dědičnosti, nebo nepříznivým vlivem bývalého zaměstnáni, jsem nucen si holit hlavu, protože mám takový menší náběh na Sobotku. Abych pravdu řekl, ze začátku jsem používal škrabku ( všechny ty plastový strojky Gillette much turbo bimbo a já nevím co všechno) a ten gel ve spreji. Pak jsem si koupil strojek na žiletky, štětka po dědovi a barbus, to když jsem našel tohle vlákno. Faktem je, ze zatímco se s tou škrabkou oholíš po tmě a slabší rukou a když je na vyhození zvládneš s tím ještě kou... i jiné části těla, tak s tím strojkem si musíš (alespoň já ano) dávat sakra pozor( bavim se pořád o holení hlavy). Nehledě na to, ze to zabere 5x více času. Navíc, jak se ztupí, je to utrpení. Tak jsem to zkusil břitvou, nakoupil nějaké krémy, oleje, áftršejvy apod. Teď řešim, jak s údržbou. Zda brousit sám, či nechat brousit. Ještě jsem se nerozhoupal. A resumé?

Ta škrabka je prostě pohodlnější, rychlejší a blbuvzdornější. Ono až se budeš holit od týlu dolů a kolem uší, poznáš :-)

K mému překvapení, mám s břitvou menší tendence se pořezat nežli s žiletkou.

Upraveno uživatelem Papaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže holíš palici břitvou? No třeba se k tomu taky dopracuju, ale zatím mám z toho strach, že si uříznu hlavu :-) Na hubu bych se asi nebál, ale tam mám vousy. Jak dlouho ses stím učil?

 

Asi z důvodu dědičnosti, nebo nepříznivým vlivem bývalého zaměstnáni, jsem nucen si holit hlavu, protože mám takový menší náběh na Sobotku. Abych pravdu řekl, ze začátku jsem používal škrabku ( všechny ty plastový strojky Gillette much turbo bimbo a já nevím co všechno) a ten gel ve spreji. Pak jsem si koupil strojek na žiletky, štětka po dědovi a barbus, to když jsem našel tohle vlákno. Faktem je, ze zatímco se s tou škrabkou oholíš po tmě a slabší rukou a když je na vyhození zvládneš s tím ještě kou... i jiné části těla, tak s tím strojkem si musíš (alespoň já ano) dávat sakra pozor( bavim se pořád o holení hlavy). Nehledě na to, ze to zabere 5x více času. Navíc, jak se ztupí, je to utrpení. Tak jsem to zkusil břitvou, nakoupil nějaké krémy, oleje, áftršejvy apod. Teď řešim, jak s údržbou. Zda brousit sám, či nechat brousit. Ještě jsem se nerozhoupal. A resumé?
Ta škrabka je prostě pohodlnější, rychlejší a blbuvzdornější. Ono až se budeš holit od týlu dolů a kolem uší, poznáš :-)
K mému překvapení, mám s břitvou menší tendence se pořezat nežli s žiletkou.

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel do toho japonskýho Featheru, čet jsem recenze na heurece, že je vhodný na holení hlavy a pak je to Japonec a já jsem SEIKOholik :-)  K tomu krém na holení Barbus a štětku po dědovi z jezevčích vousů. 

Doma mám Pitralon, ten je nepřekonatelnej, miluju to vůni, evokuje to ve mě dětství :-) Akorát přítelkyni to smrdí, není vadná? :-) Máte taky rádi Pitralon?

 

Pitralon i mýdlo Barbus bylo teď v Lidlu v té retro edici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...