Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Nevim jestli to tu padlo ale musim sa podelit o super zlepsovak. Ja si holim sisku, normal gilet gelem a petibritem taky od gilete. Tudle mne dosel ten gel a po ruce nic. Rikal sem si ze vezmu mydlo nebo sampon, no nakonec sem zkusil obyc kondicioner na vlasy, co tam roba mela. Ty vole to nemelo chybu, ta ziletka jezdila jak po masle. Uz to pouzivam 14dni a gel nechcu ani videt. Hlavicka jak makovicka, nikde ani bolinko. Myslim ze dyz to tak dobre funguje na lebedu, tak na cunu to bude taky ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosímvás, zeptám se úplně blbě, tak se mi nesmějte, ale... Vždy jsem se holil "elektrikou". Když to tady čtu, tak si říkám, že by asi nebylo špatný vyzkoušet i mokrou cestu. Ono by to možná bylo i rychlejší, strojek je na doživotí, prostě jako mechanický hodinky, když bych volil zmiňované Mühle R89 místo jednorázových plastů s trojitým břitem a ochrannou mříží. A teď přichází ta zásadní otázka. Jako naprostý začátečník s touhle technikou i zmiňovaným "strojem", s přibývajícím věkem i kosmetickými nerovnostmi na xichtě. Pořežu si hubu, nebo je to konstrukčně "vyřešený" a bude to v pohodě? 🧐 Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Radik napsal:

Prosímvás, zeptám se úplně blbě, tak se mi nesmějte, ale... Vždy jsem se holil "elektrikou". Když to tady čtu, tak si říkám, že by asi nebylo špatný vyzkoušet i mokrou cestu. Ono by to možná bylo i rychlejší, strojek je na doživotí, prostě jako mechanický hodinky, když bych volil zmiňované Mühle R89 místo jednorázových plastů s trojitým břitem a ochrannou mříží. A teď přichází ta zásadní otázka. Jako naprostý začátečník s touhle technikou i zmiňovaným "strojem", s přibývajícím věkem i kosmetickými nerovnostmi na xichtě. Pořežu si hubu, nebo je to konstrukčně "vyřešený" a bude to v pohodě? 🧐 Díky!

Před pár roky jsem právě po návštěvě tohohle vlákna podlehl dojmu, že holení plastovými vícebřity není to pravé a zakoupil jsem R89, Feather a další nádobíčko a těšil se na super oholeníčko. První dojmy nebyly nic moc, oholení bylo horší než těmi břity a k tomu to trvalo 2x-4x déle, páč jsem byl opatrný. Bylo mi jasné, že je to mou nezkušeností a tak jsem to zkoušel a říkal si, že jednou to musí přijít. Bohužel přicházely spíš šrámy na držce, bo přece jen ruka občas ujede, kamenec byl v permanenci skoro pokaždý. Vydržel jsem asi tři týdny (musím se holit denně), pak jsem s Mühle švihnul do košíku a leží tam dodnes. Jedu dál multibřity - paradoxně mi víc vyhovují ty z Lidlu než Gilette - a mám to rychlejší, bez šrámů a stejně kvalitní. Ale třeba jsem prostě anomálie.

TL;DR Jo, pořežeš si hubu :)

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Muffik Díky, přesně tuhle zkušenost jsem potřeboval :D A to jsi se snažil. Jinak souhlasím s tím, že co do kvality to musí být o level výš.

@bohus76@vrabyTaky díky, tady je zase naděje, že to funguje :)

No já jsem si právě nedávno koupil oneblade a jako když se člověk zamyslí nad principem, jakým to holí, tak si říká, že to přece ne jedno přejetí musí vzít všechno a dokonale. A ono prdlačky, šmrdláš to stejně sem a tam. Takže proto přemejšlím, že bych zkusil klasiku, no...

Upraveno uživatelem Radik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Muffik napsal:

Před pár roky jsem právě po návštěvě tohohle vlákna podlehl dojmu, že holení plastovými vícebřity není to pravé a zakoupil jsem R89, Feather a další nádobíčko a těšil se na super oholeníčko. První dojmy nebyly nic moc, oholení bylo horší než těmi břity a k tomu to trvalo 2x-4x déle, páč jsem byl opatrný. Bylo mi jasné, že je to mou nezkušeností a tak jsem to zkoušel a říkal si, že jednou to musí přijít. Bohužel přicházely spíš šrámy na držce, bo přece jen ruka občas ujede, kamenec byl v permanenci skoro pokaždý. Vydržel jsem asi tři týdny (musím se holit denně), pak jsem s Mühle švihnul do košíku a leží tam dodnes. Jedu dál multibřity - paradoxně mi víc vyhovují ty z Lidlu než Gilette - a mám to rychlejší, bez šrámů a stejně kvalitní. Ale třeba jsem prostě anomálie.

TL;DR Jo, pořežeš si hubu :)

Mám to naprosto stejně, jen jsem se to sem styděl napsat :) taky zasírám planetu jednorázovejma dvoubřitama z Lídlu. Abych ale nebyl uplnej vyvrhel (a protože jsem šetřivej), tak ty jednorázovky při holení proplachuju a vydrží mi 8-10 holení. Chce to ale fakt napařit před holením ksicht horkým ručníkem nebo aspoň teplou vodou, aby strniště změklo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neklesejte na mysli. Übung macht den Meister.

Pro zacatek to chce nespechat, proste je to ritual. Dovolim si popsat postup pro zacinajici gentlemany, k event. modifikacim jsem otevreny.

1. naparit si vousy. Nejvic se mi osvedcilo vzit drahe pulce bavlnenou uterku na oblicej, namocit ji, lehce vyzdimat a na 30s do mikrovlnky. Vyklepnout, prilozit (pozor, ruka snese vyssi teplotu nez kuze na obliceji) a nechat vychladnout. Opakovat 2-3x. Behem druheho naparovani rozdelat penu.

2. pena. Chyba zacatecnika je zasmrdlat v mydle a hned s tim na kuzi. Mydlo potrebuje chvilku, aby se vytvorilo. Proto krok zarazuji mezi naparovani. Dulezite je na stetku moc netlacit. Pokud neni k dispozici miska na rozdelavani a sleha se rovnou v kelimku s mydlem, neni to na zavadu.

3. naneseni peny. Napareny oblicej pred nanesenim mydla trochu zvlhcit teplou vodou a jdeme na to. Zaklad je netlacit. Pena se dosleha na obliceji. Krouzivymi pohyby stetkou tak nejak rovnomerne. Optimalni konzistence je jako ridka slehacka.

4. holeni. Dlouhodobe diskuse zda po srsti, nebo proti srsti. Pro zacatecniky vzdy po srsti. Rychlost tahu je potreba vychytat. Stejne jako sklon. Zakladem je mit cisty brit (oplachovat) a nevracet se. A pocitejte s tim, ze prvni oholeni je na hrubo.

5. oplachnuti. Podle me dulezity mezikrok, protoze zjistim, kde jeste zustaly delsi vousy. Dale opakujeme krok 3.

6. druhe holeni. Zde se doholuji detaily. Opet pro zacatecniky po srsti. Druhou rukou napinat kuzi a zde je misto pro komickou hru mimickych svalu, aby se vyrovnaly zahyby (s vekem pribyvajici, sic!).

7. oplachnuti. Nejprve teplou vodou, aby se smylo mydlo. Pak studenou, aby se zatahly pory v kuzi. Pokud jsem se riznul, tak osetreni kamencem. Pozor, nutne je ho pred prilozenim LEHCE namocit.

8. balzam po holeni. Volba typu je opet vecnou nekoncici diskusi. Osobne preferuji co nejneutralnejsi vune a bez alkoholu. Netreba nanest zaveje, dulezite je ho vmasirovat do kuze a pockat, nez se vpije.

Hotovo. Cele je to tak na 10 minut. Samozrejme, ze naplacani gelu ze spreje a presmrdlani trojbritem je rychlejsi, s podobnym vysledkem a nizsim rizikem porezani. Ale holt mi tam chybi ten starosvetsky ritual. Stejne jako pisu plnicim perem, ackoli je propiska ve vsech ohledech praktictejsi.

Ad volba ziletek. Feather jsou asi nejostrejsi ziletky na trhu. Nejsem si jisty, zda je to vhodny typ do zacatku. Opravdu neodpusti nic. Jaky strojek je asi jedno.

Ad stetka. Opet nekonecne diskuse, jaky chlup. Zakladni premisa - ne umely chlup. Jezevec je asi nejuniverzalnejsi.

Ad delka vousu. Nejlepe se holi strniste. Takze pro zacatecnika cca. obden. Kdyz to hodne potrebuji, lze se oholit i rano a vecer. Jen pak vynechavam napareni a holim jen 1x.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle zní krásně rituálně, ale nic pro líný hovno jako jsem já))

Naštěstí beru jen krk a občas kontury, Mühle R89 je v pohodě, výhoda je že člověka naučí držet žiletku pod správným sklonem. Používám transparentní gel od gilette a když potřebuju něco přesnějšího, mám shavettu od beviro. Pro napaření ksichtu mi stačí holt se po sprše.

Jinak když jsem si teď kvůli zákroku na noze musel oholit nohy, vzal jsem to taky Mühle a šlo to a ano to moc nebolelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paro Super! Dám tomu teda ještě šanci.

Esteticky mě samozřemě ty plastový bazmeky v koupelně rozčilujou, zatimco starosvětská soupravička z ušlechtilejch materiálů je pohlazením pro oko. 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S úžasem sleduji, co se dá řešit na holení.

Holím se denně, občas přes den a již několik let používám Gillette - nyní Fusion - verze s mikrovibracemi, bez nich už bych nechtěl. Není pravda, že se břity ucpávají, to snad platilo před 20 lety, dnes jen lehce vždy opláchnu a vše čisté. A jedna hlavice mi vydrží necelý měsíc.

Ale hlavně by mě ubíjel ten strávený čas, já dám sprchu, 5 -  10 minut, oholení tak tipuji 3 minuty a mám hotovo. Trávit tím delší čas je pro mne neakceptovatelné. 

No ale pak čumím do počítače a čtu chronomag a čas je stejně v háji, že. 

Ale obdivuji všechny, co to mají jako koníček a věnují se tomu holení skoro profesionálně, klobouk dolů. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se holím celej život klasickým strojkem a žiletkou už od vojny, zkoušel jsem elektriku a i nějaký gillette "jednorázovky" a ten rituál s odkazem na předky hraje velkou roli a pořád mě baví a furt se holím klasicky. Velkou "ztrátou" času je správné šlehání pěny a poté následné čištění štětky a mýdla, případně samostatného kelímku. To si jde urychlit a v současnosti po typu tady na foru, jedu ten transparentní gel a to je fakt super, ale holím klasickým strojkem a žiletkou. Nemyslim si, že tam bude až takový časový rozdíl abych se musel holit nějakým gillettem, ale přiznávám, taky jsem hledal rychlejší alternativu a vyřešil jsem to tím transparentním gelem, ale určitě o nějakým víkendu když budu mít náladu, sjedu celý proces se šleháním. 

Naučit se holit klasickým strojkem není nic složitého, nejde to asi hned, ale není to nic co by nikdo při troše tréninku nezvládl. Je tam víc faktorů, který musí být splněny aby holení bylo pohodlný a bezpečný a to je napaření, správně našlehaná a nanesená pěna a způsob holení. Cokoliv z toho děláš blbě, tak jde blbě i holení. Žiletky Feather jsem objevil až tady a první holení s nimi byla docela divočina a taky jsem se pořezal a nemyslim si že bych byl začátečník, ale kdo vůbec neví a chce začínat se strojkem, tak bych je taky nedoporučil, fakt sou vostrý. Pár oholení a už víš jak tlačit a nechat to klouzat a pak v pohodě bez fiknutí :default_smile: . K napařování bych uvedl, že holení po sprše, případně několikrát horká voda nacákaná na tvář mě osobně stačí a holení v pohodě s ručníkem to bude jinej level, ale zase to bude nějakej čas navíc. 

Takže se toho kluci nebojte, zkuste to zezačátku třeba s tim transparentním gelem a uvidíte, třeba vás to chytne. 

I když se holím dlouho klasicky, i tak bych měl dotaz na zkušenější.

když čistíte v průběhu holení žiletku, povolujete závit na to čištění nebo né? Já jo, aby to bylo víc čistější, ale nevim jestli je to správně a pak na způsobu holení. Jedete dlouhý tahy od shora dolu až na čelist nebo kratší tahy dolu a postupujete směrem zezadu dopředu a pak se zase vracíte o kousek níž zase zezadu dopředu. :default_smile:

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...