Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

To P_P- Pokud se holíš denně,tak věřím, že se ti ten ala strojek neucpavá. Pokud jednou za týden či 10 dní,tak i stařičká Astra 901 se ucpe. A to jsem pak rád, že se vůbec jednou žiletkou oholím,spíš dvěma. To je pak rychlejší břitva a problematické partie třeba u koutků doholím jen žiletkou .

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Strocek napsal:

Já se holím celej život klasickým strojkem a žiletkou už od vojny, zkoušel jsem elektriku a i nějaký gillette "jednorázovky" a ten rituál s odkazem na předky hraje velkou roli a pořád mě baví a furt se holím klasicky. Velkou "ztrátou" času je správné šlehání pěny a poté následné čištění štětky a mýdla, případně samostatného kelímku. To si jde urychlit a v současnosti po typu tady na foru, jedu ten transparentní gel a to je fakt super, ale holím klasickým strojkem a žiletkou. Nemyslim si, že tam bude až takový časový rozdíl abych se musel holit nějakým gillettem, ale přiznávám, taky jsem hledal rychlejší alternativu a vyřešil jsem to tím transparentním gelem, ale určitě o nějakým víkendu když budu mít náladu, sjedu celý proces se šleháním. 

Naučit se holit klasickým strojkem není nic složitého, nejde to asi hned, ale není to nic co by nikdo při troše tréninku nezvládl. Je tam víc faktorů, který musí být splněny aby holení bylo pohodlný a bezpečný a to je napaření, správně našlehaná a nanesená pěna a způsob holení. Cokoliv z toho děláš blbě, tak jde blbě i holení. Žiletky Feather jsem objevil až tady a první holení s nimi byla docela divočina a taky jsem se pořezal a nemyslim si že bych byl začátečník, ale kdo vůbec neví a chce začínat se strojkem, tak bych je taky nedoporučil, fakt sou vostrý. Pár oholení a už víš jak tlačit a nechat to klouzat a pak v pohodě bez fiknutí :default_smile: . K napařování bych uvedl, že holení po sprše, případně několikrát horká voda nacákaná na tvář mě osobně stačí a holení v pohodě s ručníkem to bude jinej level, ale zase to bude nějakej čas navíc. 

Takže se toho kluci nebojte, zkuste to zezačátku třeba s tim transparentním gelem a uvidíte, třeba vás to chytne. 

I když se holím dlouho klasicky, i tak bych měl dotaz na zkušenější.

když čistíte v průběhu holení žiletku, povolujete závit na to čištění nebo né? Já jo, aby to bylo víc čistější, ale nevim jestli je to správně a pak na způsobu holení. Jedete dlouhý tahy od shora dolu až na čelist nebo kratší tahy dolu a postupujete směrem zezadu dopředu a pak se zase vracíte o kousek níž zase zezadu dopředu. :default_smile:

Ano, při proplachování strojku povoluju závit.Jedu dlouhé tahy a snažím se nevracet se a přejíždět znovu bez mýdla, raději druhé zamydleni a druhý průchod či doholení ( při kratším vousu) klidně v protisměru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho koukám děláte vědu 🙂

Namočim štětku do vody, do misky s mýdlem dám trochu teplé vody a namočim obličej. Vodu z misky vyleju, našlehám trochu pěny a napatlám na fousy, štětkou rozšlehám a oholim žiletkou (R89). Pokud se soustředim, tak bez pořezání. Opláchnu studenou vodou, nějakou vodičku a hotovo. Strojek rozeberu, opláchnu, otřu, štětku vyklepu, otřu do ručníku a pověsim na stojánek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 8. 2022 v 7:56, pebe napsal:

z toho koukám děláte vědu

No přesně :D

Vyndám nabitej a čistej strojek (mimochodem, nevím, proč se tomu držáku žiletek říká strojek) z čistící stanice, zapnu a přejedu s tím tlamu, kdy si vzpomenu. Chce to grif, ale to asi holení čímkoliv... Mokrý holení už ne.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, geometr napsal:

No přesně :D

Vyndám nabitej a čistej strojek (mimochodem, nevím, proč se tomu držáku žiletek říká strojek) z čistící stanice, zapnu a přejedu s tím tlamu, kdy si vzpomenu. Chce to grif, ale to asi holení čímkoliv... Mokrý holení už ne.

To je nůďo :default_smile:. Krom toho elektriká je drahá, trochu ekologie kuci :default_wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Popravdě vůbec nijak … 

Přišla domu, já rozdělal pěnu, vzal břitvu do ruky a jal se holit 2-3denní strniště formou “buď to přežiju, nebo mi přítule po příchodu domu zavolá pohřební službu a vybere mi snad nějakou slušivou bedýnku 🤣“ … 

 

Jak říkáš, vzal jsem jí s respektem, přiložil na tvář a nechal jsem ji volně vlastní vahou klouzat po tváři dolu. Bez tlaku a jiných pomocných akcí…

Jen jsem pár tahů laboroval se sklonem a pak se ho snažil udržet po celou dobu holení … Je fakt, že 3-4 holení jsem se holil asi tak na 4x. Ale nic strašného to nebylo… 

Po týdnu, jsem byl oholen snad rychleji, než nějakým el. strojkem za sucha … 

Ale, stále mi dělá problém obtahování … To se mi zdá na tomto procesu to nejzákeřnější… Jelikož jsem si už takto zku*vil 3x čepel a 1x řenen … 

Neboj se, hol se s respektem a zalíbí se ti to :0) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky kluci, já na úvod myslel, že potrénuju na šavete, abych zkusil, jestli to bude ono, předpokládám, že s šavetou to je stejný jako s břitvou nebo něco je ještě jinak?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky kluci, já na úvod myslel, že potrénuju na šavete, abych zkusil, jestli to bude ono, předpokládám, že s šavetou to je stejný jako s břitvou nebo něco je ještě jinak?
díky

A čeho chceš břitvou vlastně dosáhnout? Jde ti o hladší oholení, přesnost nebo o rituál?

Mám shavettu, kterou jsem koupil kvůli přesnosti při zaholovánî kontur (holim jen krk a kontury) a v tomhle je to samozřejmě lepší, než klasickej bagr (mám Muhle). Hladší to ale nebude a celej krk bych s tím neholil, v tom je bagr mnohem komfortnější a s menším rizikem pořezání.

Klasickou břitvu jsem nezkoušel, nemám ani důvod. Zvládne toho asi víc, ale za cenu toho rituálu okolo (kterej ale někdo vyhledává).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...