Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Já to ke všeobecný spokojenosti sjíždím Remingtonem HC-600.

 

Pokud jde o břitvy a holicí potřeby, nebál bych se nakoupit tady - obchod znám, je strašně návykovej, jsou solidní, posílají rychle a je to v Británii. Rozhodně si vyberou nožmilci, baterkomilci a survivalisti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co mám na hlavě (resp. zbytky) raději svěřuju odborníkům, protože seshora se to líp hledá. Na porost na xichtu používám přístroj známé značky "Happy New Year". Budete se asi divit, už asi 5 let funguje naprosto bezchybně (teda jedna chybka byla, ale to byla chyba obsluhy, protože jsem zapomněl nasadit nástavec a vyrobil jsem si ve fousech průsek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tchánovi jsme před asi 3-4 lety koupili asi předchůdce PANASONIC ER1511S803 a je spokojenej jako želva. A ten těch vlasů a fousů má mraky. Zastřihuje přesně jak potřebuje a hlavně netahá. Spousta těch levnejch potvor tahá jako čert.

 

Tak to vypadá dobře. Pochopili jsme se, že se tedy u toho Panasonicu tím otočným kroužkem reguluje ostří?

Některé strojky na vlasy to mají tak, že nasadíš nástavec a otočným kroužkem ten nástavec posouváš a tak reguluješ, jenže to je ten můj problém, že jakmile nasadím jakýkoli nástavec, už mě neostříhá, protože nenechávám vlasy dorůst na cca 4mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pak jeste profi strojky, ty plynulou regulaci maji, ale stoji balik...

 

Sháním ho už tak dlouho, že mi cena začíná být lhostejná i když nějaké hranice v hlavě mám.

Můj první strojek na vlasy s tou regulační páčkou jsem koupil za 210,- v Glóbusu v nějaké akci.

Je to hodně dávno, koupil jsem ho proto, že přišla doba, kdy jsem se musel na ostříhání vlasů objednávat a to při stříhání jednou týdně nebudeš dělat nic jiného, jen si hlídat tyhle termíny :-). Potom taky cena dvou ostříhání byla podobná ceně strojku a tak jsem ho vzal. Byl těžkej jak cent a měl tlustou šňůru na 220V, ale pracoval jednou týdně asi 4 roky.

 

Teď se s nástupem keramických ostří a laciných plasťáků se od regulace pomocí posuvu nožů upustilo. Asi je to technicky náročnější a alespoň ta jedna ocelová část ostří je jak z milimetrového plíšku.

Achjo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá dobře. Pochopili jsme se, že se tedy u toho Panasonicu tím otočným kroužkem reguluje ostří?

Některé strojky na vlasy to mají tak, že nasadíš nástavec a otočným kroužkem ten nástavec posouváš a tak reguluješ, jenže to je ten můj problém, že jakmile nasadím jakýkoli nástavec, už mě neostříhá, protože nenechávám vlasy dorůst na cca 4mm.

 

je to řešené tak, že se mikroregulací nastavuje vzdálenost ostří a pak jsou ještě asi tři dvoustranné plastové nástavce, které mají jednu respektive na každé straně jednu konkrétní výšku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dagou díky za rady  :). Musím oběhnout bazary a starožitnictví, nové se nedělají ? Ještě mi, prosím, prozraď co znamená termín 6/8 ?

 

Takhle se udává šířka ostří, je nějaká standardizovaná velikost 8/8 což je asi coul a pak se od toho odvíjejí šířky ostatní, začíná to na myslím 4/8, ale dělaly se asi specialitky 3/8 a pak samozřejmě něco jako 9/8 nebo třeba 17/16 popřípadě 15/16.

Hodně tomu rozumí kluci na břitevnickém fóru a jsou ochotni poradit. Podle toho co mi Petr povídal, usuzuji, že na tvrdé vousy je lepší spíš užší břit, ale zase jestli jich máš hodně, tak by to chtělo, aby to mělo nějakou váhu, proto radím spíš prostřední šířku, ale ne plnodutý výbrus, protože ten by nebyl tak stabilní. Hodně záleží na napaření huby před holením, nejlépe se holit po sprchování a pěnu udržovat teplou.

Jestli máš tvrdé cousy a podle ěetnosti holení usuzuji, že velmi, zkus na fóru kontaktovat nick Ardšpach, ten má fousy jako dráty a hustý jako mech, takže ten by asi poradil nejlíp.

Já osobně jsem si teď velice oblébil 6/8 Solingen Bismarck. Mám ji po mámě kadeřnici a je to ještě poctivá práce s dobře vyřešeným raménkem, které neklouže a dobře se drží. Jsem s ní ze všech svých pěti břitev nejjistější jak na tváři, tak na bradě. Dobrá solingenka byla Gloriawercke, ale to je hodně historická záležitost po pradědovi a nevím jak půjde sehnat.

Jinak štětku z jezevce koupíš pro začátek v DM drogerii asi za 3 stovky a barbus taky nezruinuje konto. Voda po holení už je na tobě, podle gusta každého soudruha. Jo a spousta kluků radí přidat do mýdla při pěnění trochu olivového nebo teatree oleje, prý to pak lépe drží pěnu na hubě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to řešené tak, že se mikroregulací nastavuje vzdálenost ostří a pak jsou ještě asi tři dvoustranné plastové nástavce, které mají jednu respektive na každé straně jednu konkrétní výšku

 

Tak něco podobného tedy hledám. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky Fusion - ale ten používám jenom tehdy, když jdu do divadla na operu. Jinak to beru zastřihovacím strojkem na vousy, kterej to seseká do milimetrovýho strniště. A když je moc teplo, tak tím strojkem sejmu i vlasy...

 

Ja to delam uplne stejne (ale ja vcetne divadla a opery), protoze oholeni uplne na hladko vubec nemam rad, hlavne jak to druhej den svedi. Zbyde mi tak pulmilimetrovy strniste, bradku vezmu klasickym strojkem na vlasy s nastavcem (cca 3-4 mm) a je to. Ta bradka mi staci jednou za 4 dny, zbytek vetsinou obden.

 

Z dlouhodobýho hlediska stejně ženský kašlou na vzhled a jdou po charakteru :D

 

Mne k tomuhle stylu dokonce privedla partnerka, i kdyz ne vzdy je mirne skrabani vyhodou :). Ja si na to zvykl a ve vysledku jsem nemel gilette a penu na ksichte uz asi 5 let.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Philishave HQ6843 ... furt funguje :) a na dlhy fuz a vlas bud bezdrotovy Remington HC620 alebo drotovy Philips QC5010 ... dovod dvoch strihacov je jednoduchy, staci si predstavit, ako mi pri samostrihani hlavy asi tak v polovici prdne v Remingtone nejaka pruzinka a ja za 10 minut uz valim do Datartu s capicou na hlave reklamovat ten bezdrot a obratom kupujem nejaky najlacnejsi s drotom, len aby som mohol pracu dokoncit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o břitvy a holicí potřeby, nebál bych se nakoupit tady - obchod znám, je strašně návykovej, jsou solidní, posílají rychle a je to v Británii. Rozhodně si vyberou nožmilci, baterkomilci a survivalisti :)

 

Hmm, dík, to zas bude peněz..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o to mi jde. O tu plynulou, nebo cvakací regulaci v rozmezí cca 1-3mm a to bez použití nástavců. Prostě sháním strojek, co tohle rozmezí reguluje ostřím. V reálu totiž jak jsem psal není možné nasadit na ostří co už tak má cca 1mm nějaký nástavec a dosáhnout celkových 3mm.

 

Dneska už to fakt nikdo nedělá. Oběhal jsem všechny tyhel větří elektra v obchoďácích a nic. Řeším to tak, že tu hlavu jedu na doraz a stříhám se méně častěji než 1x týdně jak jsem byl zvyklý.

 

Co sem četl tak kvalitni zastřihávače děla Remington.

 

Sám mám Phillips (jeden z těch drašších) a to je aušuš. Nabité to nevydrží ani jedno ostříhaní hlavy. Polohovaci nástavec se mi jednou sám zasunul asi o 6mm (než se na to přišel už sem měl ostříhanou půlku hlavy :). Tzn. nesmí se moc tlačit na pilu. No nikomu bych to nedoporučil. Kolikrát radši zajdu k holiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svuj konzervatizmus nezapru ani v holeni. Sjizdim stale Gilette Sensor, ktery jsem si koupil v roce 1992, kdyz jsem sel v sestnacti z domu do sveta.

 

Kdyz jde dolu delsi zarust, tak je to nejaky cesky, cerny, plastovy ziletkovy strojek, ktery jsem vzal tatovi. Nejaka osmdesata leta. Jezevce jsem si ale koupil sam na sve dalsi stazi, tentokrat v Reichu.

 

No a na posledni staci tady v Norsku, kdy uz nejsem v zadnem vedeni, tak jezdim zastrihavac Philips na 2mm.

post-606-063491400 1282289441.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...