Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

V 16. 4. 2023 v 22:54, paro napsal:

Ahoj. Nemáte někdo nový holící stroje Braun 7, 8, nebo 9? Můj starý se odebral do elektronkového nebe a potřebuji něco na cesty. Doma se holím břitvou a škrabkou. Tak se ve strojcích moc nevyznám a potřeboval bych poradit.

 

Já mám blbou novou pětku a oholí mě lépe než Gillette, takže s 8 nebo 9 určitě chybu neuděláš 😉 Mám i předchozí pětku dlouhá léta ,delší výdrž baterie, zastřihovač vousů, ale nová mě holí lépe. Ona se ta řada 5,6,7 dost vyrovnala akorát pětkou musíš trošku více kvedlat, takže je klidně přeskoč a běž do osmi, ta nemá chybu jen ta cena. Nad Panasonicem jsem také přemýšlel, dělají super věci, ale zůstal jsem věrný Braunu protože jsem byl vždycky spokojený, ono co si budeme povídat, nejvíce záleží na ksichtu.... každému vyhovuje něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 6. 10. 2022 v 15:18, bohus76 napsal:

Kdo se bojí, sere v síni 😋Chce to dobrou 5/8- 6/8 břitvu a výborně naostřenou. Pak ty vousy padají,jak Němci do krytu😉

No jo, ale kde ji naostřit?

Přišel jsem k jedné pěkné a rád bych ji začal používat, ale ležela hodně dlouho ladem, tak asi čepel nebude úplně v kondici. Stačí zkusit obtáhnout (a na to stačí nějaký řemen, co najdu třeba na půdě?), nebo bude nutný kámen?

 

břitva2.jpg

břitva.jpg

břitva4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechceš být oškubaný jak slepice😋,tak na kameny a pak obtahovací řemen. Potom to bude zážitek a nikoliv utrpení. Doporučím Mistra brusiče Petra Smékala z České Lípy. Když tak mi pošli SZ a dám kontakt.

Jinak gratuluji ke krásné břitvě.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Vzhledem k tomu, že se mi nelíbilo, jaké dělá Gillette reklamy, letěl loni Mach 3 do popelnice (z pomsty 😁 )

Mě se vždy líbilo, jak se holil děda a dlouhou dobu i otec.

No a tak jsem loni pořídil sadu Rytmo od Mühle 😉

Musím říct, že mě to s tím baví a řekl bych, že se s tím i lépe oholím 🤔

https://www.muehle-shaving.com/en/RYTMO-Shaving-Set/S-21-M-226-SSR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podelim sa o "lifehack" ako som z hecu "opravil" stetku Muhle. Mal som ju uz par rokov "Mühle Modern Pine Pure Badger" dnes uz sa tusim nerobi. Nejak tvrdo som ju nepouzival, mam aj ine,... no a po case z nej zacalo padat pri holeni viac chlpov nez je u dobrej stetky prijatelne. Povedal som si ze nez ju vyhodim tak skusim nejaku fintu.

Do stredu mierne vlhkej stetky az kam to slo som zasunul hrdlo uplne obycajneho sekundoveho lepidla, celu zostavu obratil a vyprazdnil ho tam,... taku tu mrnavu tubicku na jedno pouzitie co sa predavaju v baleni po troch. No a vysledok je ohromujuci, ani jeden chlp uz niekolko tyzdnov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...