Přejít na obsah

Tip na dobrou hospodu/ restauraci/ kavárnu...


Doporučené příspěvky

Kecat kuchaři do receptu a ještě se rozčilovat...

Troufám si říct že jsem expert na Carbonara. Ano v původní podobě se někde nedávala smetana a v restauraci Carbonara který tvrdi ze je vymysleli se taky nedává ale taky se to nedá jist. V dnešní moderní italske kuchyni tam smetana patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toť otázka. Do carbonara někdo dá smetanu, někdo použije trochu vody ze špaget. Někdo dá česnek, někdo bez. Já dělal carbonara zrovna včera, dávám česnek a trochu vody ze špaget, tu jsem si už po několikáté omylem vylil. Takže smetana a všem chutnalo. Je to vše na kuchaři. Hlavně se nebát a umět si to obhájit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covece to je odvazny tvrzeni ne, s tou moderni italskou kuchyni.. fakt? Dej nejakej odkaz nebo neco, me tam ta smetana v hospodach taky rozciluje a rad zjistim, ze blbe:)

 

 

+1 

 

Smetana tam nemá co dělat. Stejně jako hlávkovej salát nemá co dělat v Caesar salátu nebo niva v pizze quattro formaggi. Jsou prostě některý základní receptury, které by se měly dodržovat. Neříkám, že to s tou smetanou nemůže být dobrý, ale už je blbost to nazývat Carbonara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jak bavit se co patří do bram salátu. Já se učil Carbonara v Sieně. To že tam nepatří panceta ale boca , to ze puvodne to byly vždycky tagliatele a smetana v bohatších rodinách.

 

Josef když už se ohanis kucharema tak Pohlreich, Ramsei i Oliver tam smetanu dávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to umí, tak ten rozpuštěný parmazán a vajíčko vytvoří skoro konzistetní omáčku, která připomíná smetanu a tak si někdo řekl, na co se s tím budu srá.t, dám tam smetanu a posypu to nějakou náhražkou parmazánu a bude to taky vypadat dobře.

 

Když se vrátím k Prosecco, kuchař mi ukázal kdo je tady pánem (budeš žrát suchý špagety s opečenou slaninou) a jistě z toho měl dobrý pocit, to že mě tam už nikdy neuvidí je ale fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Rizek,knedlik a zeli je normalni,spousta let stara tradice v podkrkonosi.A vyborna.

Poněvadž jste divný. :D

 

 

Smetana do špaget mi nevadí, jenže pak tomu nemůžu říkat carbonara. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rizek,knedlik a zeli je normalni,spousta let stara tradice v podkrkonosi.A vyborna.

 

 

říká se tam tomu "Paulišovský jídlo"

já jsem srab, nikdy jsem to nedal, ani u babičky, ani u tety

 

post-953-0-64810300-1443516344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl minulý týden znovu v restauraci u tunelu. Super pivo, jasný koncept a ceny hodně dole na Prahu. Byli jsme ve dvou, dali jsme si vývar z oháňky, pivo, kachnu na pomerančích a platil jsem 300,-. Začínám to tam mít rád, jen snad trošku moc solí. Vyplatí se i jen na pivo, mají stabilně 7 piv na čepu a celé to má skvělou atmosféru.

http://www.utunelu.cz/fotogalerie.html

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...